Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Recommended Posts

burkots    1

Witam. W najbliższych dniach planuje zakup mechanizmu szyby - PRAWY PRZÓD. Po zakupie niezauważona usterka i po wymontowaniu tapicerki w drzwiach - wsadzony kołek pod szybę (brak całego mechanizmu). Proszę o informację czy sobie sam poradze, czy i jak si,ę to wymienia - może jakiś schemat i opis czynności. Koszt = 200zł za mechanizm na allegro a cena w sklepie?? Z góry podziękował :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
krysk    1

Operacja jest stosunkowo prosta - bardzo dokładny jest opis w serwisówce - dosłownie krok po kroku - jedyny problem jaki ja napotkałem to wyjęcie szyby - ale to głównie z tego powodu, że musiałem ją wyciągnąć z zaczepów - u Ciebie, jako, że nie ma mechanizmu będzie o wiele łatwiej. Operacja stosunkowo szybka (mi zajęło to około 2 godzin - ale tak jak pisałem byłem bardzo ostrożny podczas wypinania szyby i jej wyjmowania - nie chciałem stracić szyby). Dobrze by było, gdyby do samej operacji wyjęcia i włożenia szyby był ktoś pod ręką na 5 minut - co by lepiej złapać :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
burkots    1

Dzięki za serwisówke... ale miałem ją wcześniej - nawet z laptopa korzystałem przy rozkręceniu tapicerki - krok po kroku żeby dojdzeć jaka jest przyczyna nie działania. Myślałem, że ktos ma jakieś foto/video z tej operacji, bo w serwisówce jest to max niewyraźne (schematy). Dziękuję :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
wujamateo    0

Będzie z tym trochę zabawy,bo akurat z tymi samymi drzwami w passacie miałem problem.. Najlepiej to robić we 2 osoby, ze względu,że musisz dobrze ustawić szybkę na tym mechaniźmie i "złapać ją" ,powodzenia :mrgreen:

 

mam też problem z przednią szybką od storny pasażera z przodu..

chodzi szybka,ale o wiele wolniej,niż reszta.. Może to kwestia smarowania na mechaniźmie podnoszenia szybki? Czy może jakieś słabe,albo zasiedziałe styki na sterownik podnoszenia,w drzwiach(w środku, pod tapicerką)?? Bo sterowniki podnoszenia szybki od strony kierowcy i pasażera są ok,też są wyczyszczone niedawno,a szybkość podnoszenia i opuszczania szyby nie poprawiła się..

Jakieś sugestie??

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nel    78

Szybę podnosisz do prawie samej góry i przyklejasz ją mocną taśmą do górnej ramy drzwi w takiej pozycji żebyś widział obydwa otwory u dołu szyby.Następnie montujesz prowadnice szyb z silniczkiem do tapicerki w odpowiednie zaczepy .Teraz montujesz tapicerkę z prowadnicami do drzwi .W pierwszej kolejności wkładasz górę prowadnic pod blachę drzwi wkładasz tak głęboko aby dolna część prowadnic weszła za blachę drzwi u dołu.Opuszczasz prowadnice w dół aż będą pasować górne otwory w prowadnicy i drzwiach przykręcasz górne śruby .Podłączasz silniczek i tak ustawiasz ślizgi (podnosząc lub opuszczając włącznikiem)żebyś mógł je zatrzasnąć w otworze szyby (uwaga kruchy plastik) przykręcasz pozostałe śruby na końcu te długie na samym dole razem z tapicerką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
krysk    1

Myślałem, że ktos ma jakieś foto/video z tej operacji, bo w serwisówce jest to max niewyraźne (schematy). Dziękuję :mrgreen:

 

Strach ma wielkie oczy :mrgreen: W tej operacji (nie mając mechanizmu szyby, czyli nie trzeba jej wypinać) na prawdę nie ma nic skomplikowanego i jest bardzo prosta - sam robiłem to do tej pory tylko raz i obyło się bez żadnych niespodzianek - oczywiście korzystałem tylko z w/w serwisówki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
burkots    1

Dzięki Pany, w najbliższym czasie zamówie na allegro mechanizm+silniczek i dam znać jak to poszło... chyba, że zmienie zdanie i bede o 3 szybach i klimie... :mrgreen: podziękował :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites
kuba_98    0

Niestety podłączę się teź do tematu... Jak założyciel tematu też nie mam mechanizmu szyby. Mam wersję 3D i zastanawia mnie czy mechanizm z 5D będzie pasował do mojego auta?

 

Dodano: 28 maj 2012 - 18:49

CZy jest jakaś różnica w silniczku, itp. jeśli mam szyby impulsowe i domykanie z kluczyka? I jeszcze moglibyście mi powiedzieć czy ten zestawmechanizm szyby jest kompletny, czy będe musiał coś do niego dokupić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×