Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poskładanie scenica do szyku.


leonid61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy, wczoraj zakupiłem grand scenica z tym że ma uszkodzony przód. W związku z tym kilka pytań:

1. Czy jest różnica w chłodnicach między automatem i manualem?

2. Czy wentylator chłodnicy pasuje od diesla do benzyny, na oko wyglądają tak samo.

3. Czy pas przedni diesel/benzyna jest ten sam?

4. Czy będą jakieś problemy z montażem zwykłych lamp jeśli były xenony?

5. Czy można wyłączyć automatyczny ręczny, mam automat więc ręczny mi nie potrzebny, tymbardziej że auto będzie non stop jeździć.

Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-raczej nie;

3-tak;

4-na pewno: inny system poziomowania świateł-na ksenonie automatyczny - czujniki na wachaczach wahaczach;na zwykłych lampach ręczny;

5- w niektórych sytuacjach trzeba dodatkowo zaciągnąć ręczny np przy parkowaniu na zjazdach .Przez samo pozostawienie na P można skrzynkę uszkodzić.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatyczny ręczny proponuję zostawić. Pomimo, że mam duży staż w automatach czasem udaje mi się zostawić go na D lub R. W starym scenicu z reguły ręcznego nie zaciągałem i udało mi się kiedyś go tak zostawić i sobie sam jeżdził na ostatnim piętrze parkingu przysupermarketowego.

Pod tym względem dobry był inny samochód, który nie pozwalał na wyjęcie kluczyka gdy skrzynia była w innej pozycji niż P. Ale tam z tyłu były szczęki a nie klocki i się lubił przyklejać nawet po nocy. Z klockami akiego problemu nie ma.

A jeśli chodzi o automatycznego, to żeby dobrze pracował to należy często smarować linki i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ręcznego automatycznego - nie wiem czy o to Ci chodziło, ale można go CLIPem ustawić w tryb krajów o zimnym klimacie czy jakś tak - wtedy nie będzie się zaciągał po każdym wyłączeniu silnika - tylko wtedy jak sami pociągniemy za rączkę/włącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klockami akiego problemu nie ma.

Uwierz że mogą "przyrosnąć" nawet w ciągu nocy w garażu i bez mrozu. Niejednokrotnie, szczególnie w prawym tylnym kole słyszę stukniecie i odczuwam lekkie przytrzymanie jak z garażu wyjeżdżam.

Zazwyczaj jak został po deszczu albo myciu do garażu wstawiony.

można go CLIPem ustawić w tryb krajów o zimnym klimacie czy jakś tak - wtedy nie będzie się zaciągał po każdym wyłączeniu silnika

Można też ręcznie zwolnić go po zgaszeniu silnika jak już sam się zaciągnie jeśli karta jest w slocie, albo do 5 sekund po zgaszeniu silnika nawet bez karty.

Czy można wyłączyć automatyczny ręczny, mam automat więc ręczny mi nie potrzebny, tymbardziej że auto będzie non stop jeździć.

Definitywnie wyłączyć nie można. To nie jest li tylko hamulec postojowy,

w myśl przepisów auto musi być wyposażone w główny układ hamulcowy i hamulec pomocniczy. Ten elektryczny właśnie jest takim hamulcem, w czasie jazdy w przypadku zagrożenia, albo awarii hamulca głównego podciągasz dźwignię po lewej stronie, tak jakbyś zaciągał ręczny w innych autach.

Instrukcja nawet wspomina o korzystaniu z niego w czasie zjazdu ze wzniesień mając za autem przyczepę.

Ja często stosuję, szczególnie w nocy stojąc przed światłami, by diodami STOP-u stojącego za mną nie oślepiać. A dają ostro po oczach skoro w lusterku wstecznym widzę osoby w aucie stojącym za mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ręcznego automatycznego - nie wiem czy o to Ci chodziło, ale można go CLIPem ustawić w tryb krajów o zimnym klimacie czy jakś tak - wtedy nie będzie się zaciągał po każdym wyłączeniu silnika - tylko wtedy jak sami pociągniemy za rączkę/włącznik.

 

Dokładnie o to mi chodzi. Auto będzie jeździło na taxi :mrgreen: niektórzy mówią że to głupi pomysł, w sumie sam czasem takie myśli mam, ale auto z 2005 roku wyjdzie mnie niecałe 12000zł więc można jeszcze sporo kaski dołożyć na ewentualne naprawy żeby dobić do ceny rynkowej. Po za tym auto ma niecałe 100 tys oryginalnego przebiegu, niedawno po serwisie (full książka z niemiec) no i posiada 3 miesięczny gaz. Kobita zainwestowała i dostała lekki strzał, auto odkupione od ubezpieczalni więc cena w miarę rozsądna.

Edytowane przez leonid61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ręcznego automatycznego - nie wiem czy o to Ci chodziło, ale można go CLIPem ustawić w tryb krajów o zimnym klimacie czy jakś tak - wtedy nie będzie się zaciągał po każdym wyłączeniu silnika - tylko wtedy jak sami pociągniemy za rączkę/włącznik.

 

A czy wie ktoś w którym miejscu się to ustawia, bo na razie tej opcji nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!