Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i [Megane I phII] OPONY LETNIE


szakaloo

Rekomendowane odpowiedzi

masz rację, że rzadko bo tylko w jednej wersji je zakładali (cabrio) i to też tylko przez pewien czas, bo w std tylko w cabrio były 15" w megi I ph I, reszta miała 13", 14" lub 16" (16v)

 

jak jestem w błędzie to mnie wyprowadź ale chyba nie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn chodzi mi o to m.in o to czy wogóle opłaca się kupować jakieś tanie opony np. za 100 zł za sztuke. Nie znam się na tym kompletnie więc pytam. Najlepiej jakbyście mi podali jakis konkretny model opony taki max do 180zł za sztukę i żeby były sprawdzone. A tak wogóle to już jeździcie na letnich? Kiedy zmieniacie opony?

 

[ Dodano: 2007-03-13, 08:45 ]

aha i podajcie mi proszę jeszcze co oznaczają te oznaczenia 205/50R15 co one wogóle znaczą. Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczeństwo jest najważniejsze, nigdy nie kupiłbym opon do których nie mam pewności, że w sytuacji podbramkowej nie zawiodą. Oszczędność 400zł na komplecie przy założeniu, że to wydatek raz na parę lat jest żadna. Dla 400 zł nie warto przez parę lat się męczyć z kiepskimi gumami.

 

 

205 - szerokość w mm podstawy opony, 50 - profil opony, czyli wysokość ścianki bocznej jako % szerokości, 15- średnica felgi w calach

 

A różnica 180 czy 200 zł /szt to już jest żadna. Ja polecam opony z poprzedniego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, kiedys kupowalem z ojcem uzywane opony, Np. 50zl z zalozeniem i wywazeniem do Tipo. Po paru tysiacach opony byly juz do niczego. A to gdzies jajko wyskoczylo, a to zaczely pekac. Pozniej poszukalem zimowek do Meganki, znalazlem uzywane w super stanie, idealny bieznik itp. Kupilem 90zl z zalozeniem i co sie okazalo ?? Ze zaczela drgac kierownica, wywazalem dwa razy i to samo. Przelozylem z przodu na tyl, troche sie poprawilo. Dlatego powiedzialem DOŚĆ, dość tego dziadostwa. Odlozylem pare groszy i teraz zamowilem letnie, markowe. Wzialem Toyo, bo produkowane sa wylaczenie w Japonii, podobnie jak Yokohama. Inne marki mialy rozne opinie w zaleznosci od tego z jakiego zakladu, a raczej z jakiego kraju pochodzily. No niestety, produkty z Europy Wschodniej byly gorzej oceniane, badz z innych egzotycznych krajow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze nie wiem dokladnie jak to wygladala sprawa z alusami w Megankach. Moje alusy widzialem przez 4 lata tylko na 3 megankach. Nie jestem pierwszym wlascicielem i nie wiem, czy byly one kupione w salonie, czy ktos je po prostu z czasem dokupil od innej Megi. bronius, Twoje sa na prawde, oryginalne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 - profil opony, czyli wysokość ścianki bocznej jako % szerokości

kolega popełnił delikatny błąd pozwolę sobie uściślić jest to stosunek szerokości opony i wysokości wyrażony w procentach

 

[ Dodano: 2007-03-13, 21:03 ]

acha najtańsze na pewno nie jest równoznaczne z najgorsze poczytaj opinie o danych oponkach ja letnie ma słowackiej firmy MATADOR jedne z tańszych a wcale nie są najgorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie muszę czytać opinii czyiś, mam własne zdanie na podstawie własnych doświadczeń i naprawdę czuć różnice w prowadzeniu przy dobrej gumie, nie koniecznie najdroższej, kiedyś też uważałem, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, ale parę sytuacji uświadomiło mnie, że ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do matadora jest to opona klasy ekonomicznej i ścigać się na nich nie polecam no ale akurat model który ja użytkuje ma najwyższe noty z matadorów (MP15) to jest decyzja każdego z nas akurat jak je kupowałem decydowała cena teraz decyduje głównie bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają te oponki http://www.opony.com/opony/49399_firestone_tz200.html co o nich sadzicie? Firestone to w sumie uznana firma. Opinie o niej są dobre a cena też przystepna. Chciałbym się spytać czy rozmaiar 185 jest na lato dobry? Czy to wogóe ma jakieś znaczenie? Teraz na zimówkach mam z przody 185 a z tyłu 175 czy przód i tył moga być jednakowe czy to musi być być róznica?

 

[ Dodano: 2007-03-15, 19:18 ]

Aha obecnie mam opony z indeksem prędkości T a te są z H czym to się różni??

 

[ Dodano: 2007-03-15, 19:26 ]

a jeszcze jedno pytanko a co sądzicie o oponach całorocznych bo i takie spotkałem przeszukując internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przód i tył moga być jednakowe czy to musi być być róznica?
jeśli nie masz auta wyścigowego z prawdziwego zdarzenia i napedu RWD - to koła POWINNY byc identyczne.

 

Masz obok opony linki do tabel ładowności i przyczepności - wszystko masz tam podane 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z calorocznymi to sobie daj spokoj, co jest do wszystkiego to jest do niczego.

Co do opon, to wyjasnij mi dlaczego masz rozne rozmiary? Sam tak wykombinowales, czy akurat tak Ci sie trafily?

Zasada, jest taka że na zime daje sie wezsze oponki, niz na lato. Jak jeszcze napiszesz jakie masz auto i silnik, to ktos Ci podpowie z tymi oponami.

 

Odnosnie opony.com to zamowilem u nich w poniedzialek opony. Dzwonia do mnie wieczorem w srode, ze bedzie problem z moim zamowienie i najwczesniej w maju :mrgreen: W zamian zaproponowali mi wlasnie TZ 200 :-) wiec odmowilem. Skorzystalem z uslug konkurencji, moje oponki powinny byc jutro dostarczone. Dodatkowo, ma wyjsc 46zl taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!