Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oś kierownicy niezgodna z położeniem fotela


Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że to mój pierwszy post - witam wszystkich serdecznie :mrgreen:

 

W mojej rodzinie jeździ Scenic II, 1.6 16V, rocznik 2006. Samochód mamy od nowości, więc historia pewna, bezwypadkowy. Jako, że samochód ten ma mi potencjalnie przypaść pojeździłem nim trochę. Auto jest bardzo wygodne i przestronne, jednak po pewnym czasie zacząłem odczuwać pewien dyskomfort związany z pozycją za kierownicą.

 

Ku sporemu zdziwieniu odkryłem, że... oś kierownicy nie pokrywa się z osią fotela kierowcy i jest umieszczona lekko po jego lewej stronie! :mrgreen: Pomyślałem, że być może tak te samochody po prostu mają, ale, choć nie wpływa to ekstremalnie na komfort prowadzenia, to jednak po pewnym czasie zaczyna lekko irytować fakt, że trzeba trzymać ręce nieco z lewej strony od osi ciała.

 

Czy wasze sceniki też mają tę przypadłość?? Auto jest bezwypadkowe, trochę trudno mi sobie wyobrazić, żeby było to fabryczne niedopracowanie, a żeby ktoś z jakiegoś powodu przesuwał fotel w prawo (chociaż nie widzę za bardzo możliwości..) tym bardziej.

 

W załączniku zdjęcia. Linią niebieską zaznaczyłem oś kierownicy, czerwoną oś fotela.

 

Pozdr!

post-43291-0-87924900-1331397702_thumb.jpg

post-43291-0-78948700-1331397719_thumb.jpg

Edytowane przez Qbek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba jest prosto? :lol: Oceńcie.

 

edit. nowe zdjęcie zrobione zza podniesionego zagłówka, obiektyw pośrodku prowadnic.

post-4670-0-68388400-1331721299_thumb.jpg

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że tu w spłaszczonym fotografią widoku i ustawienie wzdłużne fotela może mieć znaczenie.

Im dalej od kierownicy, to wydaje się bardziej współosiowo.

No i ustawienie środka i kąt obiektywu w stosunku do fotela i kierownicy. W moim przypadku zwracałem na to uwagę by był prawie idealnie na środku fotela, pod podniesionym zagłówkiem, aby uniknąć przekłamań.

Inne możliwości to inne plastiki na desce wokół osłony kierownicy albo przesunięte prowadnice foteli do progów. (może same fotele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie zaintrygował, sprawdzę jak to jest w autach z kierownicą po prawej.

Na pocieszenie chciałbym powiedzieć, że przesunięcie kierownicy zdarza się dosyć często.

Przykładem niech będzie najpopularniejszy (kiedyś) pojazd w Polsce.

 

126p8.jpg

 

Edit. Sprawdziłem teraz w prospekcie reklamowym Scenic 2008. Tam są zdjęcia z góry i wyraźnie widać jak kierownica jest przesunięta nieco do boku pojazdu.

Edytowane przez sanfran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie to już całkiem w prawo. Może sceniki wytwarza jakaś manufaktura? :lol:

Dzisiaj zmierzyłem odległość od ramki szyby bocznej do środka kierownicy, wyniosła 42 cm. Ustawienie kierownicy nie ma większego wpływu na wynik pomiaru.

pomiar wg. zamieszczonego rysunku.

post-4670-0-90076300-1331727658_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!