Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

nie działa zamek tylnej klapy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu z zamkiem tylnej kalpy

Od niedawna posiadm renault Megane kombi 2005 r i mam problem zamkiem tylnej klapy

Zamek wogóle nie reaguje mozna go jedynie otwożyć od wewnątrz składajac tylną klape ,i ztąd moje pyatnie jak sprawdzic najprościej czy zamek jest nie uszkodzony i czy to wogule jest zamek a może jest jakaś inny przyczyna .Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz funkcję wolne ręce? Prawdopodobnie ukruszył ci się przewód w tym gumowym przejściu między nadwoziem a klapą (lewy górny róg)Zdejmij plastyk z klapy i sprawdz miernikiem czy do zamka po naciśnięciu na przycisk dochodzi prąd.Piny 1 i 2

Z-zamek

P-przycisk

post-3001-0-47864400-1331457538_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wolne ręce to schemat się różni masa z pinu 1 idzie do UCH .Wszystkie 3 które idą do UCH są czarne i jak się ułamią w tej gumie to można się pomylić który z którym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

rozkreciłem wszystko kable są ok ale prąd do zamka nie dochodzi rozkręciłe zamek silniczek jest ok przycisk pod tablcą rej też ok ,znajmy mi powidził że sterowanie idzie przez komputer i tam może być problem ,czy może tak być że problem jest z komputerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że sterowanie idzie przez komputer i tam może być problem

A jak myślisz- co w poprzednim poście znaczy UCH???

Toż to nic innego jak komputer/ moduł komfortu, u innych producentów zwany BSI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozkreciłem wszystko kable są ok ale prąd do zamka nie dochodzi

Jak to sprawdziłeś? Przedzwoniłeś kable? Raczej wątpię.

Na lewym słupku A, pod plastikami masz kostkę R2, zobacz czy na pinie 16 pojawia się napięcie w chwili zamykania CZ. Jak tam jest napięcie, to uszkodzenie masz na przejściu kabli pomiędzy klapą a karoserią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już na forum: http://megane.com.pl/topic/1858-klapa-bagaznika/

Na 99% masz przełamany przewód, jak już pisali koledzy pomiędzy klapą, a karoserią (standardowy problem w MII). Na oko wyglądają na dobre, ale wystarczy trochę pociągnąć każdy i znajdziesz przerwany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z zamkiem w Megane II hatchback, z początku myślałem że to silnik się spalił lecz okazało się ze był zalany przycisk od zamka w klapie bagażnika. Wziąłem używany ze szrotu i działa bez problemu. Przycisk jest na kostce. Czas wymiany to dosłownie chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Jestem nowy na forum. Mam problem z klapą. Mianowicie posiadam megi 2 ph1 sedan. Po pierwsze kable mam ukręcone (4 czarne)

Ustaliłem który to sygnał,masa,i 2 plusy.

Sprawdziłem guzik. Jest ok. Połączyłem wg.schematu i tu zaczyna się problem dochodzi napięcie do 0.8v na dwóch plusach. A silnik rusza przy 12v. Szukałem kostki między "silniczkiem zamka" a modułem ale w sedanie chyba go brak. Więc moje pytanie skąd wziąć prąd? Albo jak zlokalizować usterkę. Dodam że bezpieczniki ok. Kable sprawdziłem też na progu i dalej 0.8v więc brakuje mi pomysłów. Czy ktoś pomoże w diagnozie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!