Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II 1.9 dci 2004 zgasł (zapchany filtr paliwa) po wymianie nie pali


slawekpetryk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Scenic II 1.9 dci 120km 2004r.

Po 2 godzinnym postoju nie odpalił, zaciągnąłem go do mechanika okazało się, że filtr paliwa do wymiany. Odpalił dopiero na plaka, wcześniej zostało wszystko sprawdzone. Z jakiś powodów nie dostawał paliwa. Dojechałem do domu i po drodze już się dławił. Pod domem przygazowałem i zgasł. Filtr wymieniłem następnego dnia. I do ciś cisza. Podłączony był komputer i żadnych błędów. Auto nie ma pompki wstępnej. 1.Czy może pompa się zapowietrzyć? 2.Czy jakieś zaworki w pompie się przywiesiły? 3.Czy któryś z czujników się przytkał, a komp nie pokazuje błędów.

Po 1-szym razie mechanik podał ciśnienie do pompy pompką od benzyniaka. Zarówno za pierwszym razie i 2-gim w przewodzie były pęcherzyki powietrza (pewnie przez filtr).

Dodam, że 2 tyg wcześniej wkręciła się część paska pk pod rozrząd i konieczna była wymiana. A za 2-gim razem przy próbie odpalenia zauważyłem że część paska PK wkręciła się pod rozrząd. Rozrząd został sprawdzony i nie przestawił się. Zastanawia mnie to czy wkręcony pasek mógł uszkodzić czujnik wałka rozrządu. Mechanicznie nie jest uszkodzony, bo był wykręcany, a poza tym samochód chodził przez 40 km. Dodam że ostatnie tankowanie 40 l to był ON letni z ,,oszczędności' dodałem do niego środek przeciwko wytrącaniu się parafiny.

Edytowane przez slawekpetryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli uszczelka na filtrze jest kiepska może uszczać paliwo ja bym teraz tak naprawdę sprawdził jeszcze raz jak wygląda filtr paliwa jak jest zasyfiony znowu trzeba spuścić paliwo i przeciścić zbiornik, jak jest czysty yo trzeba sprawdzić czy jest wszystko szczelne skoro widać bąble. Co dalej trzeba sprawdzić czy paliwo idzie na wtryskiwacze odkręcając przewód na listwie delikatnie zeby zobaczyć czy jest ciśnienie, dalej czy przelewy dają dużo paliwa czy mało jak dużo może być tak że wtryski się przytkały i sie nie otwierają, a pompę bym zostawił na sam koniec.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Filtr czysty, uszczelka zmieniona, pęcherzy powietrza nie ma, testu przelewów nie da się zrobić nie odpala, ciśnienie na listwie zdecydowanie za niskie (można palcem zatkać przy kręceniu).

 

Dodano: 26 mar 2012 - 14:44

Sprawa się wyjaśniła. 4 wtryski do wymiany. Zatarte! Auto po wymianie i już OK!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

Może dla niektórych moje pytanie wyda się śmieszne ale ja wole się upewnić przed zakupem.

Otóż dlaczego np. na stronie Intercars przy wybraniu mojego auta czyli Scenic II 2003 1.9 dCi pokazuje kilka firm filtrów gdzie są różne wymiary. Właśnie o te wymiary mi chodzi.

 

Np. w filtrze BOSCH wymiary są wys. 93 mm, śred. 70 mm, PURFLUX wys. 93 mm, śred. 71 mm, FILTRON wys. 92 mm, śred. 70 mm. Dodam, że rozbieżności w wymiarach dotyczą też średnic wewnętrznych tych filtrów. Dlatego mam pytanie czy nie ma różnicy jaki wymiar czy jest i to znaczna. Mój kolega miał kiedyś Citroena C5 i kupił filtr BOSCHA a okazało się, że on ma tam układ chyba Siemensa i filtr puszczał syf do silnika.

 

Dlatego proszę Was o radę. I ewentualnie jakiej firmy najlepiej wybrać. Cenowo BOSCH jest najdroższy a najtańszy FILTRON, znowu PURFLUX jest jakby pośrodku czyli jakieś 32 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodano: 26 mar 2012 - 14:44

Sprawa się wyjaśniła. 4 wtryski do wymiany. Zatarte! Auto po wymianie i już OK!

Pierwsze słyszę o nagłym zatarciu się wtryskiwacza, a co dopiero wszystkich 4 szt. Wątpie że to były wtryski.

PURFLUX jest jakby pośrodku czyli jakieś 32 zł.

32 zł ? skąd wziąłeś tą cenę. Za takie pieniądze to można ale filtr powietrza dostać. Filtr paliwa najlepiej mann lub knecht, żadne filtrony i pozostałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 zł ? skąd wziąłeś tą cenę.

Cene 32 zl wzialem ze strony Intercars. Kndcht kosztuje 34 zl. Oczywiscie mowimy o wkladzie a nie o obudowie z wkladem. Ja wlasjie slyszalem ze Purfluxy sa dobre do Renault. Ale skad te rozbieznosci w wymiarach?

sKarlosMegane do twojego auta filtr paliwa jest faktycznie drogi stad moze cie dziwic tak niska cena ale do Scenica II kosztuje wlasnie tyle ile napisalem.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!