Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

świeci kontrolka abs, hamulce, poduszki, i miga immo


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie dawno zakupiłem ładne megane ph1 z 97roku.

Auto dość dobrze wyposażone a że jest to moje pierwsze Renault nie wiedziałem jak się zachowuje itp.

Dzień później po kupnie dostrzegłem że auto było na pewno bite, tzn po dachowaniu...

-Pierwsza usterka to migająca dioda od immobilisera, centralny na kluczyk nie działa, ale auto odpala, centralny jest zrobiony na zasadzie dołożonego sterownika radiowego, i stąd moje pytanie bo nie wiem co tam mogłobyć robione, czy można to przywrócić do stanu oryginalnego?

-Nie zaświecały mi się kontrolki poduszek ani abs chociaż pompa abs-u jest pod maską, tak samo jak kontrolka ręcznego.

Wyciągnałem licznik i jest jasne, wyjęte żaróweczki, poduszka świeci na stałe, abs razem z kontrolką ręcznego hamulca również.

-Kolejna usterka to obrotomierz który pokazuje zawyżone wartości o około 1000obrotów, po załączeniu zapłonu wskazówka brnie do 8set obrotów i jak odpalę mam około 1800 chociaż chód auta wskazuje na to że ma około 1000obrotów.

 

Zaznaczam że poszukiwałem podobne usterki na forum lecz nie znalazłem konkretnego rozwiązania problemu.

 

Czy istnieje fizyczna możliwość naprawy tych błędów? Jeśli chodzi o pasy to po wpięciu pasa gaśnie kontrolka niezapiętych pasów.

 

Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi, jak widać temat problemu jest obszerny więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tydzień temu w wtorek.. ogółem auto działa sprawnie, technicznie jest w super stanie. Ale kwestie bezpieczeństwa to jak widać..

Edytowane przez blade91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady ukryte (wyjęte żarówki kontrolek), więc masz jak najbardziej prawo żądać możliwości zwrotu tego szrotu lub obniżenia ceny. Osobną sprawą jest jak sprzedający do tego podejdzie i czy w ogóle będzie chciał rozmawiać.

 

Pierwsza usterka to migająca dioda od immobilisera, centralny na kluczyk nie działa, ale auto odpala

Wywalili immo, albo padło albo coś kombinowali.

 

-Nie zaświecały mi się kontrolki poduszek ani abs chociaż pompa abs-u jest pod maską, tak samo jak kontrolka ręcznego.

I tu dałeś dupy po całości, bo jak tylko zauważyłeś brak kontrolek to było odwrócić się i odejść albo chociaż zrobić podstawową ścieżkę diagnostyczną, nie koniecznie w ASO.

 

-Kolejna usterka to obrotomierz który pokazuje zawyżone wartości o około 1000obrotów, po załączeniu zapłonu wskazówka brnie do 8set obrotów i jak odpalę mam około 1800 chociaż chód auta wskazuje na to że ma około 1000obrotów.

W takim aucie to diabli wiedzą gdzie jest wada. Mogli grzebać w samym liczniku i przestawić wskazówkę jak i gdzieś głębiej.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupione od właściciela w polsce który miał je kilka miesięcy. Ma wymieniony rozrząd, olej i filtry, właściciel sprawiał wrażenie uczciwego, mówił że nie ma pojęcia co może być z immo grane, ale jak kupił to założył odrazu sterownik radiowy, pokazał mi również na to fakturę z 2011 roku na ten cel, myślę że gość nie musiał wiedzieć o podanych usterkach, a ja jako że mam oko blacharza i lakiernika zauważyłem to wszystko na kolejny dzień, niestety podczas kupna było ciemno a auto jest bardzo dobrze poskładane, rozebrałem podsufitówkę i wszystkie profile wyglądają w miarę dobrze, według mojego zdania wypadek mógł się wydarzyć do 3-5 lat temu, widać to po minimalnych szparkach pękniętych szpachli i już mocno zabrudzonych szpachlach na dachu i boku prawym. nawet szybki są z tych samych roczników więc nie miałem nawet trochę wątpliwości, ale z tymi kontrolkami to dałem ciała faktycznie, nie znałem się dopóki teraz się z tym zapoznałem. auto jest jak najbardziej sprawne ale te usterki jak widać.

 

Jeśli chodzi o ABS najprawdopodobniej uszkodzony jest chyba pierścień abs, zauważyłem przerwany kabel w tylnim kole, połączyłem go lecz kontrolka nie zgasła, w lewym przednim oglądałem pierścień tak na szybko i wydaje się być pęknięty. czy to może powodować świecenie kontrolki?

 

Immo bym zostawił w takim stanie jak jest, może jak nie działa to i dobrze bo z tego co czytałem jest to częsta usterka w renault i auto odpalać nie chce.

A poduszki, to hmm, czy jest możliwe by jedna strona tylko strzeliła? jestem w 100% pewny że nie ma poduszki pasażera, i napinacz fotela pasażera wydaje się być wciągnięty, sugeruje to niżej niż w fotelu kierowcy położony "zatrzask" pasa.

W lewym fotelu wszystko wygląda normalnie jak w oryginale. Niewiem czy jest poduszka w kierownicy, muszę zaopatrzyć się w dobry zestaw kluczy i to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!