Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

termostat - megane 1996?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem. Jaką pownien mieć średnicę termostat w megance z silnikiem K7M. 1996r, 1600, 8V. Chciałem wymienić niestety w kilku punktach niby katalogowo odpowiednie a jednak z większą średnicą na obwodzie? Po prostu za duży do swojego miejsca przeznaczenia.

Co tu jest nie tak?

Jakich firm termostaty są najlepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo, kupiłem termostat do swojej megi, spuściłem płyn z chłodnicy, wszystko ładnie wyczyściłem, chce zakładać nowy termostat, przymierzam i ooooooooooo....... nie wchodzi. Zmierzyłem stary termostat miał 50mm, a nowy 54mm wg. katalogu. Więc szlifierka w ruch i pół godziny zabawy.

 

Zobacz tu:

 

http://sklep.intercars.com.pl/

 

 

P.s. Ja kupiłem firmy Vernet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzyłeś układ, czy jesteś w trakcie ? Czy smarowałeś jakimś silikonem (np. czerwonym) łączenia pomiędzy blokiem silnika, rurą od układu chłodzenia po włożeniu nowego termostatu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, czy do Megi z silnikiem K7M 720 termostat powinien mieć średnicę 50 czy 54 mm. Właśnie chcę zamówić i mam pewne obawy. Na stronie intercarsu są 2 srednice do tego modelu, a ja nie mam zdolności manualnych, aby otworzyć maske i popatrzyć.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Zakupiłem dzisiaj termostat, jutro zamierzam wymienić, mam megankę 1.6e 8V, 90KM, silnik K7M (702?) - czy termostat o średnicy 50mm będzie pasował? bo jak nie to będe musiał podskoczyć i wymienić na inny... ewentualnie jaki? bo w katalogu koleś sprawdzał i mówił, że albo 50mm albo 53mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Dzisiaj płukałem układ chłodzenia, porozłączałem wszystkie przewody. Czy wlewjąc wodę (w celu przepłukania) do przewodu (z odpowietrznikiem) odłączonego od nagrzewnicy, powinna wypływać przewodem do chłodnicy (górnym)? Czy termostat powinien ten przepływ blokować? Czy dobrze rozumuję, czy nie?

I drugie pytanie: Zauważyłem, że końcówki w obudowie termostatu są już lekko skorodowane. Czy czyścić je i jakoś zabezpieczać (jeśli tak to czym najlepiej)? Czy zostawić tak jak jest i nie brać do głowy?

 

[ Dodano: 2010-11-26, 22:03 ]

Termostat wymieniłem na nowy, bo zdecydowanie nie działał jak należy. Silnik miałem ciągle niedogrzany (temp. pomiędzy I a II kreską). Przewód między obudową termostatu a chłodnicą niedługo po uruchomieniu nagrzewał się powoli po czym wywnioskowałem, że termostat musi być stale otwarty i płyn cały czas krąży w dużym obiegu (przez chłodnicę). Wymieniłem na nowy za 20zł (miejscowego producenta termostatów samochodowych). Ponieważ nie byłem pewiem średnicy wziąłem ze sklepu dwa ø50 i 53,5mm. Okazuje się, że jest to średnica zewnętrzna bez uszczelki. W związku z tym założyłem ø50mm (z uszczelką ma 51,5mm) czyli w obudowie ma trochę luzu (średnica w obudowie 53,5mm), ale po złożeniu do kupy nic nie cieknie. Teraz mam temperaturę na trzeciej kresce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!