Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z czujnikiem zapinania pasow w Megane II Cabrio


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć tak jak w temacie mam problem z Megane II Cabrio, a mianowicie po odłaczeniu akumulatora nie działa mi czujnik zapiecia pasow; tzn nie pokazuje ze mam je zapiete i nic nie pika. Co moze byc tego przyczyna??

Edytowane przez Nojz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

pytałem kiedyś o to w serwisie przy okazji wymiany rozrządu. Powiedzieli, że się nie da. Choć może jako ASO nie mogą ingerować w rzeczy które jak usłyszałem od nich: "całość zbiera się na 5 gwiazdek bezpieczeństwa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbawienie, ja też tak chce!!! tego piszczka co mi piszczy na parkingu mam po dziurki w uszach

Ciesz się, że w Megane nie ma tak jak w Lagunie III. Gdy podczas jazdy ktoś z tyłu odepnie pas (bo np. chce ściągnąć kurtkę albo będzie zaraz wysiadał) włącza się alarm (głośniejszy od tego o nie zapiętych pasach na drugim poziomie głośności) oraz deska miga na czerwono. Można się tego porządnie wystraszyć. Myślę, że gdyby koło w aucie urwało lub woda się zagotowała albo olej wycieknął, to komunikat byłby znacznie bardziej stonowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone - można tą funkcję włączyć/wyłączyć clipem <piwko>

dzięki za info. A jak już jesteśmy przy clipie, czy może da się przez niego uruchomić opcję domykania szyb z pilota? Wiem, że w późniejszych wersjach megane cc działa bez problemowo. W mojej w ogóle.. czyli albo jej nie ma w m2ph1, albo jest nie uruchomiona. W dziale tips and trick temat do końca nie omówiony.

 

otwieranie dachu z pilota - youtube a tutaj ciekawostka odnośnie zdalnego otwierania dachu, ale z innego pilota, czyli ktoś się nakombinował :)

 

a czy clip może być 'clipowi' nie równy? znaczy się - czy mój mechanik znajdzie te same opcje w swoim interfejsie? - zielony jestem bo nigdy nie miałem styczności z clipem, a do Wawy w najbliższym czasie mam nie po drodze.. :)

Edytowane przez ufo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może da się przez niego uruchomić opcję domykania szyb z pilota?

nie wiem, miałem tylko przez chwilę jedno cabrio pod clipem.

 

czy clip może być 'clipowi' nie równy?

raczej nie. Co prawda wychodzą nowe wersje, ale moim zdaniem dopracowywane w nich sa nowe auta. Czasami jak czytam co jest nowego w nowszym oprogramowaniu pojawia się np. obsługa jakiegoś laptopa HP albo coś w tym stylu, więc czasami to strona techniczna CLIPa, a nie jakieś nowości w sofcie do aut.

 

Jeszcze jedna sprawa, oprogramowanie nie jest jakoś super przetłumaczone - czasami funkcje są opisane bzdurnie, a czasami są funkcje, które nie sa opisane (np. superblokada - nie mam pojęcia co to jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć dzieki za odpowiedzi. Czyli tak jeszcze raz dla jasnosci najlepiej podlaczyc auto pod kompa i sprawdzic czy tam sie nic nie zmienilo tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzic czy tam sie nic nie zmienilo tak?

tak.

to blokada wewnętrznych klamek po zamknięciu auta.

przy najblizszej okazji sprawdzę :) W sumie nikt nie zgłaszał uwag po włączeniu/wyłączeniu tej funkcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ja;p Słuchajcie mam taki problem z tym czujnikiem ze on raz sie włącza raz nie zalapuje i nic nie pika co to może byc tam idzie jakiś przewód tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odłączenia czujnika pasów nie trzeba żadnego Clipa. Nie wiem jak u was ale u mnie w szczeniaku od zatrzasku pasów wychodzi kabelek od czujnika. Wystarczy rozkręcić obudowę i wyjąć kabelek od czujników. Tyle roboty! Koniec z piszczeniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!