Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[scenic I ph II] KOŁA Z LEKKICH STOPÓW


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam kilka pytan dotyczących zakupu felg do mojego Scenica ph1.

Aktualnie mam koła na oponach zimowych 175/70/R14. Na wiosnę czeka mnie zakup letniego ogumienia i chciałbym przy okazji kupić większe aluminiowe felgi.

Wśród tutejszych ogłoszeń natrafiłem na:

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=11364

 

Mam kilka pytań:

- czy ET50 nie będzie troszeczkę za duże do mojego autka, które ma chyba ET38?

- czy sporo mniejszy profil opon plus miękkie zawieszenie w moim scenicu to dobry pomysł?

 

Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasztelan, popraw link bo jest niepoprawny i nie kieruje do ogłoszenia tylko do tematu, w którym aktualnie piszemy.

 

W Scenicu miałem felgi 6,5/17 ET49, opony 205/50/17 i było dobrze.

Z przodu wszystko pasowało ładnie, z tyłu felga mocno się chowała w nadkolu co nie wyglądało ciekawie.

Na niższym profilu będzie się lepiej trzymał drogi, ale cudów nie ma co oczekiwać :mrgreen:

 

P.S. W temacie głównym jest błąd, ktoś wyższy rangą może poprawić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Już poprawiłem swój błąd w linku.

Czyli już wiem, że prawdopodobnie musiałbym "wyciągać" taką felgę dystansami:]

Co do trzymania się drogi to niestety powyżej 100km/h "buja" tyłem. Mechanik nie znalazł luzów w zawieszeniu, amortyzatory też dobre jeszcze. Ten model pewnie tak ma i dlatego szukam większych kółek. Dalej planuje sprężyny -40mm i obniżenie samochodu. Trochę szkoda bo wygodnie się jeździ jak na podusi.

Dziękuje

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Proszę o potwierdzenie czy do Scenica I PHII wejdą takie felgi i opony i nic nie będzie obcierać

ROZMIAR (ŚREDNICA) 15" (CALI)

SZEROKOŚĆ (J) 6,5"

ROZSTAW ŚRUB 4*100

ODSADZENIE (ET) 38

OPONY 195/60 15"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno użytkował ktoś felgi takiego rodzaju tzn.chyba malowane i polerowane

nie stwarzają żadnego problemu jeśli chodzi o ten czarny kolor (nie schodzi itp.) czy lepiej brać całe srebne?

542947005bj6.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się następne pytanie jakie śruby kupić do alusków co i gdzie trzeba zmierzyć,słyszałem że powinny być takie chodzi o kształt łba tylko jaka długość.Macie jakieś sugestie co do śrub?

544202601

czy brać takie

sruby.jpg

 

Niech ktoś poda rozmiar i długość śrub do alufelg <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam Szanowne Grono!

piszę z zapytaniem: jakie felgi beda pasowaly do scenica?

obecnie mam "15" 6j15h2 et 43 sruba 4x100 i za cholere nie mogę takich dostać( chodzi o uzywki)

a nówka 300zl wiec sami rozumiecie ;-)

a mi sa potzrebne 2 szt!

pasowalem oryginały alu od scenica z et 37 i chaczyło o zacisk tak samo jak i przy stalowych z et 50!

kupiec 16 cali? bo sam juz nie wiem o co tu kaman

[na forum jest odpowiedni podział gdzie jakie tematy się umieszcza, poza tym na forum mamy regulamin, który mówi miedzy innymi, że zanim założymy nowy temat, poszukujemy odpowiedzi bo zapewne nie tylko ty masz problem z felgami, ostatnia rzeczą jaką ci tu wypiszę jest taka, że ten sam regulamin stwierdza, że na forum używamy polskich znaków tak więc pierwsze naruszenie <ok> , drugie :-) , trzecie :-) temat przenoszę do odpowiedniego działu i scalam do tematu już istniejącego] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!