Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Maglownica (przekładnia kierownicza)


Rekomendowane odpowiedzi

Przyłączę się do tematu.

Odkąd kupiliśmy samochód Renault Megane I phII, ciężko chodzi kierownica i jest luz z lewej strony w maglownicy.

Podejrzewam, że ktoś chciał skasować luzy i skręcił śrubę na maglownicy lecz bez większych rezultatów.

Teraz chciałbym to naprawić. Drążki i końcówki drążków są sprawne. Luz jest w samej maglownicy. Szukałem tulejki czy zestawu naprawczego na jedną stronę lecz nie mogę jej nigdzie namierzyć. Jakby ktoś mógł mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

PS. I czy wymiana tej tulejki przebiega tak samo jak w wersji phI ?

Edytowane przez mastersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastersik, mam to samo. Kierownica chodzi ciężko i jest luz w maglownicy po lewej stronie (tłucze na nierównościach, słychać stuki przy szybkim kręceniu lewo/prawo na postoju). Mimo tego, auto przeszło przegląd bez problemu. Niestety pozostaje tylko regeneracja przekładni, ewentualnie można pokusić się o dokręcenie śruby regulacyjnej, do której dostęp jest bardzo słaby. Być może wyeliminuje to w pewnym stopniu luz, ale może zwiększyć opory i tak już ciężko chodzącej kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Postanowiłem zakupić maglownicę używaną w dobrym stanie lub po regeneracji.

Znalazłem naklejkę na mojej maglownicy i jest napisane SMI x64 DAG

Mój samochód megane I ph II 1999r. 1.4 benzyna.

Czy od wersji z silnikiem 1.6 też będzie pasowała?

Ma może ktoś z was takową na odsprzedanie tanio i w dobrym stanie?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam podepnę się pod temat odnośnie maglownicy, a mianowicie. Stojąc na odpalonym silniku i wykonując szybkie ruchy kierownicą prawo, lewo coś stuka. Ale jadąc po nierównościach totalna cisza. I jeszcze jeden mam problem auto strasznie niepewnie się prowadzi. Jak jest mokro czy ślisko porażka, lata po drodze, dodatkowo zaczeło ściągać w prawo. Wszystko po założeniu opon zimowych. Po zmianie opon miejscami jest lepiej, koła wyważone. Jak miałem założone opony letnie wszystko było ok. Coś ktoś miał taki przypadek?? Maglownica się kończy a może coś w zawieszeniem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ostatnio byłem w stacji diagnostycznej pojadów celem ustalenia luzów i przyczyny ściągania w prawą stronę.Ostatecznie luzów brak wszystko w zawieszeniu ok sprawnośc amoryzatorów sprawdzona, zbierzność też jest ok.Jak robiłem zbierzność to lewe koło ma większy kąt pochylenia niż prawe.Gdzie szukać przyczyny różnicy kąta pochylenia,i czy to będzie miało wpływ na to że ściaga w prawo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź odległość koła od amortyzatora po obu stronach. Mój kolega miął coś podobnego. Był lekko ugięty amortyzator. Odległość opony od amorka była różna i auto ściągało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś "Przecież" a to nie prawda. Oba koła mają ten sam kąt pochylenia. Jeżeli jest różnica to znaczy, że nie jest dobrze. Trzeba to ustawić na dane fabryczne. Temat był już na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!