Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pochylone koło scenic ll


adam8227

Rekomendowane odpowiedzi

Witma, posiadam scenika 2 z 2003r. i mam problem z przednim lewym kołem...(pochylone jest ono,górą koła do środka auta / prawe koło jest normalnie,ściąga mnie w prawo,muszę trzymać kierownicę i czasem kontrować w lewo)wymjeniłem końcówkę drążka, zbierzność ustawiona,kierownica prosto,ponoć konta pochylenia koła nie ustawja się w tym aucie,powietrze sprawdzone w kołach,tylna belka ok...nic nie stuka ani puka w zawieszeniu.Może ktoś coś podpowje bo ja już zmjeniam mechanika i brakuje mi pomysłów,obstawiam jeszcze może krzywy amortyzator albo wachacz.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem w piątek u mechanika(już drugiego)i nadal nic nie znaleźli,poprawili troszkę zbierzność i jakby lepiej. Zaczołem sam oglądać samochód i porównywać zawieszenie prawa,lewa strona.Znalazłem różnicę widoczną gołym okiem,amortyzator z prawej strony jest osadzony tak jakby troszkę pod skosem(dół amortyzatora który wystaje ze zwrotnicy ok 1cm/do 5mm,tak troszkę ze skosa)w zwrotnicy,a z lewej strony(pochyłe koło) amortyzator jest osadzony(włożony)w zwrotnice prosto(dół amortyzatora wystaje ze zwrotnicy po obu stronech ok. 1cm. Lewy amortyzator wygląda na nowszy od tego z prawej strony,może go ktoś tam źle zmontował,albo po jakimś uderzeniu się zgiął, po świętach ruszam dalej do kolejnego mechanika,może coś się da z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną przypadlość w Uno 1.4 kilkanascie lat temu. Zaliczyłem wyskok z krawężnika przy 60 km/h-uciekałem żeby nie wypłacić w gościa co mi drogę zajechał i efekt był podobny (koło pod skosem, ale prawie nic nie ściągało). W efekcie okazalo się że miałem skrzywiony amortyzator, uszkodzony przegub, ale co ciekawsze w ASO mi tego nie zauważyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Problem dotyczy innego auta ale jest bardzo podobny więc nie będę zakładał nowego tematu.

 

Niedawno kupiłem auto Megane II PH2 i byłem świadomy, że było robione z prawej strony.

Fachowcy ocenili, że nic nie jest naruszone i musiała to być mało poważna stłuczka.

Na "oko" było widać że przednie prawe koło "leży".

Jestem po wymianie amortyzatorów z nowymi poduszkami i łożyskami, do tego nowy wahacz z prawej strony.

Z lewej wymienione tuleje na nowe, zawieszenie przy sprawdzaniu nie wykazało więcej luzów.

Założyłem nowe opony i pojechałem na ustawienie zbieżności.

Prawe koło nadal "leży", jest minimalnie poza normą.

 

Auto generalnie jedzie prosto i nie "ściąga".

Jak sądzicie drążyć temat dalej (zwrotnica?), czy jeździć i nie przejmować się tym ?

 

post-85286-0-65909600-1446629282_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchyłka nie jest duża.

Nie wiem, czy zwrotnica coś tu da, może być ruszona góra kolumny.

Jeżeli auto jeździ prosto, jest bezpieczne w prowadzeniu i nie niszczy opon, to można z tym jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!