Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tutaj świeży. mam problem z szyberdachem. kupiłem megy z zużytym nieco szyber-solar-dachem . mianowicie zużyte były suwaki a raczej prostokątne gumoplastiki będące częścią suwaków(tylnich). szyba przez to zawadzała o drugą szybę gdy chciałem otworzyć dach a gdy go zamykałem to zamykała się i później cofała.gdy w aso powiedzieli mi za zestaw naprawczy tj. 2 suwaki 400zł a z robocizną 500 postanowiłem sam to uleczyć. dorobiliśmy z ojcem takie gumoplastiki gdyż tamte były wytarte, kupiliśmy biały smar(bo po rozebraniu dachu była straszna susza)i wysmarowaliśmy wszystko i było ok na 3-4 miesiące. lecz nasza własna reperaturka na jednej ze stron się wytarła i znów szyba o szybę zawadza.

i w związku z tym moje pytanie: gdzie w łodzi-łódzkim mogę kupić taniej ten zestaw naprawczy albo gdzie dorobić to ustrojstwo?? mam nadzieję że mi pomożecie:) pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam bardzo podobny problem mój szyberdach dziaął elegancko zamyka sie i otwiera ale podczas postoju zaczyna coś w nim stukać i tym czymś okazał się jeden z tych "suwaków" po rozebraniu okazało się że te gumkoplastiki są przetarte do tego stopnia że te "suwaki" mają luzy i się tłuką jeśli ktoś zna sklep gdzie można cośtakiego nabyć po normalnej cenie niech da znać.

 

Czy naprawdę tak ciężko przeczytać, to co palce nastukały na klawiszach, zanim się wyśle :P

Wstawić kropkę, przecinek, czy też inny znak przestankowy i przerwać ten słowotok :P

Zbudować normalne zdania zaczynając je wielką literą. - Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie (nie zakładając nowego tematu): Czy szyberdach np. z hatchback pasuje do kombii? Bo poszukuje solar dachu do kombi ale praktycznie wszędzie mają z hatchback.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już w SB pisałem tego nawet w ASO nie wiedzą, bo by wyciągnąć numery referencyjne części z dialogysa potrzebują numer VIN danego auta.

Tu możesz to sam sprawdzić czy części jakie masz zamiar zakupić z HB, mają na sobie takie same numery jakie masz w swoim kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam koledzy ! czy już ktoś znalazł gdzie można kupić coś takiego... ?

proszę o mail lub podpowiedź na forum .

Mi rozwaliło to całą listwę dachową ...jak otworzyłem dach jedna łapka się przekręciła i zrywała plastykową listwę dachową..makabra teraz jeszcze koszt listwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

można podzwonić po ludziach z allegro którzy sprzedają całe bądź też w częściach szyberdachy. ja wolałem sobie dorobić je z plastiku. ale też można zamiast tych gumo-plastików wrzucić łożyska o średnicy 1cm czy jakoś tak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

W pierwszej kolejności zdejmujesz listwę oznaczoną na zdjęciu jako 1. W miejscu gdzie postawiłem czerwoną kropkę znajduje się plastikowy bolec. Musisz unieść ją z tej strony w górę. Następnie pod tą listwą zobaczysz śrubę. Odkręcasz i następną listwę wysuwasz do tyłu. Listwę od strony czołowej szyby można wyjąć bez demontażu pozostałych. Przykręcona jest chyba na 3 śruby, które zobaczysz po otworzeniu dachu.

 

post-27111-0-70767700-1395608789_thumb.jpg

 

Zostały mi jeszcze jakieś listwy, więc jeśli coś potrzebujesz to pisz.

Edytowane przez zgredek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź, z uwagi na uszkodzenie ślizgow oraz listwy kupiłem dach bardzo tanio wszystko w nim ok. Nie chciałem uszkodzić listew więc pytam. Wczoraj zdemontowałem szybe przednią, silniczek, prowadnice, żaluzje, osłone wiatru. Zostały mi listwy tylna szyba, Jak zdemontuje listwy to co dla mnie najaważniejsze to postaram się zdemontować szybe aby pozbyć sie ramy dachu, gdyż jest mi zbędny w. Szybe i plastikowy stelarz się wycina?

Edytowane przez mit44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybe i plastikowy stelarz się wycina?

Tylna szyba dachu jest wklejona w stelarz, a ten z kolei w koroserię.

Mit44, dlaczego chcesz wymienić cały dach? Ja u siebie wymieniełam, ponieważ plastikowa rama była pęknieta i leciało mi do środka. Poniżej foto z wymiany.

Edytowane przez zgredek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę wymieniać dachu w mojej megance, chciałem rozebrać na czynniki pierwsze zakupiony dach aby nie zalegał mi w garażu. Za 200 zł. kupiłem odcięty dach, który poza podsufiktą miał wszystko żaluzje, silniczek, wiązkę, prowadnice, szyny, listwy oraz w bardzo dobrym stanie ślizgi. Chciałem pozbyć się tylko metalowej części dachu która pozostanie po rozbiórce i zajmuje niepotrzebnie miejsce. Teraz pozostało wycięcie tylnej szyby i ewentualnie plastikowej ramy (może się komuś przyda). Sądze że w tej cenie nie był to zły zakup, tym bardziej że potrzebowałem listwy oraz jednego ze ślizgów. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!