Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik cofania - sensory


AriZeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problemik w mojej Megi II Ph I Grandtour, autko zakupione u sąsiadów z zachodu ma zamontowany czujnik cofania uwaga, z sensorami w ilości sztuk 3 marki WAECO konkretnie model MWE-200-3 , sensory są bardzo wg. mnie zniszczone, brak podkładek utrzymujących kąt sensora w zderzaku, lakier czarny z sensorów po części odszedł co zresztą można zobaczyć na foto, ale działają, moje pytanie brzmi czy można zastosować inne sensory cofania? np z VALEO lub innej marki? podejrzewam ze wtyki w centralkę będą inne ale po przelutowaniu, rozebraniu, pokombinowaniu może coś sie uda zrobić, czy wszystkie sensory mają takie same parametry jesli chodzi o wykrywanie przeszkody, a to z jakiej odległośći zależy tylko od centralki? Może posiadacie jakies namiary gdzie można kupić jakiś nowy zestaw z 3 sensorami bo wszystkie jakie oglądałem mają po min. 4 sensory i musiałbym wiercic jeszcze z 2 dziurki (miałbym ich wtedy 5 :-)) oczywiście szukałem oryginalnych sensorow WAECO i dowiedziałem się że 1 sztuka to koszt wg. cennika z 2005 r to 30 euro netto co nie jest dla mnie opłacalne. Proszę o poradę

 

 

sensorwaecobub.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś sprzedawane w Allegro na sztuki, uniwersalne na podmianę do wszystkich tańszych zestawów. Sprzedawca był z Gliwic, a cena oscylowała w granicach 20 zł/szt.

Niestety nie mam pojęcia czy towar nadaj jeszcze jest dostępny.

Można za to poszukać kogoś kto to sprzedaje i podpytać jak jest z tą zamiennością. Moim zdaniem nie powinno być problemów. Możesz zakupić na sztuki albo cały nowy zestaw z 4 czujnikami, a zabudować tylko 3 skoro tyle posiadasz wejśc w centralkę. 1 będziesz miał w rezerwie. Ja tak zrobiłem do starszego sceniola, gdzie po robotach blacharskich, zakupiłem zestaw za około 50 zł, (4 czujniki) a wykorzystałem tylko czujniki na podmianę za niedziałające starsze.(działały w kratkę) Wyświetlacz i centralka leżą sobie nieużywane.

Dodam jeszcze, że ten nowy zestaw był całkowicie innego producenta i inny model jak ten wcześniej zabudowany.

Ważna jest tylko średnica czujników, by dobrze w otworach siedziały. U mnie było ciut za luźno i jest potraktowane klejem na ciepło.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!