Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obniżenie zawieszenia


fido

Rekomendowane odpowiedzi

Jednym słowem na stole bardzo przyjemnie ale na krętych pagórkach będzie kłopot.

Bzyk w megane II miałeś amorki olejowe czy gazowo olejowe? i jakiej marki? z opinii na forach podobno gazowo olejowe to duża lepsza praca: nie buja, nie przysiada, dużo wieksza stabilność niż na olejowych.

Ja w MIII mam gazowo - olejowe

a sprężynki już są, w poniedziałek założę, porobię kilka fotek i podzielę się na forum

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez simong
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt jest taki jaki oczekiwałem :) Połaczenie z 170KM konikami można powiedzieć, że idealne. Nie za twardo, nie za miękklo, pewnie i szybciej niż wczesniej w zakretach. Tam gdzie do niedawna jeszce auto kapitulowało i reagował ESP, teraz nadal jest trakcja. A pogoda dziś okropna i asfalt śliski:( Auto jest bardziej wyczuwalne podczas dynamicznej jazdy, szybkiej zmiany kierunków, mocnego hamowania itp.

Megane II Grandtour Dynamique 1.9 DCI

Sprężyny Eibach Pro-Kit E10-75-012-04-22

link do sprężyn

Plusy:

- Auto jest niższe - wyglada lepiej

- Obniżenie nie spowodowało iż mogę dorabiać jako pług moim grandtourem

- Dużo lepsze prowadzenie podczas slalomu (omijanie przeszkody)

- Mniejsze nurkowanie podczas hamowania

- Twardość nadal na przyzwoitym poziomie (auto stało sie sprężyste, a nie decha i wypadające plomby)

Minusy

533zł + 200zl za założenie

Połyka odrobine niższe krawężniki

Reasumując:

Mądry zakup i zrobiłbym go jeszcze raz :)

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Mam zamiar w swoim Megane Grandtour obniżyć zawieszenie, poprzez zakup sprężyn. Niedawno zakupiłem oryginalne felgi Renault (8Jx18 ET 49 5x114.3) i opony o rozmiarze 225/40/18, w związku z tym mam pytanie jak będzie zachowywał się samochód bo założeniu takich sprężyn (Eibach -30mm)? Czy samochód przy tym rozmiarze felg będzie (dobijał)?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!