Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.9dci problem z kontrolką świec i brak połączenia z komputerem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum, szukałem podobnych tematów ale w każdym jest tylko po trochu z objawów mojej megane. Tak więc postanowiłem założyć nowy temat.

Kilka zdań o problemach z moją megane z 2002 r.

Jakiś czas temu w megane podczas jazdy zaczęłą się świecić kontrolka świec żarowych i po chwili gasła. Po jakimś czasie świeciła się już ciągle, wiec podjechałem do mechanika. Wcześniej zauważyłem że przekaźnik wydaje dziwne dzwięki w czasie świecenia się kontrolki, a podczas zmiany biegów na wciśniętym sprzęgle czasami podskakiwały obroty do kilku tyś i momentalnie opadały do normalnej wartośći.

Mechanik poruszał jakimiś kablami obok przekaźnika i stwierdził że są przerwy na kablach i trzeba je ponownie polutować (wcześniej już chyba było coś przy nich robione). Po zlutowaniu kabli okazało się że nie świeci się w ogole kontrolka świec przy właczeniu zapłonu. Jak się później okazało, komputer nie chce się połączuć także z CLIP-em. Zauważyłem (przynajmniej tak mi się wydawało po przemyśleniu tego co robił), że mechanik lutował kable na włączonym zapłonie i stąd moje pytanie czy mógł tym spalić komputer. No, i skoro auto nie odpala i nie chce się połączyć z komputerem, to może macie jakieś pomysły co jest nie tak?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez john77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!