Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpie przy zmianie biegów.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie dawno kupiłem Megane z 2001r grudzien to jest ta nowsza wersja z komputerkiem silnik 1,4 16v. Więcej szczegółów nie wiem <piwko>

Zawsze jak nabyłem nowe auto to sobie radziłem i opanowywałem zmianę biegów, sprzęgło, gaz bez szarpania autem, a tutaj za chiny nie idzie tego zrobić a minęło już pół roku. Jedyna możliwość żeby nie szarpało to bardzo szybko (około 1-2sekundy) zmienić bieg zanim obroty silnika nie spadną do 900. Ale to jest przecież nie normalne, to jest głupie.

Na moje oko jest to wada konstrukcyjna z która nic nie zrobię, bądź źle wyregulowany silnik któremu po wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu gazu zbyt szybko spadają obroty. Jak to jest ?

Robię tak: wciskam gaz, przyśpieszam na 3 biegu, gdy jest 50-60km/h naraz wciskam sprzęgło i puszczam gaz, wrzucam 4 bieg, i wtedy staram się delikatnie ale w miarę szybko puszczać sprzęgło oraz wciskać gaz, jak zrobię to po normalnemu to gdy ledwo zdążę zmienić bieg silnik ma już 900obr/min a przy takiej prędkości, to autem szarpnie i go przychamuje bo auto rozpędzone a silnik mało obrotów.

 

Czy nie jest tak że silnik podczas wciśnięcia sprzęgła i puszczenia pedału gazu powinien przez chwilę (około 2 sekundy) utrzymać swoje aktualne obroty właśnie po to by uniknąć szarpnięcia? Co mogę z tym zrobić ?

 

Ostatnio jak miałem BMW to szarpnięcia miałem chyba tylko wtedy gdy ja coś źle zrobiłem, a tak to zawsze płynnie auto jechało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę proroczyć, ale to objaw kończącego się sprzęgła. Podejrzewam, że sprzęgło "bierze" wysoko i wystarczy je wcisnąć do połowy i już wysprzęgla. Uszkodzenie sprzęgła, to nie tylko ślizganie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być jakaś poduszka żeby to sprawdzić jedź na biegu zhamuj auto silnikiem bez zmiany biegu i dodaj gazu bez sprzęgła jeżeli będzie szarpnięcie to prawdopodobnie któraś poducha do wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!