Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

KZFR czy coś innego?


punxhc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dopadł mnie następujący problem: auto stało jak zawsze parę dni na parkingu, odpaliło jak zawsze bez problemu (problem z "porannym" warkotem KZFR pojawił się u mnie może ze 3 razy w ciągu roku). Ruszam na 1 biegu, jest ok. Gdy wyjechałem na ulicę wrzucam 2 i zwiększam obroty i nagle słychać głośny warkot. Pojawia się na każdym biegu przy obrotach ok. 2000 i wyżej. Auto jest wtedy wyraźnie słabsze i słychać głośny dźwięk... Oto próbka (nakręcona na postoju):

Mechanik odpiął wtyczkę od elektrozaworu KZFR i problem ustał, no ale tak nie można jeździć. Po podpięciu wtyczki warkot się już nie pojawił, ale silnik nie chodził już chyba tak płynnie jak wcześniej. Auto postało jakieś 2 godziny i znów jest to samo (warkot). Co ciekawe odpala bez problemu, nie ma typowego objawu KZFR.

Ktoś już widział taki objaw? Mechanik sugeruje wymianę KZFR. Oczywiście mam zamiar wymienić, ale najpierw wolałbym się upewnić czy to faktycznie koło, aby nie wyrzucać sporej kasy na marne. Znam dobrze typowe objawy padniętego KZFR i ten jakoś ich nie przypomina...

 

Dodano: 08 maj 2012 - 15:19

Pewnie nikt nie miał takiego przypadku... No cóż, podpowiedź dla potomnych - to KZFR padło w tak dziwny sposób. Po wymianie jest ok, temat to ubicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam to samo, u mnie problemu występuje przy odpaleniu na zimnym silniku.

Obroty spadają po czym silnik gaśnie.

 

Czy to na pewno KZFR?

Jakie poniosłeś koszta jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie masz tego samego... U Ciebie jest problem przy odpalaniu na zimnym,czyli typowy objaw KZFR. U mnie objawy typowe nie były,a jednak.

Koszta zależą od mechanika i od tego czy wymieniasz tez rozrząd. Trzeba liczyć ok. 500-700zl za kolo (zależy gdzie kupisz) + robocizna w granicach 250-350zl. Zazwyczaj wymiana KZFR kosztuje tyle co rozrządu, bo to w zasadzie ta sama robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo, u mnie problemu występuje przy odpaleniu na zimnym silniku.

Obroty spadają po czym silnik gaśnie.

 

Czy to na pewno KZFR?

Jakie poniosłeś koszta jeśli można wiedzieć?

witaj. Miałem taki sam przypadek , Samochód stał cały dzień po czym rano jak go zapaliłem zgrzyt i gasł jeżeli dałem mu gazu przez chwile to później chodził normalnie , po zgaszeniu silnika i ponownym rozruchu normalnie pali od jednego obrotu . Tez myślałem ze to koło na wałku bo się oczytałem ale okazało się ze przez cała noc gdy stoi olej spływa z głowicy popychaczy do miski i to popychacze rzegotają . Wymieniłem filtr oleju który ma w sobie taki zaworek który blokuje odpływ oleju do miski i problem ustał .Dodam ze miałem 3 takie megany i w każdej to samo się działo przy porannym rozruchu. Silnik 1.6 chodzi w meganach tylko każdemu się wydaje ze o benzynę trzeba mniej dbać a to jest błąd , każdy oszczędza na oleju , filtrach byle żeby było tanio a później wychodzi co wychodzi no chyba ze masz ponad 200km to koło może już być zużyte ale po niżej tej granicy powinno być wszystko ok z nim , zalej dobry olej taki jak zaleca producent i dobry filtr oleju i będzie ok .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. Zabrałem sie zawymiane kzfr. Czy po odkręceniu tej zatyczni pod którą jest sruba trzymajace kółko do wałka powinien byc olej? Odkręciłem tą zatyczke i wylało sie toche oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kolego 'mateoo12' poproszę o nazwę producenta i numer filtra oleju. Bo ja u siebie wymieniłem 4 KZFR przez 100tyś.km. Jeździłem na oryginalnych filtrach, oleju pełnosyntetycznym i mam koło nowej generacji no i po 1,5 roku po wymianie to samo. Ale zauważyłem, że jak doleje olej to rzadziej terkocze więc mam nadzieje że masz racje.

Edytowane przez Snozer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!