Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

generator hho


lepsiu18

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do was pytanie. Co myslicie o generatorze hho?, znalazlem na pewnej stronie dobry filmik jak pewien gosc robi taki generator. Chcialem sie zabrac za zrobienie czegos takiego lecz nie wiem czy to ma sens... Czy ktos z was mial zamontowany generator hho w swoim aucie? Daje on cos? Z gory dziekuje i pzdr

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam! Zrobiłem taki generator w ubiegłe wakacje. Generator wytwarza gaz około 2 litrow na 4 minuty, zależy to od prądu. Nie zakładałem tego do auta bo mam megane 2 z 2 sondą. Kolega jeżdzi na tym w auti 80. Spalanie gazu zmniejszyło się prawie o 50%. Jeśli jest ktoś zainteresowany mogę to odsprzedać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator wytwarza gaz około 2 litrow na 4 minuty

jak to zmierzyłeś? 30 l H2 na godz. nie wierzę.

Standardowy generator wodoru o wydajności 250 ml/min to skrzynka wielkości 40x40x40 cm koszt ok 30 tyś. zł. zasilany napięciem 230V. NIe pamiętam jaką potrzebuję moc.

 

Dodano: 05 sty 2013 - 19:23

I jeszcze jedno

Skoro to takie wielkie oszczędności to przecież w ogólnych kosztach produkcji samochodów te 1000zł to jest żaden koszt, a jak się weźmie pod uwagę, że ilość rocznie produkowanych samochodów na świecie to kilkadziesiąt milionów, koszt jednostkowy znacząco spadnie.

Skoro oszczędności zużycia paliwa są takie duże, to już dawno powinniśmy mieć taki moduł w aucie, skoro zmniejsza zużycie paliwa i podnosi sprawność silnika, jego moc.

Generalnie to co zaoszczędzisz na zużyciu paliwa, wypalisz na wyprodukowanie prądu do generatora. To tak nie działa, to nie perpetum mobile. Nie będę się wypowiadał na temat zużycia elementów silnika, bo po prostu nie wiem jak się taka mieszanka zachowuje.

Mogę przypuszczać, że skoro H2 i O2 w czystej postaci to dość agresywne gazy zniszczenia mogą być spore.

Ja bym, się poważnie zastanowił przed zamontowaniem czegoś takiego.

To mi wygląda tak samo jak super pisaki likwidujące rysy na lakierze, czy inne uszlachetniacze wlewane do oleju, czy sławetne magnetyzery i inne tego typu wynalazki.

Ściema i tyle, zaznaczam to moje zdanie i nie każdy się z tym zgodzi, ale to już mnie nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepij kupić modyfikator plus, :!: oszczędność na paliwie ok 12%, koszt chyba 150 zeta i żadnych przeróbek.

Ludzie, trochę rozsądku, :!: gdyby te gadżety działały to koncerny samochodowe stosowały by je w każdym pojeździe. Za parę groszy byłyby oszczędnośi w zużyciu paliwa rzędu kilunastu lub kilkudziesięciu procent. I po co biura konstukcyjne wydają miliony na zmniejszenie spalania o 2-5 procent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litrową butelkę napełniłem wodą, włożyłem ją szyjką do dołu do wiaderka również wypełnionego wodą. Do szyjki butelki włożyłem węza z generatora. Po 4 minutach gaz z generatora napełnił całą butelkę w której była woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 litrową butelkę napełniłem wodą... Po 4 minutach gaz z generatora napełnił całą butelkę w której była woda.

Czyli 0,5 l/min. oczywiście pod ciśnieniem atmosferycznym. Silnik w ciągu sekundy wykonuje około 30 obrotów. Jeden cylinder zasysa np. 0,4 l. To produkcja minutowa wodoru przy domieszce powiedzmy 5% starczyłaby może na 1 sek.pracy. A co przez pozostałe 59 sek?

I z czego tu zrobić 50-procentową oszczędność w zużyciu paliwa? :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!