Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada wałków rozrzadu 1.4 16V oraz 1.6 16V


zdunman

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwole sobie na malutkie OT :D Szukałem ostatnio blokady do kół pasowych rozrzadu,gdzie nie zadzwoniłem wszyscy mówili ,że ich blokada służy jedynie do ustawiania kół ????? a nie do odkręcania i dokręcania.Zdjęcia w sieci też nie oddawały "solidności" produktu.Znalazłem wreszcie producenta blokad i zamówiłem w "ciemno" zapłaciłem 80PLN a dostałem ku mojemu zdziwieniu produkt solidny no i jeszcze zapakowany..... za te 80PLN? :D

post-37975-0-99668100-1342443020_thumb.jpg

post-37975-0-48068000-1342443045_thumb.jpg

post-37975-0-80912600-1342443071_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.Panowie.Wczoraj zabrałem sie za wymiane półoski w mojej megi i przy okazji chciałem jeszcze wymienic rozrząd.Kupiłem pasek z rolkami,blokady,nową pompe.Wiec podnosze maske i zdejmuje nadkole i tu zdziwko,otóż zero dostepu do paska i od strony nadkola i od strony komory.Może mi ktoś napisac co powinienem zrobic żeby sie do niego dostac,czy muszę podwiesic silnik czy go podeprzec czyms? No i z której strony sie wkłada te blokady? Wybaczcie jesli powielam temat i juz taki byl ale ja nie znalazlem.Prosze serdecznie o pomoc.Pozdrawiam.Na wszelki.Moj silnik to. 1.4 16v z 2001r K4J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meganelapua możesz napisać gdzie kupiłeś blokadę kół? Może być na PW

Wojtas1968 trzeba zdjąć prawe koło, i przednie, plastikowe wewnętrzne nadkole.

Silnik oczywiście trzeba podeprzeć od dołu, bo nie da się wymienić rozrządu bez demontażu łapy silnika.

Blokadę wałków zakłada się od strony koła zamachowego, po wyjęciu zaślepek, dwa czarne krążki.

Blokadę wału wkręca się po wykręceniu śrubki znajdującej się pod czujnikiem ciśnienia oleju.

Wszystko, łącznie z odpowiednimi rysunkami masz w temacie.

Moja rada, jak nie wiesz co i jak lepiej znajdź kogoś kto coś takiego już robił, będziesz miał pewność, że wymiana została wykonana prawidłowo.

 

PS

Ostatnio byłem w ASO i zapytałem ile kosztuje wymiana rozrządu w moim silniku, koleś po użyciu kalkulatora (takiego elektronicznego, na prąd :D) wyliczył mnie na 1740 PLN :D I to po jakiś tam rabatach

Taka ciekawostka, dobrej jakości kompletny rozrząd można już kupić za ok 400-450 zł, w komplecie jest pasek, rolka prowadząca, napinacz, pompa wody, zaślepki wałków i śruba koła zamachowego. Trzeba dokupić sylikon do uszczelnienia pompy (max 15zł i dużo zostanie) + płyn chłodniczy (4l powinno wystarczyć)

Nawet jeżeli ASO naliczy sobie 100% marży na części drugie tyle bierze za robociznę.

Moim zdaniem jest to przegięcie i to spore. Czas wymiany rozrządu w ASO nie powinien być dłuższy niż 2 godz. Tyle mniej więcej zajmie średnio zaawansowanemu "Dobromirowi" wymiana rozrządu. Nie należy zapomnieć, że ASO dysponuje odpowiednimi blokadami i narzędziami.

Już chyba o tym pisałem, za wymianę żarówki oświetlenia tablicy w firmowym Peugot Beeper, ASO Peugot w Tychach skasował mnie na 23,15 PLN. Jeszcze musiałem poprawiać, bo na drugi dzień lampka po prostu wypadała i dyndała na kablach. Nauczka na przyszłość - sprawdzić wszystko przed oddaniem auta do ASO, bo nie pytając wymienią i odpowiednio skasują. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_rz_e_m_o.Dzięki wielkie.Jeśli chodzi o podparcie silnika to drewniane klocki wystarcza jeśli się nie myle? Czy musze go tylko podeprzec czy musi troszke do gory tez isc? Co do samodzielnej wymiany to w megi tego jeszcze nie robiłem,ale u brachola w Audi a6 2.0 TDIz 2006 poszło spoko,w pasku już też robiłem i w oplu kadecie też.Wiec jakaś tam wiedza jest.Czy w moim silniku tylko się sciąga stary i zakłada nowy pasek czy trzeba jakoś go synchronizowac lub nim krecic podczas wymiany? Rolki mają znaki wiec jeśli chodzi o napiecie to luz.Pasek mam Gates wiec ok.Chcę to zrobic samemu bo jak widzisz mieszkam w uk i jak byłem u mechanika polaka to zawołał 120 pundow i powiedział że cały dzień mu zejdzie bo silnik musi wyciagnac i takie tam. Wybacz że cię mecze ale widze ze jesteś obcykany w tej sprawie.Pozdrawiam.I jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.Przepraszam ,że dopiero teraz ale nie zauważyłem wcześniej tego posta.Prawdopodobnie już "po ptakach" ale lepiej pózno niż wcale.Blokade kupiłem tylko do kół na wałkach, pozostałe zrobiłem.Przy zakupie warto zwrócić uwage by pasek był do naszego silnika tzn jeżeli mamy bez KZFR to taki ma być .Oba paski pasują lecz ten od KZFR wymaga poluzowania jednego z kół na wałku i bez blokady kół ciężko dokręcić (zupełnie nie rozumiem dlaczego są inne), by pózniej blokada (ta pod zaślepkami) lekko wchodziła.Oto link do producenta:http://www.zup.com.pl/

Ps. Ostatnio wymieniałem koleżance rozrząd K4M bez KZFR i okazało się ,że długość blokady wału powinna być inna niż np. u mnie (ten sam silnik)!!! Zaraz ktoś zapyta skąd wiem, ano zrobiłem sobie takie coś ze starej świecy i umieściłem tam czujnik zegarowy,teraz moge precyzyjnie ustalić GMP i tym samym długość potrzebnej blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniałem koleżance rozrząd K4M bez KZFR i okazało się ,że długość blokady wału powinna być inna niż np. u mnie (ten sam silnik)!!! Zaraz ktoś zapyta skąd wiem, ano zrobiłem sobie takie coś ze starej świecy i umieściłem tam czujnik zegarowy,teraz moge precyzyjnie ustalić GMP i tym samym długość potrzebnej blokady.

Czy mógłbyś podać precyzyjną długość tej blokady? Tzn. do silnika bez KZFR. Niektórzy piszą że ma mieć długość 70mm a inni że 68. Te 2mm może robić różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam, ,mam pytanko, zmieniam rozrząd w mojej megi i zastanawiam się jak ustawić wał korbowy w GMP. Mam co prawda trzpień blokujący ale zastanawiają mnie znaki na obudowie sprzęgła,takie jakby stopnie wyprzedzenia zapłonu, nad jedną kreską jest 0 a trzy kreski dalej 8? dodam że przy wkręconym trzpieniu,znak na kole zamachowym zgrywa się mniej więcej z tą kreską przy 0, wie ktoś jak to ustawić żeby autko dobrze śmigało?? z gory dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

wiem, że temat już mocno odgrzewany ale pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze. Znam się "odrobinę" na autkach, a i książkę do mojej Meni kupiłem zaraz po zakupie autka z salonu. Pierwszy rozrząd postanowiłem wymienić przy 100 tkm. Odstawiłem autko do zaprzyjaźnionego uniwersalnego mechanika w trakcie pracy, a po pracy mieliśmy zabrać się za robotę. Zapomniałem Mu powiedzeć, że rozrząd w Meni nie ma żadnych klinów czy wielowpustów. Zanim dotarłem po pracy mój zaprzyjaźnony mechanior miał już prawie wszystko (łącznie ze śrubą na wale korbowym) rozkręcone i wszystko się rozjechało. :-( Nie wnilając w szczegóły blokadę wałków rozrządu dorobiliśmy migiem ale na dorobienie czy znalezienie blokady wału korbowego nie było specjalnie ani czasu, ani możliwości (chyba 2005 lub 2006 r.). Trochę pogłówczyliśmy i ustawiliśmy wał korbowy za pomocą wkrętaka, patyczka i suwmiarki po tłokach. Menia przejechała następne 90 tkm bez problemów. Morał? Jak się chce i ma "odrobinę" wiedzy można i bez blokad i ustawiaczy też wymienić rozrząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał? Jak się chce i ma "odrobinę" wiedzy można i bez blokad i ustawiaczy też wymienić rozrząd.

Można!!! Ale zajmuje to znacznie więcej czasu, nie mówiąc o tych wszystkich; ch..., ku..., itp jakie przy takie okazji lecą ;) ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam pytanie,

Czy do unieruchamiania wału korbowego przy dokręcaniu ostatecznym śruby koła pasowego wystarczy zaparcie wału o przyrząd ustalający wkręcony w blok, czy trzeba zablokować wał czymś bardziej wytrzymałym np. zapierając czymś o wieniec rozrusznika na kole zamachowym. Głównie chodzi mi o to, czy blokada wkręcona w blok wytrzyma (nie wygnie się itp.)wszak śrubę dokręca się słusznym momentem :(

W internecie i serwisówkach różnie jest to opisywane, więc pytanie kieruję do osób którzy sami to robili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!