Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada wałków rozrzadu 1.4 16V oraz 1.6 16V


zdunman

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do unieruchamiania wału korbowego przy dokręcaniu ostatecznym śruby koła pasowego wystarczy zaparcie wału o przyrząd ustalający wkręcony w blok

Absolutnie tego nie rób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u Ciebie - ale w moim silniku jest taka blaszka przykręcona śrubą 10-ką, po odsłonięciu której jest fragment zębatego koła zamachowego, które blokuję wsuwając porządny śrubokręt pomiędzy zęby i opiera się o blok silnika. To jest wg mnie miejscer gdzie można zastosować prawidłowo dedykowaną blokadę - ale takiej nie mam.

Ale nigdy bym nie używałbym do tego tego blokady wału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem że trzpień ustalający mogłby tego nie wytrzymać.

Trochę mam obawy, czy przy dokręcaniu koło paska rozrządu nie obróci mi się względęm wału. Jakoś nie mogę się przekonać do tego że gdy nawet powierzchnie są doskonale odtłuszczone to nie pozwalają na obrót koła i wału względem siebie podczas dokręcania - chyba że się mylę...Śruba jest raczej jednorazowego użytku a nie chciałbym potem jej odkręcać, korygować położenia koła i potem ponownie dokręcać. Ogólnie rozwiazanie ustalania wału i koła pasowego tylko z wykorzystaniem siły tarcia wywołanej dociskiem śruby jakoś mnie nie przekonuje.

Spróbuję to wstępnie dokręcić "na blokadach" a potem na gotowo już bez blokad i zobaczę, co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie na założonych blokadach tez dokręcam. W końcu blokady nie są z plastiku. Ale z czuciem. Potem ściągam blokady i robię kilka obrotów wałem "ręcznie" aby pasek się ułożył, i znów sobie wkładam blokady czy wszystko gra. Potem je wyciągam i dociągam śrubę na wale zgodnie z momentem.

Zaleca, zastosowanie kleju do gwintów - ale ten powiedzmy średniej mocy, który pozwala na odkręcenie śruby bez podgrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecam klej. Ja rok temu w sierpniu robiłem wszystko zgodnie z dialogysem - w którym nic o kleju nie ma. Klucz dynamometryczny, wszystko zgodnie z książką.

Po niecałych 200 kilometrach śruba się odkręciła (poluzowała), rozrząd posypał, laweta i prawie 100km do domu na lawecie.

Potem naprawa głowicy - robocizna (z wyjątkiem wymiany zaworów z planowaniem) we własnym zakresie - a reszta wyszła 2300 zł.

Więc jak tam chcesz. Ten klej nie zaszkodzi. Tylko ten o średniej sile wiązania, który później odkręca przy zastosowaniu narzędzi ręcznych, a nie ten gdzie trzeba potem podgrzewać śrubę. Po naprawie głowice wkręciłem tą starą śrubę na klej - jeździ do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Śrubę wału dokręca się przy wale opartym na trzpieniu(blokadzie). Nic się nie wyrwie jeżeli blokada jest wykonana właściwie i dokręcona do oporu. Śrubę najlepiej kupić w ASO ok 60PLN są znacznie lepsze niż zamienniki, dziwne ale przekonałem się już parę razy ,że tak jest... i klej wtedy niepotrzebny. Blokady wałków też muszą być założone przy dokręcaniu,nie przenoszą żadnych momentów (dokręcania) . Ostatnio widziałem silnik od Megi w którym kółko na wale było przyspawane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam.

Blokady te pasują do 1.6 i 1.4 16v,ja mój silnik blokowałem trzpieniem 68mm przy wymianie rozrządu.Przejechałem ponad tysiąc kilometrów i nie widzę różnicy w spalaniu ani w przyspieszeniach,myślę że mieści się to w granicach błędu,chociaż mogę się mylić.

Pozdrawiam.

 

Witam, ale chcialem zauwazyc (bo tak czytam i probuje dosc czy powinno byc 68 czy 70) ze ten rysunek dotyczy silnika 1489, czyli 1.5 disel (co jest napisane w prawym gornym rogu) i z tego co sie dowiedzialem z innych zrodel, 1.5 disel powinien miec 68 a 1.4 i 1.6 benzyna 70 mm

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

 

musicie wybaczyc , pisze z pracy z irl. komputer nie moj wiec brak polskich liter ...

Edytowane przez goofer1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Ja potrzebuję blokadę kół wałków rozrządu wyglądającą tak:

 

thumb_hosting_zdjec_1418846356__d222222.jpg

 

i podobno kosztuje około 100zł więc nie jest tak źle, zastanawiałem się jedynie co do dostępu tych części tzn. ASO może sprzedawać je wyłącznie firmom ale jutro podjadę i zamówię tą blokadę ;)

 

Dodano: 18 gru 2014 - 15:51

Zamówione, Pan z serwisu jak się spytałem czy sprzedają blokady/części serwisowe pokiwał głową i zamilknąłem na chwilę. Zaraz mówię że mam numer tego narzędzia, sprawdził i za tydzień będzie :D Cena 80zł za tą blokadę. :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, Pacjent laguna 1.6 16v 2005R

odkręciła mi się śruba koła pasowego.

Głowica naprawiona, i teraz pytanie z jakim momentem dokręcić ową śrubę? i czy dać klej na gwint ??

Myślałem też o nowej śrubie.

Zamówiłem też blokadę koła zamachowego, bo z tego wyczytał wyżej nie wolno dokręcać blokując o trzpień ustalający.

 

Jeżeli jest jeszcze jakieś czary mary to poproszę o informację...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!