Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Blokada wałków rozrzadu 1.4 16V oraz 1.6 16V


zdunman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do wymiany rozrządu w silniku 1.6 16V K4M, niestety koszty blokady rozrządu są rzędu 160zł (jest to połowa samego rozrządu bez pompy), w związku z tym mam pytanie, czy ktoś dysponuję wymiarami w/w blokady oraz wymiarami trzpienia, który wkręca sie w blok silnika w celu zablokowania wału na pierwszym cylindrze w GMP. Szukałem wymiarów, opisów, zdjęć w internecie, ale niestety nic, długo długo nic, a na końcu nic nie znalazłem ;)

 

Będę wdzięczny za pomoc i sądzę, że nie tylko ja.

 

!! Szerokości !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy, dzięki, ten post czytałem, wiem, że jeżeli chodzi o blokadę samych wałków rozrządu to większego problemu nie ma, natomiast mi bardziej chodzi o długość samego trzpienia do blokady wału.

 

[ Dodano: 2007-10-14, 21:45 ]

Jutro wrzucę wymiary blokady wałków rozrządu. Może komuś się przyda.

 

[ Dodano: 2007-10-15, 12:15 ]

Na obrazku podane wymiary są w "mm", ja Swoją blokadę tylko do sprawdzenia czy wałki rozrządu są w jednej linii wykonałem ze sklejki o grubości 5mm, taka jest szczelina na wałkach, jednak wybrany przez mnie materiał okazał sie zbyt podatny na wygięcia, więc przymocowałem go do kątownika za pomocą ścisków.

 

Jak będę wymieniał rozrząd wtedy powstanie solidniejszy sprzęt i wymiary tez będą dokładniejsze. Prawdopodobnie zostanie użyty kątownik. Sądzę ze za maks 2 miesiące coś sie pojawi ;-)

post-3576-1192086209_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcesz go tylko zablokować, żeby sie nie ruszał przy wymianie rozrządu - jeśli tak to wkręcasz śrubę w blok silnika. Jeśli chcesz zablokować żeby ściągnąć kółko to trzeba by było zablokować na "kole zamachowym", np. włożyć śrubokręt. Ale też chętnie skorzystam jakby ktoś miał wymiary oryginalnej blokady. Nawet ładnie przerysuje w AutoCadzie ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kólko nie ma klina wystarczy ze odkrecisz srube i caly rozrząd sie przesuwa,w blok wkrecasz kolek który ma okreslona dlugosc,o niego zapiera sie wał korbowy, znajduje sie on dokładnie w GMP,na oko tego nie ustawisz,bo silnik bedzie nierówno pracował.a do tego rozrząd jest juz zdjety,z walkami nie ma problemu bo kawalek płaskownika o gr.5mm to sie wszedzie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,byłem dziś na giełdzie i znalazłem taką blokadke do rozrządu,koszt to 270zl,ale pozwolilem sobie zmierzyc długośc tego kołka,w srednicy ma ok.8mm,gwint wiadomo taki jak na srubie co siedzi w bloku bodajże 10x1,5,a co najważniejsze długosc równe 70mm,żeby nie było zmyłek to nie jest długosc calej blokady tylko od(niewiem jak to napisac) to co jest wkręcone do bloku.W razie niejasności pisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na aledrogo 100zł taniej kosztuje ta blokada. Jeśli długość 70mm, to w klikaj sie w link, który podał Lewy. W zestawie są dwa trzpienie blokujące, myślisz, że ten który mierzyłeś jest do 1.6 16V ? Tylko po wkręceniu tego trzpienia, nie można za pomocą takiej blokady ściągać kółka z korbowodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dokładnie co jest w tamtym poście, niewiem dlaczego tego nie zauwazylem,z góry dzieki,to napewno ta blokada,bo w komplecie blokad były 3 kołki,2 wsuwane nie zadługie i jeden wkrecany ten o długości 70mm.Ja tę blokade oglądałem na giełdzie w słomczynie.Moze dlatego tyle kosztowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możecie mi podpowiedzieć gdzie w łódzkim wymienić pasek rozrządu - ostatnim razem miałem kpl wymieniany teraz kupiłem sam pasek Continetal za 80zł. W ASO chcą 300 zł za samą wymianę + 50 za zaślepki wałków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za chwile wymienisz pompe wody oraz wszyskie rolki a kasa do zaplaty podwojna pozdrawiam :-)

 

kurcze weź nie mów bo mnie nastraszysz, tzn że reno tak już ma - takie wrażliwce są

Pasek wymieniłem (tylko pasek) Tylko czemu mówisz, że akurat pompa a nie po prostu napinacz? Co ma pompa do tego - wszak jej wszystko jedno winno być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!