FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Nie działa czujnik deszczu i zmierzchu - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane II phI
Nie działa czujnik deszczu i zmierzchu

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   20 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II ph I
  • Silnik:1,5 dci 78KW
  • Przebieg (tys.km):105

Napisano 06 maj 2012 - 10:02

Witam wszsytkich,
Szukałem rozwiązania na forum ale wszystkie sugestie w innych tematach zawiodły <piwko>
Nie działa czujnik deszczu tj po przełączeniu na ta funkcje wycieraczki chodzą jak na pierwszym biegu + napis SERVICE.
Z forum wyczytałem, sprawdziłem, nie działa również czujnik zmierchu (eclairage auto hors service + service) :)
Co udało mi się ustalić:
1.Szybe kiedyś wymieniałem a ale w ASO wiec ten żel był wymieniany.
2. Bezpiecznik (7,5A) w skrzynce obok akumulatora sprawny, dochodzi do niego napięcie, jest przejscie.
3. Napięcie nie dochodzi do kostki znajdującej sie na bocznym słupku po lewej stronie ( tam gdzie "kable" przechodzą w "taśme").
4. Na taśmie (tej na bocznym słupku idącej od ww kostki do lusterka i czujnika) jest przejście.
5. Mam uszkodzony zwijacz, zabieram się za jego naprawę, skorzystam z poleconego z tego forum użytkownika allegro "odi20i" ;
czy myślicie że ten zwijacz ma jakiś wpływ na moją usterkę? Ja osobiście raczej wątpie, ale że i tak jest do wymiany, wymienie.

Z racji tego że temat był poruszany na forum może ktoś miał pbdobne objawy i doszedł do rozwiązania.

Czekam na odpowiedzi
Pozdrawiam
Robert
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 06 maj 2012 - 12:46

Jeśli wszystko sprawne to zazwyczaj problem tkwi w połączeniu taśmy z jej końcowymi kostkami. Brak styku.
Przy pomiarach, jak kostkę inaczej chwycisz może być przejście, w normalnej pozycji niekoniecznie.
No i skoro wiesz że masz odcinek bez napięcia....

Wyświetl postUżytkownik 20 dnia 06 maj 2012 - 10:02 napisał

3. Napięcie nie dochodzi do kostki znajdującej sie na bocznym słupku po lewej stronie ( tam gdzie "kable" przechodzą w "taśme")

....To najpierw tam zrób porządek.
Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   20 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane II ph I
  • Silnik:1,5 dci 78KW
  • Przebieg (tys.km):105

Napisano 06 maj 2012 - 13:17

Dzieki,
Załącze grafike;
Dołączona grafika

Prąd nie dochodzi do tych kabelków do złącza w kostce, a wyciagnalem ta kostke i w innych pozycjach tez tak samo nie dziala, dziwnie bo tylko do tych trzech odpowiedzialnych własnie za sensory nie dochodzi...
Nie wiem, ale ta wiazka idzie chyba bezposrednio do "MODUŁ POŁĄCZEŃ W KABINIE"...
Ktoś sie spotkał z sytuacją, że trzeba by wymienić/naprawic ten moduł?
Poczekam az wymienie ten zwijacz i dalej bede myslał, bo i tak teraz samochod bez kierownicy i akumulatora stoi w garazu <piwko>, nie bede podłączał teraz bo jeszcze wogole cos sie zepsuje, widac ze auto zaczyna miec swoje lata :)

---------------
Zwijacz wymieniony ale problem, tak jak myślałem, pozostał, styki przeczyszczone itd, mysle ze nie obedzie sie bez diagnosty,
bede inforomowal o wynikach

--------------
Co zrobione zostało:
1.Podłączenie do kompa wykasowane błędy, został błąd "CE wnętrze pojazdu: B1502 Nieznany kod usterki Błąd wewnętrzny "
2.Napewno nie taśma, zmostkowana, dalej to samo
3.Wymieniony czujnik deszczu/zmierzchu, nie galaretka, tylko element w lusterku z elektroniką dalej to samo

POMOCY

Użytkownik 20 edytował ten post 17 czerwiec 2012 - 13:45

0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1