Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa czujnik deszczu i zmierzchu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszsytkich,

Szukałem rozwiązania na forum ale wszystkie sugestie w innych tematach zawiodły <piwko>

Nie działa czujnik deszczu tj po przełączeniu na ta funkcje wycieraczki chodzą jak na pierwszym biegu + napis SERVICE.

Z forum wyczytałem, sprawdziłem, nie działa również czujnik zmierchu (eclairage auto hors service + service) :)

Co udało mi się ustalić:

1.Szybe kiedyś wymieniałem a ale w ASO wiec ten żel był wymieniany.

2. Bezpiecznik (7,5A) w skrzynce obok akumulatora sprawny, dochodzi do niego napięcie, jest przejscie.

3. Napięcie nie dochodzi do kostki znajdującej sie na bocznym słupku po lewej stronie ( tam gdzie "kable" przechodzą w "taśme").

4. Na taśmie (tej na bocznym słupku idącej od ww kostki do lusterka i czujnika) jest przejście.

5. Mam uszkodzony zwijacz, zabieram się za jego naprawę, skorzystam z poleconego z tego forum użytkownika allegro "odi20i" ;

czy myślicie że ten zwijacz ma jakiś wpływ na moją usterkę? Ja osobiście raczej wątpie, ale że i tak jest do wymiany, wymienie.

 

Z racji tego że temat był poruszany na forum może ktoś miał pbdobne objawy i doszedł do rozwiązania.

 

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko sprawne to zazwyczaj problem tkwi w połączeniu taśmy z jej końcowymi kostkami. Brak styku.

Przy pomiarach, jak kostkę inaczej chwycisz może być przejście, w normalnej pozycji niekoniecznie.

No i skoro wiesz że masz odcinek bez napięcia....

3. Napięcie nie dochodzi do kostki znajdującej sie na bocznym słupku po lewej stronie ( tam gdzie "kable" przechodzą w "taśme")

....To najpierw tam zrób porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

Załącze grafike;

meganejgj.jpg

 

Prąd nie dochodzi do tych kabelków do złącza w kostce, a wyciagnalem ta kostke i w innych pozycjach tez tak samo nie dziala, dziwnie bo tylko do tych trzech odpowiedzialnych własnie za sensory nie dochodzi...

Nie wiem, ale ta wiazka idzie chyba bezposrednio do "MODUŁ POŁĄCZEŃ W KABINIE"...

Ktoś sie spotkał z sytuacją, że trzeba by wymienić/naprawic ten moduł?

Poczekam az wymienie ten zwijacz i dalej bede myslał, bo i tak teraz samochod bez kierownicy i akumulatora stoi w garazu <piwko>, nie bede podłączał teraz bo jeszcze wogole cos sie zepsuje, widac ze auto zaczyna miec swoje lata :)

 

---------------

Zwijacz wymieniony ale problem, tak jak myślałem, pozostał, styki przeczyszczone itd, mysle ze nie obedzie sie bez diagnosty,

bede inforomowal o wynikach

 

--------------

Co zrobione zostało:

1.Podłączenie do kompa wykasowane błędy, został błąd "CE wnętrze pojazdu: B1502 Nieznany kod usterki Błąd wewnętrzny "

2.Napewno nie taśma, zmostkowana, dalej to samo

3.Wymieniony czujnik deszczu/zmierzchu, nie galaretka, tylko element w lusterku z elektroniką dalej to samo

 

POMOCY

Edytowane przez 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!