Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sarna w komorze silnika


hellflik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety zaliczyłem sarne, która władowała się przez gril do środka komory silnika. Uszkodzona jest lewa strona chłodnicy (złamana zmiarzżdrzżona i wepchnięta w głąb ). Po uderzeniu pojawił się komunikat uszkodzone wtryskiwacze lub coś w tym rodzaju oraz niski poziom oleju. Uszkodzony jest zderzak, reflektor i pewnie belka może też błotnik po ciemku ciężko zobaczyć.

 

Moje pytanie to tak na oko jak długo może potrwać naprawa i ile może kosztować. Dodatkowo czy ktoś może mi napisać co jeszcze mogło się uszkodzić po lewej stronie.

 

Jestem nowy na forum jak temat ma być gdzie indziej to proszę o przeniesienie. Dzięki za odpowiedź.

 

Samochód to renault megane grandtour diesel 1,9 130KM

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by ktoś ocenił koszt naprawy nie widząc uszkodzeń a opis nie jest wyznacznikiem. Sam też do końca nie wiesz co jest uszkodzone. Zresztą często nie widać wszystkich uszkodzeń i wychodzi to podczas naprawy. Jedź do osoby, która będzie auto naprawiała i to ona dokona wyceny albo skorzystaj z autocasco jeżeli posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisano wyżej nie oczekuj podania kosztów naprawy bez dokładnych oględzin auta. Jeśli zgłosiłeś szkodę z AC to będziesz miał wycenę (za 1 razem zaniżoną), skonfrontuj ją z wyceną warsztatu.

Co do czasu trwania to naprawa ok 2 tyg. (w zależności od poziomu uszkodzeń i dostępności części). Do tego dolicz czas na załątwianie formalności z ubezpieczeniem itp. Powinienneś się wyrobić w ok 4 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świadomy że wyceny nie da się zrobić bez oględzin. Liczyłem tylko że ktoś kto np pracuje w ASO na podstawie doświadczenia oszacuje iż to co napisałem to koszt ok 25 tyś.

 

Co do naprawy to będę robił w ASO bezgotówkowo z AC.

 

A koszt był mi potrzebny do oszacowania jakie jest prawdopodobieństwo szkody całkowitej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie liczyłbym na szkodę całkowitą. Kolega aktualnie naprawia Toyotę Avensis po spotkaniu z sarną. Ubezpieczyciel wycenił mu szkodę na ok 6-7 tys. PLN, Serwis wstępnie mówił o ok. 10 tys PLN netto. Ostatecznie naprawia u znajomego za duuużo mniejsze pieniądze ale na używanych częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!