Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

włącznik wentylatora chłodnicy


Rekomendowane odpowiedzi

Pytam, bo przeszukałem już forum kilkakrotnie. Jedyne co znalazłem to 2 wykluczające się posty:

 

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=3080

przypuszczam , że jak w każdej normalnej marce podanie danych na wskaźnik nie ma nic wspólnego z załączeniem wentylatora. Po prostu wentylator załącza inny czujnik najprawdopodobniej wkręcony w chłodnice a odczyt na deske zbierany jest przez drugi czujnik chyba w okolicy termostatu (przynajmniej większość aut ma takie rozwiązanie) w związku z tym trzeba zweryfikować czy tak jest

 

http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=1777

A ja dziś wymieniłem czujnik temperatury. Na kompie a ASO pokazywał prawidłową temperaturę a wskazówka robiła co chciała. Czujnik podaje dane niezależnie na kompa i na wskaźnik. Dobrze jak padnie na wskaźnik bo wtedy widzisz że coś nie tak a jak na kompa to nie włączy ci wentylatora i mogą być problemy.

 

Zwykle w samochodzie czujnik temperatury i włącznik wentylatora chłodnicy to 2 różne sprawy, ale mimo że wzrok mam dobry to nie mogę się tego drugiego nigdzie w chłodnicy dopatrzeć. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden masz na dole chłodnicy chyba po prawej jak staniesz przed samochodem, drugi w pobliżu termostatu.

Ten pierwszy odpowiada za uruchomienie wentylatora, ale... no właśnie część Megane ma tylko jeden czujnik temp. i tam to trochę inaczej działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie jakby wyjaśniła, otóż z moim wzrokiem wszystko w porządku ;-) W sklepie z częściami gość nie mógł znaleźć wyłącznika wentylatora do mojego modelu, więc po udaniu się do ASO okazało się że w moim samochodzie jest on zintegrowany z czujnikiem temperatury(czyli jeden sensor w obudowie termostatu). Powiedział poza tym że są tego ze 3 różne rodzaje. Przez to chyba ten czujnik ma 3 styki, a nie standadrowe 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

kolego. Jaki rocznik tej meganki? Mam taką samą 2001 i walczę z namierzeniem czujnika na chłodnicy i mam z tym problem bo go nie widzę, a ten na bloku silnika jest 3 pinowy, czy to oznacza że też mam tylko jeden czujnik? Jeśli ktoś wie coś na ten temat bardzo prosze o poradę bo już sam nie wiem, jest tyle zdań podzielonych, a nie chcę się narażać na niepotrzebne koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, archeologia stosowana ;)

Wszystkie Meganki i Sceniki po 1999 roku mają jeden czujnik temperatury zamontowany na obudowie termostatu.

Nie mają już czujnika na chłodnicy. Wszystkim steruje ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta, archeologia stosowana ;)

Wszystkie Meganki i Sceniki po 1999 roku mają jeden czujnik temperatury zamontowany na obudowie termostatu.

Nie mają już czujnika na chłodnicy. Wszystkim steruje ECU.

A właśnie że nie zamontowany na obudowie termostatu tylko na bloku silnika niżej termostatu, megane 1,6 rocznik 1999. Sprawdzone, ponieważ po wyjęciu wtyczki z czujnika załącza się wentylator. Czujnik jest jeden.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!