Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic2 1.9 DCi, nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem, otóż w niedzielę podjechałem normalnie pod blok wszystkie ładnie pięknie, za godzinę wsiadam do auta i nie chce odpalić, kontrolki wszystkie gasną, próbuję odpalić, łapie na 2sek i gaśnie, autko stoi u mechanika ale nawet oni nie wiedzą co jest nie tak, wymieniony został czujnik położenia wału, ale to nie to, miał ktoś kiedyś podobną awarię? nie pali nawet na plaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie cytujemy w całości posta, pod którym odpowiadamy bezpośrednio

w niedziele jeszcze dochodziło jak kolega mechanik sprawdzał, dziś już nie, jakaś kostka ponoć obok pompy paliwa nie dostaje napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rozrząd czasem się nie przestawił, sprawdź to. Auto tak czy siak na kompa. Błąd nie musi wawalać zaraz po odpaleniu, a np. pięć sekund później. Choć raczej jest odwrotnie, najpierw "serwis", potem ewentualnie "stop". A skoro auto gaśnie po dwóch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Podłączę się pod temat.

Jechałem z rodzinką do Krakowa - po 100 km zjechałem na stację na siku. I do tej pory wszystko było OK.

Wciskam "START" - rozrusznik kręci, szarpie autem i nie odpala. W końcu "check injection". Podpompowałem pompką paliwa - i nic.

Olej i wszystkie filtry wymienione 3 dni wcześniej.

 

Znalazłem mechnika - podłaczył jakis komp. - wyskoczył bład czujnika poł. rozrzadu, EGR, common rail, temp. czynnika chłodz.

Wymieniliśmy ten czujnik - błedy skasowane - odpalamy - i to samo - szarpie i nie odpala .... :notacrook: ale komp już błędów nie widzi.

Nie odopalił nawet na plaku .......... :)

POtem na nieszczęście jeszcze został mi pedał sprzegła w podłodze - poszedł wysprzęglik.

 

Auto stoi już u mechaniora i czeka na diagnoze.

Ale pytanie - czy ktoś miał coś podobnego i czego ewentualnie szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!