Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoistne otwieranie/zamykanie zamka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od razu piszę że jestem laikiem w tej sprawie a nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na podobny problem.

W moim megane odkąd na dworze zrobiło się cieplej lub po deszczu zaczął sam otwierać/zamykać się zamek. Auto stoi na dworze. Nawet jak jade autem to słyszę ze w przekaźnikach czasami chyba coś "tyka" i zamki są otwarte a on dalej je próbuje otworzyć.

Znalazłem przekaźnik, którego jak wyciągnę to problem znika z tym że przestają działać kierunkowskazy i pierwszy "stopień" wycieraczek. Na noc przekaźnik wyciągam ale w dzień, gdy jadę to muszę mieć go włożonego. Ostatnio tak szalał zamek że rozładował mi akumulator gdy byłem na działce i nie wyciągnąłem przekaźnika. Immo jest wyłączone bo poprzedniemu właścicielowi padło wiec je wyłączył na amen.

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te przekaźniki (różnego koloru) które są koło lewego kolana pod klapką przynajmniej u mnie są wyciągane. W zestawie są nawet pomarańczowe, plastikowe "szczypce" do wyciągania tych przekaźników. Jutro wrzucę zdjęcie tego przekaźnika to mam nadzieje że to coś pomoże. Jeśli chodzi o centralny zamek to jest oryginalny.

 

Dodano: 10 maj 2012 - 22:09

Znalazłem na stronie forum zdjęcie i u mnie to są któryś z tych dwóch przekaźników brązowych na samym dole. Tak jak napisałem po wyciągnięciu nie ma kierunkowskazu i wycieraczki na pierwszym stopniu nie działają.

 

bezp.jpg

Przypominam, że zgodnie z regulaminem fotki mają się wyświetlać.

Poprawiłem

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie przekaźniki tylko bezpieczniki ale spoko każdy może się pomylić.

Z twojego opisu wynika, że masz jakiś problem elektryczny z skrzynką uch albo jej okablowaniem, raczej bez pomocy ogarniętego elektryka będzie ciężki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sory za pomyłkę... Kiedyś czytałem że gość miał podobny problem i niby napisali mu że może mieć zwarcie na kablach w słupku od drzwi albo przy siłownikach tylko nie wiem czy jest sens to wszystko rozbierać. Czy jest w ogóle taka możliwość czy nie ma sensu nawet tam zaglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to "tykanie" przypadkiem nie jest identyczne z działaniem kierunkowskazu/awaryjnych ? Centralny piszesz że jest oryginalny - wybacz, ale po pomyłce przekaźniki/bezpiecznik wolę się upewnić - czy masz pilota do niego, czy jest on w kluczyku? Dopytuję, gdyż z moich zabaw z elektryką, nie wiem w jaki sposób może dojść do sytuacji że zamki są otwarte a on dalej je próbuje otworzyć - według mnie, jeśli byłby problem z c.z. to by się na przemian otwierały/zamykały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tykanie to jest dokładnie takie jak napisałeś Ocool, identyczne jak działanie kierunkowskazu, z tym że tykanie jest sporadyczne a zamki otwierają się cały czas. Jeśli chodzi o centralny to jest w kluczyku ale i tak nie otwieram drzwi tym guzikiem w kluczyku bo immo zostało odłączone więc otwieranie przez guzik w kluczyku nie reaguje. Największe "jaja" były jak podjeżdżałem na stację benzynową a on mi zamknął wszystko ( w tym klapkę z baku ) i nie mogłem nić zrobić ale pewnego dnia wyciągnąłem kostkę która była odpowiedzialna za otwieranie/zamykanie klapki z baku więc klapka jest cały czas otwarta ale to też nie rozwiązuje mojego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!