Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia biegów 1,9 dti 98KM


maciooo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dosyć dotkliwy problem z moją megi. Mianowicie - wysypała się skrzynia. Całekiem. Wywaliło łożyska i zblokowało wałek.

Usterke mamy ustaloną, czas na zakupy.

Wiem, że na południu kraju jest kliku gości co wymienią mi u siebie skrzynie od ręki trzeba tylko dostarczyć starą. Z czym też nie ma problemu.

Problem zaczyna się kiedy chcę porównać ceny. Na skrzyni nie mogę znaleźć tabliczki znamieniowej, a to jest podstawa do rozmowy.

Jest to o tyle cenna informacja, że w zależność od serwisu różnica cen wacha się w okolicahc 300 złotych!

 

Pytanie:

Czy któryś z kolegów jeżdżący megi po lifcie z silnikiem 1,9 dti 98 koni zna pełny numer modelu skrzyni?? Wiem, że prawdopodobnie jest to JC5 ***

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynie jc5 wystepowały zarówno w benzynach i dieslach (ja mam jc5 w dci i jc5 w scenicu F4R), także pomocne będą TYLKO wyznaczniki od osób, które mają diesla dti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Mam tą świadomość że JC5 to kolejna genracja skrzyń biegów i występowały praktycznie w całej palecie renaulta.

 

Chodziło mi konkretnie o te 3 pola które wykropkowałem w pierwszym poście :)

Jutro rano skrzynia bedzie leżała luzem, więc trzaba będzie to jakoś ogarnąc i podjąć pewnie decyzje o randce w ciemno z którymś serwisem.

 

Ktoś ma jakiś faworytów w okolicach Krakowa ( i okolicy nawet do 100km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie może też być takie wykropkowane też na dolnej części skrzyni - musisz poszukać jeśli masz ją wyjętą.

 

tak jak napisal ocool jezeli masz skrzynie wyjeta znajdziesz na niej oznaczenie,nie zawsze jest nitowana tabliczka.

 

podaj dane z tabliczki AS na prawym slupku .moze uda sie cos wyciagnac z dialogysa.w co watpie ale zawsze mozna sprobowac.

Edytowane przez jasiu105
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wymontowana.

Oczywiście w żadnym widocznym miejscu owego numeru nie było, dopiero gość w serwisie z rozpędu przerzucił skrzynie "do góry nogami" i pod grubą warstwą syfu ukazał się nabity na obudowe numer.

Powiem szczerze... w życiu bym tego nie znalazł, a dojście do tego numeru bez ściagania skrzyni jest niemożliwe.

 

Tak czy siak w mojej meganie I ph II '00 1,9 dti 98km skrzynia ma numer : JC5 107

 

Koszt serwisowanej... 900zł w chorzowie. 6 m-cy gwarancji. Dowożą na wskazany adres.

 

W chorzowie stwierdziłem że to kurna strasznie dużo (zaczeło sie od 1000zl) i spędziłem jeszcze bita 1h na poszukiwaniach w necie i kolejne kilka zjeżdżając południe Polski.

 

Co warte zaznaczenia. Trafiłem też do 'kurników' w Jasienicy. Skarbnicy części zamiennych. Przez telefon ( a pytałem conajmniej 3x) Panowie poinformowali mnie, że skrzynia jest, nawet kilka sztuk, w dobrej cenie 700zł. Tak więc powrót z Chorzowa do Krakowa przez Bielsko B. miał uzasadnienie ekonomiczne. Do czasu.

 

Na miesjcu okazało się, że skrzynie są, ale po 1000zł!!! Po krótkiej rozmowie Panowie zgodzili się spuścić z ceny 50zł jeśli nie będe brał f-vat.

Odechciało mi się zakupów. Pewne jest jedno, choćby miała ta skrzynia kosztować 100zł do 'kurników' więcej mojego auta nie skieruje. Państwu polecam również rozwagę.

Edytowane przez maciooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skrzynie swoje kosztują. Ja na Twoim miejscu brałbym tą z Chorzowa. 900pln i pół roku gwarancji, to dobra opcja. Ewentualnie, możesz regenerować swoją, ale to koszta zbliżone do zakupu używki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak zrobiłem. Skrzynia z Chorzowa ma nawet identyczne przełożenia więc całkiem dobry 'dil'.

Niestety nie udało mi się złożyć samochodu. Prawdopodobnie przy skrzyni został jeden z elemetntów mocujących. Jakieś ciulstwo, co łączy na dole poprzeczna poduszkę silnika ze skrzynia (element pod drążkiem do wybieraka). Element albo został przy skrzyni albo zaginoł w warsztacie.

Ma ktoś DTi i chciałby zrobić zdjęcie silnika z dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Skrzynia w moim 1,9 dci 2001 r.prod. ma rozklekotane łozyska.

Jest to już druga skrzynia, w pierwszej tej oryginalnej walnęła piatka tzn. blokada się odkręciła, rozwaliła się piatka i zerawły się tryby wałka.

Kupiłem wtedy właśnie tę używkę, której teraz rozleciały się łożyska.

 

Teraz kupiłem trzecią.

JC5 113 - taką samą jak oryginał.

Podobno ma być super - z rozbiórki itp. - ZOBACZYMY ;)

 

ps.

Jest to drugi w życiu samochód, gdzie szwankuje skrzynia. Pierwszy był to maluch z lat osiemdziesiątych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jetem w stanie włozyc do renówki skrzynie jc5002 od renówki 19, a koszt takiej skrzyni to 250zł, jedna mała przeróbka, a wytrzyma więcej niż orginał z dti, a przełożenia identycze chodziła ona z renault 19 1,9dt 90km, i poco przepłacac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

sory ze ogrzewam kotleta , a co dokładnie należy przerobić jeśli można wiedzieć ? domyślam się że pewnie łapę ale pewien nie jestem i ja kto się ma do laguny z elektrycznym licznikiem (bez linki) i czy można zastąpić w ten sposób JC5085 JC5099 JC5109 JC5107 JN5099 ? jak sprzęgło czy stare zostaje czy tez z 19 trzeba brac ? pytam bo u mnie się wysypała i to rypło konkretnie raz a dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!