Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak w temacie jaki zestaw na przód do MII ph.II GT 1.9dCi, system ATE.

Są w dobrej cenie na allegro zetawy TRW+Ferodo ale z klockiem 136 mm czyli system Bosch ze 156 mm nie znalazłem.

W intercarsie wyszukałem sobie tarcze Ferodo 1124 w cenie 296 zł za komplet ale na fotce widzę, że mają tylko jeden otwór na śrubę mocującą a u mnie są na dwie lub TRW 4110 w cenie 212 zł ale za szt:(

Do tego myślałem klocki Ferodo 1866 w cenie 167 zł komplet.

Macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Tarcze ATE (chyba takie fabrycznie montują) 280zł np. http://autkoplus.com/product/id/126488,tarcza-hamulcowa-przednia-24-0124-0158-280-mm

- Klocki Ferodo Premier FDB1866 130zł (polecam, drugi komplet właśnie założyłem).

 

PS.

W ASO w tej chwili komplet oryginalnych tarcz na przód to 414zł.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupujesz klocki Ferodo w tej cenie? Wchodzą Ci w prowadnice zacisku bez delikatnego zeszlifowania - chodzi mi o zewnętrzny kolcek - tak jakby był o 1mm za długi.

Z nawiercanymi sam nie wiem - to jest "zwykłe" kombi, tyle, że lubię jak jest zadbane i dlatego nieoszczędzam na częściach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montujesz sam czy zlecasz mechanikowi?

Wiem, że bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie piasty, w poprzednim aucie maiałem już tak ją pokorodowaną, że nie szło wyeliminować bicia:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam czy się nie wygłupiam ale kupowałem tarcze na przód w serwisie tyle że były to motrio z tego co pamiętam nie opłacało się mi sciagać kurierem cena 250 kpl? Otworami sie nie przejmuj, jeden styknie i tak dociskaja to śruby. Tarcze i klocki jak ma się choćby minimalne zdolnosci manualne chęci i miejsce wymieniac samemu, do oczyszenia piasty szczota druciana full bajer to na wiertarce. No ale jak się nie chce brudzic to mozna dac do mechanika niech zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze i klocki jak ma się choćby minimalne zdolnosci manualne chęci i miejsce wymieniac samemu,

Chyba, że się trafi na takie upierdliwe tarcze, jakie miałem w ubiegłym tygodniu w sceniolu starszym.

Demontaż bez rozcinania tarczy szlifierką kątową był niemożliwy, nawet opisanym sposobem z rozpędzeniem odkręconej piasty silnikiem i gwałtownym hamowaniu. Nie zerwało jej.

http://megane.com.pl/topic/14960-co-was-ostatnio-wkurzylo/page__view__findpost__p__296618

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na ASO cena nie najgorsza, ale można taniej.

Ja za tylne tarcze ATE z ABSem i łożyskami, tylne klocki Valeo i przednie klocki Remsa razem z przesyłką zapłaciłem 629 zł.

Komplet tarcz na przód ATE (Brembo) + klocki ATE + przesyłka razem 493 zł (443 zł).

Na Allegro sklep w którym kupowałem ma praktycznie tylko ofertę ATE i Brembo, ale w rzeczywistości mają dość bogatą ofertę.

Poniżej link do sklepu (warto zadzwonić i porozmawiać o cenach i innych markach części).

http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=18834&change_view=1&description=1&order=d&string=Megane&us_id=20746564

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację. Też liczyłem koszty żeby samemu zrobić:

Intercars: tarcze ATE - 241zł, TRW 212zł, Brembro - 185zł; klocki Ferodo 167zł, ATE - 288zł, TRW - 201zł

E-autoparts: tarcze ATE 144zł, klocki Ferodo - 136zł

ASO: tarcze - 207zł, klocki - 256zł, klocki przywożę swoje kupione w e-autoparts (136zł + 16zł), wymiana, wszystkie oczyszczania, smarowania no i gwarancja a także wpis w książkę przeglądów i do bazy Renault 128zł ----- RAZEM niecałe 700zł

 

Wybrałem ASO.

 

Dodano: 24 maj 2012 - 21:23

Nowe klocki i tarcze zamontowane, wkrótce napisze jak się sprawują:)

post-14325-0-99402600-1337887306_thumb.jpg

post-14325-0-03377800-1337887336_thumb.jpg

post-14325-0-55128200-1337887361_thumb.jpg

post-14325-0-12056700-1337887381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za tarcze Boscha na przód zapłaciłem 240zł(komplet) i 99zł za klocki Boscha. Tylne tarcze SNRa z łozyskiem za 484zł(komplet) i klocki Boscha 62zł.

Edytowane przez Rosol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie zabieram się za wymianę tarcz i klocków bo już rankiem jak wyjeżdżam słychać piszczenie z kół przy ruszaniu i skręcaniu (a przy jeździe drga kierownica), klocki i tarcze wydarte na maksa tylko za cholere nie miałem pojęcia jakie klocki zamówić?! Po numerze VIN zamówienie poszło i właśnie je odebrałem.

Tarcze TRW Lucas DF4110 oraz klocki TRW Lucas GDB1687 - mam nadzieję, że wszystko będzie pasować i pójdzie gładko z wymianą :) oraz, że wymienione części wyeliminują powyższe 'efekty' :)

Tarcze - 148zł/szt.

Klocki 115 zł/komplet na przód.

sklep - wajbex.pl

Edytowane przez Martini26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!