Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie silnik z 10sek po odpaleniu


Rekomendowane odpowiedzi

Jak będziesz dalej tak jeździł szybko zarżniesz silnik.

W zasadzie przy tym silniku nie powinno się jechać niżej niż 2000 rpm. Jechać możesz, przy tych 2000 rpm, ale w momencie przyspieszania zawsze należy zredukować bieg na niższy.

Mam ten sam silnik, jeżeli chodzi o mechanikę, ale przyspieszenie np. na 4-ce przy 2000rpm trwa niemiłosiernie długo. Zbierać się zaczyna dopiero powyżej 2750 rpm. Najbardziej ekonomiczna jazda to 3000-3500 rpm i 5 bieg. Wtedy masz 110-130 km/h

Przy takim stylu jazdy mój Scenic pali w okolicach 6,6 - 6,8 l/100km i to załadowany na max.

Poczytaj sobie o eko-jeździe, zasady są zasadami, ale należy je "dobrać" do danego silnika i modelu auta, nie we wszystkich jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozumiem, a myślałem że dobrze jeżdżę.. To jednak się myliłem. Poczytam trochę i zastosuję się do tego co napisałeś. Jak to mówią, człowiek uczy się na błędach.

Dziękuję i Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam mam ten sam problem z gaśnięciem silnika po 10 sek. po odpaleniu.

Napisz czy w kącu udało ci się go rozwiązać i jak?

 

Ja ostatnio wymieniłem świece, i 2 cewki. Rok temu wymieniłem czujnik położenia wału korbowego i rozrząd z KZFR (pomogło na rok i problem z gaśnięciem wrócił choć wcześniej miałem słynne terkotanie za które odpowiadało KZFR). Jeszcze nie czyściłem przepustnicy i nie wymieniałem czujnika wałka rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapomniałem napisać jak mi poszło z autem.

Byłem u mechanika zajmującego się tylko renault. Stwierdził że winowajcą tego problemu będzie przepustnica. Wyczyścił ją i zaadaptował ( adaptacji nie miałem jeszcze robionej ). Po tym zabiegu problem zniknął, czy na zawsze ? tego nie wiem. Lecz jak na razie wszystko jest w porządku. Mam nadzieję że może komuś pomoże to co napisałem ;)

 

P.S

Co do terkotania KZFR przeczytałem na forum iż wystarczy dolać oleju do silnika pod górną kreskę i problem znika. Mechanik od renault który chyba wie co mówi, powiedział mi że faktycznie jeśli będzie wysoki poziom oleju to nie powinno się obawiać iż całe to koło szlak trafi ;)

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mi też czyszczenie przepustnicy pomagało, ale tylko na chwilę. Problem niedługo powracał. Życzę Ci żeby u Ciebie wszystko grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

odświeżę temat, ponieważ miałem ten sam problem. Przez tydzień czasu przy odpalaniu rano gasł po ok. 10 sekundach na biegu jałowym, chyba, że dodałem gazu lub ruszyłem to poszarpał i było ok do momentu kiedy znowu silnik ostygł. Wczoraj mechanik zrobił mi to w 5 min (dłużej stałem w kolejce do niego)i jak na razie jest po problemie. Na komputerze wyszło coś z czujnikiem zmiennych faz rozrządu, wymienił jakiś (przewód? może to był ten zawór) ale w miejscu gdzie kolega kilka postów wcześniej pokazał na zdjęciu zawór KZFR (był cały w oleju). Także u mnie to było problemem, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Mam ten sam problem. Po czytaniu na forach wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i nic. Ale znalazłem, że problemem może być w czujniku halla, tylko nie wiem gdzie sie znajduje. Jak ktoś może powiedzieć gdzie sie znajduje lub załączy zdjęcie był bym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mialem dokładnie ten sam problem w mojej meganie. Przeczyscilem przepustice, nie pomogło. Byłem u mojego znajomego mechanika, zapytal się na jakim paliewie jezdze, mówie mu ze na 95 z lukoila, od razu powiedział spróbuj wlać 98. I co mnie zszokowało. POMOGŁO! Męczyłem się z tym tydzien. A starczylo wlać lepsze benzyny. I śmiga do dziś a minely może z 3 miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma paliwo 98 do odpalania? Lepiej kupić płyn do spłukiwania układu wtryskowego, usuwania wody itd. Ja kupiłem taki płyn i po 400 km od wlania płyn auto lepiej jeździ, odpala na dotyk itd auto na jednym odcinku(jakiś 1,5 km) gaz do dechy z 80 km/h rozpędził do 180 km/h a wcześniej 155 km/h.

 

JA nie tankuję na Łukoil bo maja bardzo kiepskie paliwo z russ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik halla to jest właśnie czujnik położenia wałka rozrządu.

Chodziło mi o czujnik położenia wałka korbowego:) I wymiana czujnika halla czyli położenia wałka rozrządu.

Edytowane przez Przemo86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.

Mam ten sam problem. Po czytaniu na forach wymieniłem czujnik położenia wałka rozrządu i nic. Ale znalazłem, że problemem może być w czujniku halla, tylko nie wiem gdzie sie znajduje. Jak ktoś może powiedzieć gdzie sie znajduje lub załączy zdjęcie był bym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Z góry dziękuje.

Edytowane przez Przemo86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Ostatnio w mojej Megance 1.6 16V udało sie rozwiązać opisywany wielokrotnie na forum problem z gaśnięciem silnika mniej więcej 10 sekund po odpaleniu.

Pierwsza diagnoza nie była trafna - wymieniłem w zasadzie niepotrzebnie czujnik położenia wałka rozrządu.

ROZWIĄZANIEM PROBLEMU okazało się być wymiana czujnika ciśnienia klimatyzacji wraz z wtyczką. Mój uszkodzony czujnik pokazywał ciśnienie w układzie 4 razy większe niż nominalne i dlatego bardzo często nawet na zimnym silniku załączał mi sie wentylator od chłodnicy. Natomiast zaśniedziała wtyczka czujnika raz, że nie stykała za każdym razem to co najważniejsze robiła zwarcie, które szło na pozostałe elementu układu m.in. czujnik położenia wałka... i poprzez to zwarcie komputer nieprawidłowo sterował pracą silnika.... ot całe rozwiązanie problemu z gaśnięciem....

Koszt czujnik z wtyczką na Allegro około 40zł.... + diagnoza CLIPem u DOBREGO fachowca, który bez problemu prawidłowo wskazał uszkodzony czujnik

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!