Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Gaśnie silnik z 10sek po odpaleniu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam podpinam sie pod temat mam taki sam problem jak koledzy meganka gasnie po paru sekundach wymieniłem czujnik połorzenia wału i nie ma rużnicy, dodam że jak włoncze klime to wentylator sie zalancza a jak podłonczylem pod kompa to wyskakuje czujnik połorzenia wału pomorze ktos

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.7 - logika wypowiedzi, ortografia. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

W mojej Megance 1.6 16V 2005r pojawił się podobny problem jak opisywany w temacie - gaśnie po kilku sekudach, nie wiem co może być przyczyną?

Ostatnio wymieniłem: rozrząd razem z KZFR a także elektrozawór przestawiacza faz wałka rozrządu.

Jak potrzymam auto chwilę na obrotach to chodzi normalnie, silnik pracuje równo.

Po podpięciu pod komputer pokazuje mi błąd: P0711 czujnik temperaturypłynu przekładniowego.

Czy to może być przyczyną, że auto gaśnie? Gdzie znajduje się ten czujnik jak go zlokalizować?

Proszę o pomoc jaka może być przyczyna gaśnięcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Cześć,

Piszę tutaj aby nie zakładać kolejnego tematu o tym samym problemie z którym się borykam.

Po przeczytaniu internetu dochodzę do wniosku iż powodem gaśnięcia po odpaleniu winne jest renault megane...

U mnie póki co najwięcej dało czyszczenie przepustnicy ale mam wrażenie że auto więcej pali. Mam problem tylko z pierwszym uruchomieniem. Po dłuższym postoju problem powraca.

Wszyscy odpuścili i palą po 3 razy czy jest na to jakaś sensowna solucja ?

Edytowane przez Dawidk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy zamiennik Boscha i okazało się, że podawał za wysokie ciśnienie.

Efekt był taki, że pompa się włączała i od razu zaworek upuszczał paliwo.

Skończyło się na pompie używanej.

Jednak wydaje mi się, że w moim przypadku pompa po prostu była źle opisana.

Pompa ostatecznie trafiła do 2,0T i tam sprawuje się dobrze.

Używkę można wziąć też na próbę, łatwiej ją tez oddać w razie czego.

Nowych części po montażu nikt nie chce przyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w zależności od parametrów pompy odpowiednie ciśnienie paliwa jest podawane na listwę wtryskową ?

Po wymianie nie trzeba konfigurować sterownika przez komputer diagnostyczny ? Wystarczy wymienić i ma działać ? Układ sam się odpowietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 100% nie możesz powiedzieć że to była podróbka. To mogła być, ale nie musiała. Był czas kilka lat temu, że podrabiali koła zmiennych faz. Teraz auto kosztuje niewiele więcej niż skuter, więc rynek części zamiennych nawet oryginalnych się otworzył. To że zazwyczaj powodem gaśnięcia jest KZFR nie oznacza że tak jest w każdym przypadku.

Zauważyłem że problemem tych samochodów są zaniedbania serwisowe(spowodowane kosztami usunięcia usterek) i słabe materiały z których wykonano elektrykę w aucie.

KZFR jak i silnik 1.6 16v współpracuje tylko z olejami w pełni syntetycznymi. Okresy między przeglądami nie mogą być dłuższe niż rok, a ilość przejechanych kilometrów nie większa niż 15tyś. Przy wymianie KZFR należy sprawdzić działanie elektrozaworu zmiennych faz/ Obligatoryjne czyszczenie lub wymiana jeśli doszło do uszkodzenia. Należy dbać o odpowiedni poziom oleju bliski stanowi maksymalnemu. Powinno się dbać o czystość kolektora i przepustnicy dodatkowo sprawdzając ich szczelność. Niestety dla mnie są to auta specjalnej troski. Mają mnóstwo drobnych problemów które powielają się na tym forum. Szkoda że w większości przypadków rozwiązania są albo krótkotrwałe albo nie potwierdzone. Niestety obiegowa kiepska opinia dotycząca modelu z pierwszej fazy produkcji staje się faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czemu na 3 kupione koła na allegro przez właścicieli aut musiałem później zamówić oryginalne w ASO lub używkę z anglika i problem znikł? W ASO koło kosztuje od 600 do 700 zł a na allegro 300 zł. Cena mówi sama za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena hurtowa za którą kupuje ASO, to nieco ponad 250 zł :)

Nie wspomnę za ile kupują zestawy rozrządu, a potem za ile sprzedają, bo to dopiero wprawia w osłupienie.

Cen oleju nie trzeba wspominać, bo o tym chyba wie każdy.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!