Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zmiana komputera


lukasz6402

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Nie wiem jak zacząć.

5-6 miesięcy kupiłem sprowadzoną z Niemiec MEGANE. Bylem 100%przekonany ze mam 75 kucy pod maska (bo z niemiec) Ale w ciągu ostatnich dni zaczynam coraz bardziej w to wątpić.

Niby na tabliczce znamionowej silnika jest napisane ''K7M 720'' czyli 75kucy. Ale podczas wymiany rozrządu mechanik uszykował sobie pasek do wersji 75konnej i okazało sie ze jest za krótki- musiał założyć od wersji 90konnej. Czyli chyba poprzedni właściciel przekładał głowice z 90tki. Komputer tez miałem przekładany bo kluczyk nie pasuje do żadnego zamka od drzwi i klapy bagażnika. Tak samo jest z osłoną przy kolektorze wydechowym- mam bardziej pozaokrąglaną ( 90 miały bardziej okrągłe, a 75 bardziej kwadratowe - Na tym forum był gdzies taki temat) Zbytnio sie nie znam ale wg mnie przełożenie komputera dało by mi 90kucy. Jak by ktos mógł mnie bardziej doinformować po czym dokładnie poznac komp od 75/90 km, albo głowice. I czy zmiana kompa do mi 90kucy...

Edytowane przez lukasz6402
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam K7M 720 (75 KM) i mam pasek 96 zębów. Dokładnie ten sam pasek jest w wersji 90 KM. Krótszy pasek (95 zębów) jest bodajże przy silniku K7M 750, chyba taki jest w Clio lub Kangoo. Nie pamiętam dokładnie.

Co do zmian, raczej nikt nie odpowie, co trzeba by zmienić. Nikt tak na prawdę nie wie, czym się różnią te silniki. Zmiana samego komputera nie da silnikowi 90 KM.

Mam porównanie wersji 75 KM i 90 KM i jedyna różnica w budowie, jaką widzę, to pokrywa zaworów (w innym miejscu jest wlew oleju - bardziej na środku). Przekładałem też komputer (z innych przyczyn) i przyrostu mocy nie poczułem.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!