Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki płyn najlepiej do chłodnicy.


Rekomendowane odpowiedzi

ile to musisz dokladnie sprawdzić w tabeli płynów ale wydaje mi się ze około 6-7 litrów. Borygo różowego nie polecam jezeli juz ma to być borygo to alu.ja zalałem do swojej megi SHELL koncentrat. Jak do tej pory nic się nie dzieje. spisuje sie ok. zapłaciłem za 3 litry koncentratu + woda destylowana 45 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Petrygo. Gotowy do zalania, niedrogi i dobry jakościowo. Przy wymianie nigdy nie spuścisz starego do ostatniej kropli wiec kup 5l i powinno wystarczyć. Koszt około 35 zł. Acha....masz diesla, wiec może być potrzeba troche wiecej. Jest jeszcze w pojemnikach 2 i 1l.

Jest też pewna procedura niezbedna przy wymianie płynu. Myślę, że ja znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poleca się borygo bo wchodzi w reakcje ze wszystkim czym się da - ot taki skład tej mieszanki - można go stosować pod warunkiem częstej wymiany co 6 mies min. ;-)

Wybór należy do ciebie. Najlepiej zalać to co oryginalnie w ASO ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego nie polecam borygo różowy. Wylalem stary plyn wypłukałem układ i zalalem borygo. Zalalem go kiedyś do citroena to wyżarł co się dało. Mam na myśli uszczelki. niestety konieczny był remont silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem dlatego, że praktycznie wszystkie płyny do chłodnic produkowane są na bazie glikoli; etylenowego i polipropylenowego. Generalnie są to ok 50% roztwory wodne, zawierające inhibitory korozji i dodatki myjące i antypienne. I tyle.

Teoretycznie nic nie powinno sie stać po wlaniu takiego płynu do chodnicy.

W praktyce jednak może się okazać, że nowy płyn po prostu umył układ chodzenia, stad wycieki.

Pamiętam jaki dawno temu ojciec czyścił układ chodzenia, po wylaniu płynu cały układ zalał wodą destylowaną i po jakimś miesiącu wylał to wszystko. Leciał taki żur że szkoda gadać.

Operację powtórzył ze dwa razy i dopiero jak zaczęła lecieć czysta woda nalał ponownie płyny, zrobiony samodzielnie właśnie na bazie glikolu etylenowego.

Samochód był stary, o przebiegu 150 czy 250 kkm i nic mu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

A czy bez problemu mozna zrobic taki zabieg jak opisywal P_r_z_e_m_o, zeby wlac wode i na niej sobie pojezdzic troche wylac i potem zalac juz wlasciwy plyn chlodzacy???

 

A tak wogole to co sadzicie o plynie DYNAGEL mozna go dostac w marketach AUCHAN w 5l bankach za ok 35 zl. Bo ja o nim na swoim podworku slyszalem same dobre opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!