FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Dźwignia skrzyni biegów - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Scenic I phI
Dźwignia skrzyni biegów

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   Megan92 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:Scenic I PhI
  • Silnik:1,6 8V
  • Przebieg (tys.km):300

Napisano 23 maj 2012 - 12:09

Witam !
Mój problem jest następujący:
Dźwignia od skrzyni jest zamocowana wraz z plastikową kulką. I właśnie ta kulka mi trze o obudowę, też z plastiku zrobiona,gdzie się ta kulka znajduje. Próbowałem to powierzchownie nasmarować smarem grafitowym, ale po kilku zmianach biegów znowu zaczęło trzeć. Czemu to jest tak ważne bo biegi ciężej wchodzą, oraz to jest denerwujące.
I chce to nasmarować porządnie, więc muszę to wyjąć. I tu jest moje pytanie: W jaki sposób mam wyciągnąć cały układ z drążkiem, żebym mógł poprawić smarowanie?
Bo w książce brakuje działu z manualną skrzynią...
Wyjazdy do mechaników nie wchodzą w gre.
Jeśli wierzysz,że pomiędzy autem a człowiekiem jest przyjaźń, to szanuj ją.
0

Sprawdź:

Giełda:

Części samochodowe

Samochody używane

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 23 maj 2012 - 23:41

Smar grafitowy nie jest dobrym pomysłem na te elementy, tam brak wysokich temperatur, za to potrzebne dobre przyleganie do smarowanych powierzchni. Grafitowy jest za twardy. Zastosuj molibdenowy lub silikonowy. (lepiej przywierają do podłoża)
Kiedyś (chyba z 3 lata wstecz) właśnie molibdenowy zastosowałem w to miejsce do sceniola starszego i jest OK do dziś.
Taki jak ten:
http://193.23.48.219...2318757634.html
Jest on o jaśniejszej barwie jak grafitowy i o wiele bardziej miękki.
Tu jeszcze silikonowy, który też warto mieć pod ręką do naszych autek:
http://193.23.48.219...2359567241.html
Nawet u tego samego sprzedawcy, i bardzo przyzwoita cena.
(gdyby jeszcze w przesyłce mogły być 2 sztuki, to całkiem tanio)
W marketach budowlanych w granicach 15-17zł, a nawet ponad 20 widziałem
Dołączona grafika Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Megan92 

Napisano 24 maj 2012 - 06:50

Silikonowy powinienem gdzieś mieć w warsztacie. Ale to wtedy będę musiał usunąć ten grafitowy. To raz. A Dwa najlepiej się dostać jakoś do tej kulki. Tylko nie wiem jak...
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   meganelapua 

• Auto:megane1phll
  • Silnik:16.16v K4M
  • Przebieg (tys.km):31000

Napisano 24 maj 2012 - 07:51

Witam.Jeżeli trze i trzeba wyjąć to przed operacją możesz się zaopatrzyć w zestaw naprawczy tej "kulki", koszt ok 25 PLN znikną wszelkie luzy.Odkręcasz wszystko prawdopodobnie od spodu, pod osłoną wydechu masz śruby.Sprawdz jeszcze od góry pod konsolą , jednak rozłączyć musisz też polączenie z wybierakiem skrzyni więc wycieczka pod samochód nie ominie.Co do smaru to bardzo dobry jest Np.Loctite Plastilube jest to trwały smar(nie wysycha ,nie "łapie" brudu) stosowany do smarowania prowadnic zacisków hamulcowych.Generalnie nie musi to być Loctite ale pytaj o smar rodzaju Plastilube.
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Megan92 

Napisano 24 maj 2012 - 14:18

Naprawione:)
Trzeszczenie nie pochodziło z miejsca mocowania dźwigni, tylko przy skrzyni biegów jest taka prowadnica z kulką umiejscowiona w bloku skrzyni biegów. I ta kulka była poprostu sucha. :)
Dziekuję za czas przeznaczony na ten temat.
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1