Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spryskiwacz szyby - zaworek zwrotny


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nadal czekam na zaworki... Ciekaw jestem czy nie osłabiają one trochę ciśnienia w spryskiwaczach? Jest to zauważalne? W końcu ciśnienie płynu musi dodatkowo pokonać opór zaworka...

Teraz czekam na przesyłkę z dyszami mgłowymi na szybę przedni

O właśnie - jakie/gdzie/po ile zamówiłeś? Szukam i z tego co się zorientowałem pasują jedynie te z nowego Kangoo (około 50zł/szt w ASO). Mam nadzieję że znalazłeś tańszą alternatywę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pasują (niby) te z Kangoo i je zamówiłem. Czy na pewno to napiszę jak dostanę. Byłem w ASO i po obejrzeniu kangura wydawało mi się że mogą pasować. Gdyby serwisanci pozwolili mi odczepić jeden był bym pewny na 100% lecz takiej możliwości nie dostałem :) Kupiłem komplet za 55zł z przesyłka z firmy JOONG AUTOMOBILE . Dostałem również zdjęcie z tej firmy jak dysza wygłada:

post-42587-0-51677700-1338312946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oryginały wyjęte z kangoo (tak mówili). Na pewno dam znać czy wszystko jest ok.

 

A pytałeś jeszcze o ciśnienie, wydaje się że jest trochę słabsze z przodu, ale nie znacznie. Lekko trzeba podregulować strumień dysz. Z tylu nie widać zbytnio różnicy

Edytowane przez bombel89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są oryginały wyjęte z kangoo (tak mówili)

Tylko że kangury miały 3 rodzaje spryskiwaczy,

Jedne na masce, drugie na plastikowych pasach podszybia, i trzecie te które do scenioli II pasują, pod pokrywą maski.

Też prawie już kupiłem za 40 zł komplet do sceniola drugiego, jednak po długiej rozmowie z panem sprzedawcą używek, doszliśmy do prawdy, że posiada na sprzedaż te z pasa podszybia.

Zrezygnowałem z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaworek dotarł i został zamontowany. Poszedłem całkowicie na łatwiznę i zamontowałem go w przejściu wężyka z nadwozia do klapy bagażnika. Dołożyłem tylko kawałek wężyka (niebieski na fotografii) aby nie skracać oryginału - tak na wszelki wypadek jakby coś poszło nie tak. Działa bez problemu - płyn leci na szybę od razu po załączeniu pompki.

post-33625-0-73036300-1338388056_thumb.jpg

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widać że tak. Wyszło na to ze kolega "punxhc" słusznie zauważył że nie jest istotne gdzie będzie zamontowany. W taki sposób można się czegoś nauczyć z forum :)

 

Dodano: 31 maj 2012 - 19:57

Spryskiwacze mgłowe od Kangoo 2008 pasują idealnie do Megane II. Żadnych przeróbek, wystarczy wyjąć stare, włożyć nowe. Posiadają również regulacje kąta rozpylania więc jest możliwość ich ustawiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na tą chwile mam zdjęcie tylko te które jest wyżej zamieszczone. Postaram się zrobić kilka za parę dni. Te zdjęcie przedstawia widok od boku, są troszkę szersze niż standardowe i krótsze.

Edytowane przez bombel89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zaworek dotarł i został zamontowany. Poszedłem całkowicie na łatwiznę i zamontowałem go w przejściu wężyka z nadwozia do klapy bagażnika. Dołożyłem tylko kawałek wężyka (niebieski na fotografii) aby nie skracać oryginału - tak na wszelki wypadek jakby coś poszło nie tak. Działa bez problemu - płyn leci na szybę od razu po załączeniu pompki.

 

I do mnie dotarły te zaworki. Chciałem je wczoraj zamontować, ale nie mogłem się zdecydować, w którym miejscu. Planowałem w komorze silnika, ale jest kiepski dostęp do wężyka, który idzie na tył (znika gdzieś w nadkolu). Musiałbym zdemontować koło oraz samo nadkole i uznałem, że sporo zachodu jak na taką maleńką rzecz ;) Samo zamontowanie zaworka to rozcięcie wężyka i wpięcie jego. Czas to zapewne 5 minut ;)

Grzechow czy zamonotwany przez Ciebie zaworek nie obciera o klapę itp? Ciekawe jak się będzie zachowywał podczas tęgich mrozów... Znalazłem jeszcze jedno miejsce - w progu (obok pasażera na przednim fotelu). Cały ten wężyk właśnie tamtędy idzie (sprawdzałem u siebie). Tylko czy nie dojdzie z czasem do jakiegoś wycieku? Jak jest z dopasowaniem wężyka i zaworka? Czy wkłada się go lekko czy ciężko?

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

norbert_p odpowiadając na twoje wątpliwości co do obcierania to nie zauważyłem takowego. Kilkukrotnie pomału zamykałem i otwierałem klapę patrząc jak się układa zaworek z wężykiem i jak dla mnie brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Tak na wszelki wypadek dołożyłem ten kawałeczek (ok 2 cm) niebieskiego wężyka aby w każdej chwili móc to zdemontować i przywrócić układ fabryczny. Co do montażu w progu też miałem te same obawy a mianowicie nieszczelność = zalanie podłogi i dlatego sobie darowałem te miejsce. Pasowanie zaworek - wężyk jest dobre (zaglądam tam codziennie i jest sucho) a włożyłem to bez problemu.

Edytowane przez grzechow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zaworek zamontowałem u siebie w progu od strony pasażera (z przodu). Wyciągnąłem uszczelkę drzwi, plastik, przeciąłem wężyk i wsadziłem zaworek. Dla pewności na obu końcach zacisnąłem małe opaski zaciskowe. Różnica jest BARDZO WYRAŹNA. Poprzednio tylnia wycieraczka wykonywała ze 2-3 ruchy na sucho. Teraz płyn leci od razu. Polecam "zabieg" dla każdego w każdym aucie. U mnie w kolejce czeka auto żony <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dorzucę swoje "trzy grosze" :(

Ja z kolei zamontowałem zaworek zwrotny zakupiony w sklepie zoologicznym. W zupełności wystarczy- należy tylko sprawdzić mocowanie samego zaworka (aby nie było luzów ). Miejsce montażu - przy samej pompce spryskiwacza. Efekt? - tylna szyba spryskiwana na dotyk- Generalnie polecam takie rozwiązanie :)

Edytowane przez SeloD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!