Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana anteny radiowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pytanie jak zdemontować podsufitkę w megane IIphI 3d by się dobrać do tej śruby co trzyma podstawę anteny przy dachu a może jest jakiś inny sposób, problem polega na tym że mam nie oryginalne radyjko i po włączeniu radia słychać tylko szum, prosiłbym też o podpowiedź którędy biegnie kabel antenowy przez samochód.

 

pozdrawiam attie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wyczepić tylną część podsufitki nie jest trudno, czałość opisana w instrukcji, śruba od anteny jest z tyłu więc nie musisz zdejmować całej podsufitki tylko wyczepić sam tył, jeżeli nie masz istrukcji to mow to ci podeśle ;) w skrócie:

1. Odkręceasz te podpórki na których trzyma się półka bagażnika i wyczepiasz boczki

2. Wyczepiasz te zawleczki które są z tyłu przy suficie

I już jakoś powinno ci się udać odkręcić antene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Czy ja mógł bym również prosić o tę instrukcję na [email protected]

Mam zamiar dobrać się do anteny ponieważ występują problemy z szumami radia więc trzeba zdiagnozowac co to może być.

Myślałem tez o założeniu tam innej anteny od razu do CB.

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...

To nic trudnego. Zdejmujesz gumę (uszczelkę) po otwarciu bagażnika :D Wyjmujesz dwa zatrzaski, są przy podsufitce i już powinieneś dostać się do anteny. Klucz 22 bodajże. By wymienić antenę to musisz się dostać jeszcze do prawego słupka bo tam jest wtyka antenowa. Sprawdź najpierw czy nie wyszło zasilanie od anteny, bardziej po lewo nad podsufitką, i czy radio daje napięcie do anteny

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potrzebuję wymienić antenę ze względu na sparciałe gumki i problemy z szumami. Mam radio carminat z navi, zatem antena jest fm+gps. Wiadomo, że oryginalna jest absurdalnie droga. Zastanawiam się czy można zamontować coś takiego:

http://allegro.pl/antena-dachowa-fm-am-rekin-z-gps-aktywna-fakro-i5614852673.html

za pomocą odpowiednich przejściówek fakra do złącza fm i gps. Ale co wtedy z kabelkiem zasilającym?

Druga opcja to taka, żeby zamontować antenę fm bez gps ... w ogóle nie używam fabrycznej navi.

A może pasowałaby taka antena: http://allegro.pl/antena-dachowa-aktywna-raku-2-z-funkcja-gps-fm-i4960362040.html

Albo taka: http://allegro.pl/antena-dachowa-aktywna-raku-2-z-funkcja-gps-fm-i4960362040.html

Edytowane przez Maks79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wymieniałem antenę w kombi, bo na oryginalnej odbierała już tylko jedna stacja we wrocławiu a i ona zaczęła szumieć. Kupiłem najtańszy bat za chyba 6 zł na allegro i wszystko wróciło do normy.

Czyściłem też śrubę anteny - była mocno zaśniedziała.

Musiałem zdemontować uchwyty nad tylnymi drzwiami, żeby ładnie odchylić podsufitkę bez zbytniego jej wyginania.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, kupiłem cały zestaw używany, przy okazji lepszej pogody wymienię i zobaczę jak się sprawuje gdyż w starej stopce anteny ukręciła się śruba a przedtem jeszcze słabo odbierała, więc czas na zmiany.

Musiałem zdemontować uchwyty nad tylnymi drzwiami, żeby ładnie odchylić podsufitkę bez zbytniego jej wyginania.

Te uchwyty łatwo schodzą i ewidentnie trzeba je demontować aby dostać się do podsufitki?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączam się do tematu, ponieważ mam podobny problem i zastanawiam się nad wymianą anteny.

Od kilku tygodni zauważyłem, że radio zaczęło coraz słabiej odbierać - z dnia na dzień, coraz większe szumy i zaniki stacji. Obecnie tylko chwilowo radio coś "łapie" i to w miastach, poza nimi tylko szum.

Odpiąłem wtyczkę antenową i umieściłem w gnieździe radia kawałek zwykłego przewodu (linka 1,5 mm2, około 30 cm). Położyłem go swobodnie tuż za radiem. Poprawił się znacznie odbiór w miastach - za miastem gubienie fal, zakłócenia, szumy.

Zrobiłem zwykły pomiar przejścia żyły przewodu antenowego od pinu wtyczki (bciąłem również wtyczkę tuż przy radiu, wykluczając jej uszkodzenie) do gniazda wykręconego bata - brak przejścia.

Dzisiaj na szybko uchyliłem podsufitkę (zrobię fotki przy następnej okazji). Od strony bagażnika wypiąłem dwie zatyczki (jedną złamałem, lepiej się wspierać wkrętakiem płaskim przy demontażu) i zdjąłem osłonę prawego słupka. Na słupku zobaczyłem umocowane złącza dwóch przewodów, które biegną w stronę anteny, ale nie mam pewności czy obydwa? Załączam zdjęcie kompletnej anteny i tam jest tylko jedno złącze. Czy ktoś wie, gdzie biegnie ten drugi przewód? Czy te złącza można rozpiąć i sprawdzić kontakt?

post-95799-0-55577400-1488047089_thumb.jpg

 

Na drugim obrazku widać jak przebiega instalacja antenowa. Zaznaczyłem miejsce (strzałka), gdzie w moim kombi są te złącza o których pisałem (na obrazku jest jedno i to w innym miejscu). Poza tym może ktoś wie co to za element oznaczony jako "1102"?

post-95799-0-30513500-1488047406_thumb.png

 

Proszę o pomoc, gdzie mogę szukać przerwy w przewodzie antenowym, może ktoś miał podobny problem?

 

Dodano: 26 lut 2017 - 15:35

Załączam obiecane fotki.

Słupek i dwa złącza:

post-95799-0-56771700-1488119003_thumb.jpg Obydwa przewody biegną do podstawki bata. Wyjąłem je z tego uchwytu i rozłączyłem - w środku były trochę utlenione, poprawiłem połączenie.

 

A tak wygląda nakrętka mocująca podstawę w dachu:

post-95799-0-74595000-1488119194_thumb.jpgJak widać z podstawy wychodzą trzy przewody - dwa biegną do złącz na słupku (dalej chyba gdzieś się schodzą i idą do wtyczki radia).

Jest jeszcze jedne przewód, cienki czarny. Dość krótki, zakończony złączką (zwykła samochodwa izolowana, wtyczka gniazdo). Następnie przechodzi z cienki zielony i nie wiem co to za przewód i dokąd biegnie.

Nakrętka (duża, chyba 19) jak widać jest zaśniedziała. Spróbuję ją odkręcić i wyczyścić połączenia. Może to jest przyczyna moich kłopotów ? :)

 

Dodano: 26 lut 2017 - 17:26

Nakrętka to chyba 21 jednak, nie mam pewności - użyłem klucza francuskiego :D (nastawnego) do jej odkręcenia.

Zdemontowałem całą antenę (od bata do złączy na słupku). Tak wygląda u mnie ten fragment anteny:

post-95799-0-76704400-1488125957_thumb.jpg

Jak widać z podstawki wychodzą trzy przewody. Mierzyłem ich przejście, są podłączone do płytki w podstawce bata.

Gdzieś na forum przeczytałem, że przyczyną niepoprawnego działania radia może być "zgnita podstawka". Chyba i mnie to spotkało:

post-95799-0-67081200-1488126162_thumb.jpg

Oczyściłem płytkę i wszystkie miejsca styku, podłączyłem wtyczkę do radia i odbiór odrobinę się popwawił ale rewelacji nie ma. Chyba będę musiął kupić nową podstawkę i bat - muszę poszukać trzyprzewodowej, taką jak teraz posiadam. Jeśli ktoś robił podobną wymianę to proszę o sugestie, gdzie taką antenę najlepiej kupić.

 

Dodano: 26 lut 2017 - 17:35

Musiałem zdemontować uchwyty nad tylnymi drzwiami, żeby ładnie odchylić podsufitkę bez zbytniego jej wyginania.
Te uchwyty łatwo schodzą i ewidentnie trzeba je demontować aby dostać się do podsufitki?
Mi wystarczył demontaż osłon słupków w bagażniku.

 

Nakrętka to chyba 21 jednak, nie mam pewności - użyłem klucza francuskiego :D (nastawnego) do jej odkręcenia.

Zdemontowałem całą antenę (od bata do złączy na słupku). Tak wygląda u mnie ten fragment anteny:

post-95799-0-76704400-1488125957_thumb.jpg

Jak widać z podstawki wychodzą trzy przewody. Mierzyłem ich przejście, są podłączone do płytki w podstawce bata.

 

Gdzieś na forum przeczytałem, że przyczyną niepoprawnego działania radia może być "zgnita podstawka". Chyba i mnie to spotkało:

post-95799-0-67081200-1488126162_thumb.jpg

Oczyściłem płytkę i wszystkie miejsca styku, podłączyłem wtyczkę do radia i odbiór odrobinę się popwawił ale rewelacji nie ma. Chyba będę musiął kupić nową podstawkę i bat - muszę poszukać trzyprzewodowej, taką jak teraz posiadam. Jeśli ktoś robił podobną wymianę to proszę o sugestie, gdzie taką antenę najlepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Czyli lepiej nie dotykać :)

Pociągnąłem temat anteny. Trochę szkoda, że nikt go dalej nie podjął. Poszukuję trzyprzewodowej, ale jest dość trudno dostępna. Pewnie zakupię dwuprzewodową i wymienię moją. Ważne żeby wzmacniacz posiadała.

Zdjęcia mojej zmęczonej anteny pokazałem zaprzyjaźnionemu elektronikowi. Stwierdził wylanie się elektrolitu z kondensatora. Spróbuję wymienić, może kiedyś ta antena ożyje.

Edytowane przez piottro1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!