Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jak są wyprane to i w starszych autach ładnie się zwijają. (potwierdzone w odpowiednim temacie na forum)

Należy też wyczyścić przelotkę pasa na słupku, by poprawić jego poślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

nie próbowalem ale....

w innym aucie (a pasy nie są chyba aż tak różne) strzeliła mi kiedyś sprężyna... pasy w ógóle się nie zwijały...

co zrobiłem

znany portal aukcyjny - kupiłem pas po wypadku (spokojnie! tylko dla sprężyny bo sam układ pirotechniczny i ten kulkowo zapadkowy oczywiście zostawiłem z pasa mojego)

przewinąłem sprężynę - uwaga przy rozbiórce strzela! i jak sie okazało musiałem spiralę zwijac w drugą stronę tzn nie tak jak sprężyna sie układa jak jest luzem ale właśnie w drugą stronę czyli największa siła potrzebna do zwinięcia.

jakos to udało mi się zamontować i działa super do dziś od poltora roku.

sądzę że w przypadku Twojego pasa sprężyna ma już luz - materiał stracił sprężystość po latach

 

gdzieś czytałem że można próbować skracać sprężynę ale kiepsko jest zagiąć końcówkę łąpiącą rolkę - nie polecam bo ja też tak próbowałem i sprężyna po prostu co chwila si skracałą i łamała...

 

poza tym zaopatrzyłem się w klucz dynamomentryczny - przykręcenie pasa ot tak to ingerencja w bezpieceństwo... więć znając siłe wiedziałęm jakiej użyć z moim kluczem dyn.

 

podsumowując może warto spróbować rozebrać pas ( zwijacz) wszyatko wyczyścic i zwinąć

ale.. uwaga zeby nie zostało ci coś czego nie złożysz

może warto zaopatrzeć się w jakiś używany pas i przemontować tylko zwijacz

w przypadku auta żony zwijacz to element dodatkowy

pamietajmy nie ruszamy napinacza!!! ( zazwyczaj to taki element zapadkowo kulkowy ktory tylko w pozycji pionowej jak się szarpnie pasem klinuje pas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś czytałem że można próbować skracać sprężynę ale kiepsko jest zagiąć końcówkę łąpiącą rolkę - nie polecam bo ja też tak próbowałem i sprężyna po prostu co chwila si skracałą i łamała...

Łatwiej pas całkowicie rozwinąć, zablokować w tej pozycji bębenek, zdemontować początek pasa przez wyjecie zawleczki z bębenka i sam bębenek przekręcić jeszcze o około 2 obroty w tym samym kierunku co rozwijanie pasa. Ponownie zablokować, poskładać początek pasa i pozwolić się mu zwinąć. Sprężyna przez to też się skraca, a nie ma potrzeby przerabiać samej sprężyny.

Gdzieś to chyba nawet z fotkami na forum wstawiałem, jak przeprowadzałem tą operację na pasie kierowcy w sceniolu starszym.

 

Dodano: 14 lis 2012 - 12:27

pamietajmy nie ruszamy napinacza!!! ( zazwyczaj to taki element zapadkowo kulkowy ktory tylko w pozycji pionowej jak się szarpnie pasem klinuje pas)

To raczej blokada pasa a nie napinacz, napinacz jest zazwyczaj pirotechniczny i to on przez odpalenie ładunku napina pas (skraca go dodatkowo)

Co do samej blokady to czasami trzeba ją odpowiednio przyblokować, by było możliwe całkowite rozwiniecie pasa, a wiadomo że trzymając go w rekach nie jest w tej pozycji co w aucie. Czasami do takiego chwilowego przyblokowania nawet wykałaczka wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej blokada pasa a nie napinacz, napinacz jest zazwyczaj pirotechniczny i to on przez odpalenie ładunku napina pas (skraca go dodatkowo)

Co do samej blokady to czasami trzeba ją odpowiednio przyblokować, by było możliwe całkowite rozwiniecie pasa, a wiadomo że trzymając go w rekach nie jest w tej pozycji co w aucie. Czasami do takiego chwilowego przyblokowania nawet wykałaczka wystarczy.

racja

w sumie to podstawowy element ktory wlasnie działa bezwładnościowo i lepiej tam nie ingerować)

pamietajmy ze nie każde auto ma pasy z dodatkowym ładunkiem piro)))) nie wiem jak jest w scenicu

w aucie zony w toyce byl. spodziewam sie ze scenic tez ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodziewam sie ze scenic tez ma

Zależy który..

Starsze miały tylko pod klamrą na środku auta, nowsze II maja już z obu stron czyli i pod klamrą i na drugim końcu pasa, tym mocowanym w podstawie fotela. Z tego względu z tej strony właśnie jest widoczna linka stalowa. W samym zwijaczu jest tylko blokada bezwładnościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!