Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, jak to jest że wg producenta w Scenicu jest ona potrzeban a w Megane już nie;)

Pewnie po Megane doszli do wniosku, że jednak z tą drobną sprężynką będzie lepiej działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobnie z tym ,że czasem ocierało, czasem hamulec słabo hamował a czasem nie bylo go wcale.Założenie sprężynek nic nie dało(ocieranie).Po rozebraniu zacisku wszystko stało się jasne.Jest on tak zrobiony , że przy wkręcaniu tłoczka należy lekko go wciskać jeżeli się nie wkręca to należy kręcić nim do skutku lekko wciskając NIGDY nie naciskać " z całej siły" Połaczenie samego tłoka z elementem znajdującym się na gwintowanym pręcie (oś dzwigni ręcznego) w momęcie wkręcania jest realizowana wyłącznie za pomocą tarcia , zaś by element ten na pręcie z gwintem mógł sie swobodnie kręcić , pomiędzy tłoczkiem a nim właśnie zastosowano łożysko oporowe (kulkowe).Łożysko "pracuje wylącznie w chwili zadziałania ciśnienia płynu podczas hamowania".Gdy przyłożymy zbyt dużo siły przy wkręcaniu odkształcają sie bieżnie owego łożyska doprowadzając do nieprawidlowego działania mechanizmu.W samym tłoczku jest jeszcze element uszczelniony oringiem .Musi on swobodnie się poruszać w gnieżdzie tłoczka (tworzy coś w rodzaju poduszki powietrznej) tzn. Odpowiedzialny jest za "odepchnięcie "tloczka w trakcie normalnej pracy hamulca od elementu na gwintowany pręcie by ten mógł się swobodnie obracać i "coś w rodzaju pneumatycznego sprzęgiełka podczas wkręcania z jednoczesny wciskaniem".U mnie pomimo że zacisk nigdy nie był rozbierany ten element z oringiem był calkowicie zardzewiały, jego gniazdo w samym tłoczku też,dodam iż całość jest zanużona w płynie bez dostępu powietrza(teoretycznie).Owa rdza plus trudności z wkręceniem tłoczka spowodowały powyższe klopoty.Po wymianie tłoczka jak i elementu z oringiem znajdującym się w tłoczku oraz wyżej opisanym łożyskiem problemy minęły. ;) Sprężynki jednak zostawiłem tak dla spokoju ;) Dobre sprężynki (nierdzewne ) można dostać w sklepach z art. motocyklowymi służą do połączenia tłumika z rurą.Ps. Jeżeli ktoś jest zainteresowany moge wstawić zdjęcia rozebranego zacisku (tylnego) z opisem współpracujących części.

Edytowane przez meganelapua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw proszę zdjęcia, jestem bardzo ciekawy jak ten mechanizm "wpychano-wkręcany" wygląda w praktyce.

 

Znalazłem wątek o regeneracji zacisku podobnie zbudowanego (tzn. wkręcanego) na forum VW, czy tak samo można dostać się do wnętrza zacisku w naszych Meganach? Można poprostu wykręcić tłok z tej gwintowanej śruby bez ryzyka wycieku płynu, jakiegoś rozszczelnienia?

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=341477

Edytowane przez [email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poprostu wykręcić tłok z tej gwintowanej śruby bez ryzyka wycieku płynu, jakiegoś rozszczelnienia?

A jak chcesz tego dokonać skoro wyciągając tłoczek rozszczelniasz cylinderek??

po to właśnie tam są oringi by to było szczelne.

Jest sposób by utracić jak najmniej płynu, jednak i tak musisz mieć płyn na dolewkę i po poskładaniu odpowietrzać hamulce.

Sposobem tym jest mocne ściśniecie przewodu gumowego przed cylinderkiem. Można tego dokonać nawet małym ściskiem stolarskim, małym imadełkiem modelarskim, albo kluczem francuskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ehh ten ręczny... Po woli zaczynam dochodzić do wniosku ze po udanej M1 ph1 przesiadłem sie w potwora M2 ... U mnie z kolei problem ze reczny z lewej strony nie odbija jak zaciągnąłem kiedys to musialem sie kłaść pod auto zeby wcisnac z tyłu ten zacisk dopiero odpuscilł... W weekend wymiana tarcz i klocków spróbuje przesmarować może coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skonczone !! tarcze wymienione, reczny rozruszany i hula swietnie wytestowany.. O dziwo jedna tarcza była o wiele mniej zużyta niż druga (czyżby ktoś wymieniał jedną ?). Jestem zadowolony nastepna robota to wahacze i drążek kierowniczy :D

ps u mnie z recznym był też problem, że ten pancerz miedzy zaciskami dodatkowo był rozwalony i stawiał opór.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zgodnie z obietnicą.Dla wyjaśnieina tłoczek hamulca nazwałem w objaśnieniu TŁOK ,zaś element który wchodzi do tłoka hamulcowego TŁOCZEK.

Pierwsze ,drugie,trzecie zdjęcie części krok po kroku.

post-37975-0-84824100-1342721833_thumb.jpg

post-37975-0-15996400-1342721855_thumb.jpg

post-37975-0-56243400-1342721878_thumb.jpg

Zdjęcie nr. 7 zardzewiała końcówka tłoczka (ocieranie klocków kłopoty z ham. nożnym mała skuteczność głębiej wpada pedał).

post-37975-0-69288700-1342721916_thumb.jpg

Zdjęcie nr.10 otwór w tłoku w którym pracuje końcówka tłoczka objawy jak wyżej (widoczna rdza).

post-37975-0-23877500-1342722032_thumb.jpg

Zdjęcie nr.6i8 bieżnia łożyska uszkodzona na skutek zbyt silnego wciskania tłoka podczas wkręcania (przycinanie tłoka w zacisku brak hamulców na danym kole poprawa po lekkim obróceniu tłoka)

post-37975-0-22756600-1342721939_thumb.jpg

post-37975-0-59115000-1342721960_thumb.jpg

Zdjęcie nr.9 dla ciekawych jak wygląda połączenie osi dzwigni ręcznego z tłoczkiem tłoka.

post-37975-0-23374200-1342721983_thumb.jpg

Zdjęcie nr.11 tłoczek z łożyskiem i podkładkami do montażu w tłoku ,na koniec pierścień zabezpieczający(brak na zdjęciu).

Uwaga przy składaniu zespołu tłoczek tłok : składamy przy powierzchniach lekko przesmarowanych płynem hamulcowym .Nie wypełniać otworu zdjęcie nr.10 płynem.

Miłej zabawy. :D

post-37975-0-51214100-1342722085_thumb.jpg

post-37975-0-63279200-1342722005_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tutaj znajdziecie oryginalne sprężynki do tylnych zacisków (ocynkowane-nie korodują). Sam kupiłem i jestem zadowolony. Trochę drogie ale dużo tańsze i lepsze od tych z ASO za 150zł.

 

Linku nie moge dodać także wpiszcie na OLX "Zacisk tylny Sprężynka hamulca ręcznego Renault Megane II, Scenic" powinno wyskoczyć.

Edytowane przez przemek833
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Ja kupywałem jakiś czas temu na OLX , wystarczy wpisać " megane ii sprężynki" wtedy za komplet z przesyłka dałem koło 40zł a niestety teraz za komplet liczą 50 zł, za sztukę 38zł, plus ewentualna cena przesyłki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!