Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

sygnał cofania piszczy cały czas


Rekomendowane odpowiedzi

Czy czujniki cofania działają Ci poprawnie? Czy światła cofania się świecą przy wrzuconym wstecznym? Czy usterka ta występuje w wilgotne lub chłodne dni? Przy wrzucaniu wstecznego powinien być jeden, pojedynczy dźwięk informujący, że czujniki zostały aktywowane i działają. Jeśli masz jeden, długi to może masz problemy z czujnikiem na skrzyni biegów? Nowy w ASO kosztuje ponad 100zł. Odpowiada on m.in za poprawnę pracę czujników. W moim poprzednim aucie (Lagunie II) za wadliwą pracę czujników cofania odpowiadał właśnie ten czujnik. Przy wrzucaniu wstecznego czasami ten jeden dźwięk był, a czasami nie. Gdy go nie było to nie świeciły również światła od cofania.

Inna sprawa, że masz może jakieś problemy z centralką lub z którymś czujnikiem, który aktywuje się mimo braku przeszkody.

Oczywiście cały czas mówimy o oryginalnych czujnikach (montowanych przez Renault)?

Edytowane przez norbert_p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeję kotleta.

 

Kilka dni temu dopadło mnie to samo.

Jedno "piknięcie" i następnie ciągły pisk.

Już zacząłem szukać używanych czujników na pewnym portalu a tu dzisiaj rano wszystko wróciło do normy :)

Przyczyną była pewnie wilgoć, tylko gdzie ?

Czy oprócz wtyczek przy czujnikach, fabryczny parktronic ma jeszcze jakieś newralgiczne punkty ?

Jak dobrać się do centralki? Wyczytałem, że jest z lewej strony w bagażniku ale nie mam pojęcia jak zabrać się za zdjęcie tapicerki.

Edytowane przez Graffy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Możesz mieć uszkodzony czujnik cofania, podłącz clipa i sprawdź błędy.

U mnie w espace zdarza się podobna sytuacja, jak popada deszcz i złapie mróz - wtedy czujniki nie działają i piszczą cały czas. Wystraczy ogrzać auto w garażu i przechodzi. U mnie komputer pokazuje prawy tylny czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!