Jump to content
FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Recommended Posts

Lense    0

Zwracam się do posiadaczy Megane II 1.4 16v czy posiadają wygłuszenie maski (u mnie sama blacha) i jakąś pokrywę plastikową ozdobną na silnik tam gdzie cewki są. Pytam, bo w Megane I z tym samym silnikiem wszystko było.

norbert_p    8

Miałem kiedyś Megane II z silnikiem 1.6 w benzynie i tam pokrywa była. Wygłuszenia pod maską nie było, ale dokupiłem na szrocie za grosze. Uważam, że pokrywa na silnik u Ciebie powinna być, wygłuszenia nie - te stosowane były zazwyczaj w dieslach.

Pawel    175

Mogę jedynie potwierdzić, że pokrywa jest, ale wygłuszenia nie ma.

mireczek01    47

Kiedyś rozmawiałem o tym gdzieś w ASO Renault i sprzedawca mówił, że na polski rynek na początku sprzedawali z pokrywą silnika, ale później żeby było taniej już nie było pokrywy - a raczej była za dopłatą. Nie wiem jak na zachodzie.

Lense    0

Już wiem, że nie było wygłuszenia fabrycznie, podobnie jak takich plastikowych osłonek pod maską ani plastikowej pokrywy na silnik. To chyba zależało, poza dieslami, które maty miały, od wyposażenia, ponieważ niektóre to mają, inne nie.

Edited by Lense

sekal    8

Ja mam pełen komplet plastików poza wygłuszeniem :D

Lense    0

masz 1.6 one w większości miały

Sawior    0

Cześć,

Ja mam Megane II kombi 2004 1.6 16V mam komplet plastików ale bez wygłuszenia maski.

Stąd pytanie: czy owe wygłuszenie warto dokupić? Powinno być ciszej w samochodzie?

sekal    8

nie da zbyt wiele, a ostatnio coś te meganki się palą, więc im mniej badziewia tym lepiej :lol:

apw911    0

Sorry za odświeżenie tematu. Zainstalowałem w swojej megance ostatnio lpg stag 4 qbox i wtryski gazu strasznie hałasują zwłaszcza na biegu jałowym.

Dźwięk przypomina odgłos diesla więc postanowiłem zamontować wygłuszenie i o dziwo jest dużo ciszej.

Polecam.