Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie przekaźnika w skrzynce nad lewym nadkolem


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem potrzebę wymiany uszczelki pod głowicą. Wszystko złożyłem cacy ale po podłączeniu akumulatora pojawił się problem.

Jak przekręciłem kluczyk w stacyjce to auto nie odpalało (rozrusznik kręcił) tylko słychać było głośne terkotanie po lewej stronie.

Otworzyłem maskę i kolega spróbował odpalić. Terkotanie dochodzi z tego przekaźnika:

http://megane.com.pl/uploads/monthly_06_2012/post-40039-0-77274400-1338748525_thumb.jpg

I teraz pytanie: Co to w ogóle robi i czemu terkocze?

Sprawdziłem bezpieczniki obok (te 2 po 7,5) i na wszelki wypadek wymieniłem. Bez poprawy- ciągle to samo.

Jakieś pomysły? Wymienić przekaźnik?

post-40039-0-77274400-1338748525_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś jest załamany lub zaciśnięty przewód paliwowy. Paliwo nie dociera do regulatora ciśnienia paliwa i pompa na chama pompuje ponad zalecane ciśnienie. Do regulatora ciśnienia paliwa nie dociera paliwo, regulator ciśnienia nie rozłącza pompy i robi się na niej przeciążenie. Przez przekaźnik płynie więcej prądu, niż zalecane. W końcu albo się spali przekaźnik, albo pompa, albo jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie słychać żeby pompa pracowała/ szumiała. Ja kręciłem stacyjką a kolega pod spodem słuchał i powiedział, że pompy nie słychać.

Jak sprawdzić czy przekaźnik jest sprawny? Mam w pracy multimetr to może coś da się zobaczyć?

Tylko nie wiem jak zobaczyć czy prawidłowo działa. Macie jakiś test który to sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki w skrzynce nad lewym kolanem są wlutowane w płytkę skrzynki(trzeba rozebrać skrzynkę żeby wymienić przekaźniki), natomiast przekaźnik pompy paliwa jest normalnie wyjmowalny siedzi w puszcze plastikowej pod maską przed lewym nadkolem. Na każdym z przekaźników są napisane jego wartości i tylko taki radziłbym zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale po wymianie przekaźnika dalej to samo.

Jakieś co jeszcze może być nie tak że dalej terkocze?

Jakieś zwarcie? Coś jest rozłączone? Problem z komputerem?

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja cały czas piszę tylko o jednym przekaźniku. Ten który jest na zdjęciu.

Znajduje się nad lewym przednim kołem i ma pomarańczowo-brązowy kolor.

Innych na razie nie ruszam bo nie mam podstaw.

 

Skoro ten powymianie terkocze to co jest nie tak? co musi być zepsute przed przekaźnikiem żeby się tak zachowywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek,

tak wciskałem wcześniej- zupełnie niepotrzebnie bo nie był wypchnięty.

A jak się podaje napięcie "na krótko"? Co w ten sposób sprawdzę?

@@@@@@@@@@

@@@@@@@@@@

Kreciq,

~~~~~~~~~~~~~~

na których stykach mam co sprawdzić? napięcie? prąd? byle jak czy jakoś konkretnie?

nie jestem mechanikiem więc proszę o więcej szczegółów.

~YYYYYYYYYYYYYY

Przekaźnik ma ponumerowane styki. Napiszcie co mam zmierzyć pomiędzy którymi stykami.

XXXXXXXXXXXXX

Pytanie podstawowe, co steruje pracą tego przekaźnika: pompa czy komputer?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik na parę sekund po przekręceniu kluczyka jest uruchamiany przez komputer wtrysku masą.Po pierwsze sprawdź czy po przekręceniu kluczyka pojawia się +12V na B1.Później podłącz kontrolkę zrobioną z żaróweczki postojowych podłącz do pinów B1 i B2 i przekręć kluczyk żaróweczka powinna się zaświecić na sekundę

post-3001-0-14663400-1339088496_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!