Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Terkotanie przekaźnika w skrzynce nad lewym nadkolem


Rekomendowane odpowiedzi

Też tak myślałem ale bałem się ze to będzie wina samej stacyjki

Wiem ze do VW są oddzielne kostki a czy do megane też coś takiego jest?

Chyba znalazłem http://allegro.pl/nowa-kostka-stacyjki-stacyjka-megane-scenic-i2440614445.html ale czy to warte ceny czy szukać czegoś innego?

Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespodzianka:

- przekaźnik stacyjki jest OK,

- pompa paliwa jest OK.

 

Co jest nie OK? Jak składałem do kupy silnik, to pomagał kolega. Mechanik. No i tak pomógł że jednego kabelka zapomniał przykręcić.

Kabelek ma 2 żyły i zakończony jest konektorem oczkowym. Kabelek pochodzi z głównej wiązki od komputera i czegoś jeszcze (nie wiem bo nie rozbierałem i nie zamierzam rozbierać wiązki).

Na razie podłączyłem go jak na zdjęciu:

post-40039-0-07212900-1342036447_thumb.jpg

 

Kabel pochodzi z tej wiązki:

post-40039-0-21538900-1342036489_thumb.jpg

 

Czy mogę zostawić tu gdzie jest podłączone czy też trzeba gdzieś indziej (np jak w kółku żółtym)?

 

Punkt w żółtym kółku łączy mase karoserii z silnikiem:

post-40039-0-65029200-1342036596_thumb.jpg

 

Po przekręceniu kluczyka o 90 stopni rozlegają się normalne odgłosy, że system się podnosi ale na 1 sekundę zaświeca się lampka usterki elektronicznej:

post-40039-0-67604400-1342036680_thumb.jpg

 

Przy próbie odpalenia auta rozlega się wielokrotne terkotanie. Terkotanie słychać jakby od elektromagnesów wtrysków lub rozrusznika.

 

Pytania:

1. Czy kabelek może być podłącznony jak jest czy gdzieś przenieść?

2. Co tak szaleje, wtryskiwacze czy rozrusznik?

3. Czy na komputerze mogą być jakieś błędy, które dają takie objawy?

4. Czy jest jeszcze sens sprawdzać przekaźnik stacyjki skoro pompa działa?

5. Czy może wszystko jest OK ale akumulator już jest słaby i nie kręci silnikiem po prostu?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gruba plecionka z pierwszego zdjęcia łączy silnik z karoserią. Ten kabelek z konektorem oczkowym, jest to masa od ECU i powinna być przykręcona do silnika. Miejsce na to jest w okolicy przykręcenia plecionki, na oddzielnej śrubie.

Proponuję dodatkowo przeczyścić przewód masy na silnik (plecionkę) oraz posprawdzać, czy wszystko pod maską jest podłączone. Inaczej będzie to szukanie igły w stogu siana, gdzie ktoś zrobił psikusa i ją tam wrzucił.

Dopóki kontrolka ECU miga, nie uruchomisz silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Plecionki i śruby przeczyszczone i odtłuszczone, kabel od kompa przykręcony na miejce do silnika. Objawy nadal te same.

 

Kupiłem kabel do OBD-2 i zainstalowałem soft i sterowniki. Pierwszy raz w życiu to robiłem ale chyba wszystko poszło wg instrukcji.

Po uruchomieniu softu i wybraniu portu od kabla wybrałem wersje auta i dałem skanowanie wszystkich błędów.

Program wyrzucił 2 błędy. Oba nieznane i bez opisu (jeden ponoć przetarty kabelek pod siedzeniem kierowcy- styki do poprawy). Screeny poniżej:

 

post-40039-0-82724500-1342380407_thumb.gif

 

post-40039-0-27247400-1342380430_thumb.gif

 

Gdzieś w dokumentacji z FTPa widziałem że może trzeba port COM przestawić na prędkość 4800 up/ down ale ja tą opcję miałem niedostępną. Korzystałem z pożyczonego laptopa na win7 home edition- nieszczęsny dograł sobie drajwery do ODB2 z neta (nie wiem skąd). Niby wszystko działa bo zczytuje błędy ale nie pozwala skasować.

 

Może wiecie co to za błędy i co jest nie tak?

 

Zmieniłem sterownik na "CDM 2.08.24 WHQL Certified" 64bit pod win7 ale dalej jest to samo. Może trzeba użyć innego programu albo mam niepełną bazę danych?

W plikach z płyty wyczytałem że ma mieć ponad 400 MB. moja ma około 380MB. Może tu jest lipa? Skąd wziąć większą bazę?

 

Opisu błędów nigdzie nie mogę znaleść. Możliwe że to jakiś uszkodzony kabelek albo coś niepodłączone?

 

Mam pomysł na test ale nie wiem czy ma sens. Chcę rozłączyć sondę lambda (przed katalizatrem) i zapuścić skan. Jeżeli tego błędu nie znajdzie to znaczy, że ten interfejs źle sprawdza stan komputera, czy nie?

 

2012-07-22

Odinstalowałem wszystko i wgrałem jeszcze raz po kolei jak podano w instrukcji. Nadal pokazuje mi jak na pierwszym zrzucie ekranu.

 

Obejrzałem wszystkie kabelki i wtyczki i nie wygląda aby cokolwiek było niepodpięte lub uszkodzone.

 

Wgrałem największą bazę jaką mam (394 MB rozmiar w NTFS, rozmiar na dysku 405 MB). Jeżeli macie gdzieś lepszą to dajcie znać.

 

Testów nie robiłem bo akumulatro mi padł i musiałem podładować. Może w poniedziałem zdążę.

 

Może to ważne: uruchamiam program plikiem default.html z katalogu C:\Program Files (x86)\DDT2000\Default.htm. Widziałem że niektórzy używają zamiast tego pliku ddt2000bframe.htm.

 

Czy można zrobić diagnostykę ewentualnie innym programem?

 

Dodano: 23 paź 2012 - 21:29

Witam po przerwie,

 

autko na chodzie. Padł akumulator. Brakowało zasilania komputera i innych urządzeń elektronicznych, dlatego mimo że auto mechanicznie było OK to nie uruchamiało się.

 

Po wymianie akumulatora okazało się jeszcze, że kabel od ABS jest również przegnity (odbudowana wiązka odpowiedniki przekrojami).

 

Kolejnym zgniłkiem okazała się wtyczka i kabelki od czujnika wału. Ponieważ koszt nowego czujnika to około 150 zeta i kable z obu stron były zdechłe, to przyciełem je do zdrowej miedzi i przedłużyłem nieco, lutując od nowa wtyczkę.

 

Ostatnią niespodzianką był zgnity i spróchniały kabel od stacyjki podłączony do rozrusznika (to z plastikową wsuwaną złączką). I znowu, obcięcie do zdrowej miedzi (10 cm) i przedłużkla grubą żyłą + izolacja).

 

AUTO ODPALA NA DOTYK. Niedawno byłem na przeglądzie. Zero zastrzeżeń.

 

Pozdrawiam forumowiczów. W końcu naprawiłęm tą renatkę :D.

Edytowane przez _gamerider_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!