Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Grand] Czujniki cofania wadliwe działanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem przekładkę zderzaka i po tej operacji przy cofaniu od razu włączają się czujniki cofania z częstotliwością tuż przed ciągłym sygnałem.

 

Zasłonięcie któregokolwiek czujnika ręką skutkuje sygnałem ciągłym.

 

Jak dojeżdżam do jakiejś przeszkody to dźwięk czasami przeskakuje na normalne pikanie tak jakby inne czujniki łapały prawidłowo.

 

Czasami przy cofaniu przy braku przeszkody na moment czujniki milkną i za moment znowu wykrywają przeszkodę z maksymalnym pikaniem.

 

Jak mogę zdiagnozować co jest przyczyną? Podpięcie pod komputer coś wykaże?

 

Czy można gdzieś oficjalnymi kanałami dokupić czujnik cofania i czy ten kołnierz na czujnik jest jego integralną częścią?

 

Dodam że odpięcie jakiegokolwiek czujnika daje sygnał ciągły z dwoma natężeniami dźwięku.

 

Auto: Grand Scenic 1.9 dci 2006r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz kupować czujniki jeśli, jak wspomniałeś, gdy zasłaniasz je ręką to każdy daje ciągły sygnał? Wg mnie czujniki sa ok. Czy podczas podmiany czujników nic nie połamałeś? Być może te pierścienie korygują kąt i teraz cały czas czujki wykrywają ziemię... Poza tym czy je dobrze zamontowałeś? Wydaje mi się, że na każdym z nich jest strzałka gdzie jest góra (w czujnikach np firmy Valeo takie strzałki są - nie wiem jak to jest w oryginalnych, bo nie musiałem ich nigdy wyciągać). Zerknij jeszcze do centralki czy tam wszystko jest ok. czy są popodłączane we właściwe miejsca (chodzi o kolejność). CLIP nie wykryje usterki czujników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pierścień był pęknięty i w warsztacie mi dorobili taki pierścień, że nie ma różnicy wizualnej. Dlatego pytałem czy można dokupić taki pierścień i czy jest on integralna częścią czujnika- tnz czy jak kupię czujnik to czy będzie ten pierścień?

 

Co do kolejności czujników - czy wszystkie czujniki są takie same?

 

Odkręcałem zderzak z czujnikami i nawet po lekkim wycelowaniu czujników w górę pikanie nie ustawało...

 

Co do strzałki góra/dół - nie wiem czy jest takowa - czy ktoś mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam z czujników Valeo to wiem, że bardzo ważną rolę miało właściwe zamontowanie tych czujników. Dlatego każdy z nich miał te strzałki (widoczne od tyłu). Być może tutaj tkwi problem... Każdy czujnik jest taki sam. Ważne jest, aby go wpiąć w odpowiednie miejsce (czujnik A we wpięcie A, czujnik B we wpięcie B itp). Sorry, że ponownie napiszę o Valeo, ale tam każdy kabelek od czujnika był opisany (A, B, C, D). Wydaje mi się, że u Ciebie to kwetsia poprawnego powpinania czujek. Co do ich sprawności (oraz centralki) to wg mnie są ok. Reagują na błędy (ciągły sygnał przy wypięciu itp).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację z tym ułożeniem czujników. Nie da się ich zamontować niepoprawnie w firmowych kołnierzach. Wchodzą w jeden sposób. W tym dorabianym kołnierzu nie było prowadnic. Po przekręceniu o 180o czujnik zaczął reagować normalnie i wszystko działa jak trzeba.

 

Jeszcze raz dziękujęz a pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!