Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

M-TECH LEGEND II


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zastanawiam się nad zakupem CB i po analizie tematów na forach internetowych wybór padł na radio M-TECH LEGEND II i antenę SIRIO ML-145 ewentualnie SIRIO AS-100.

Ma ktoś z Was może takie radio ? Bo o ile opinie na jego temat są pochlebne to nie wiem czy nie będzie wyłapywało zakłóceń z samochodu.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie odpuścił to radyjko, podróbka Uniedena,

A czy masz to radio, żeby stwierdzić, że jest złe ? Czy to tylko obiegowa opinia tak jak z samochodami francuskimi głoszonymi przez osoby, które ich nie mają.

Co do anteny to ML-145 jest nawet tańsza od AS-100, jest na sprężynie i ma większą podstawę. Co do praktyczności to nie jest chyba aż tak ważna ponieważ radio będzie używane sporadycznie a zależy mi na dobrej jakości rozmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do anteny... masz gaz, więc koło w bagażniku i jeszcze chcesz tam zwijać antenę 1,5m? weź AS-100, różnicy wielkiej nie odczujesz, zwłaszcza, że rzadko chcesz używać... wybór jest Twój i możesz wziąć tego Legenda II, ale jak Ci zależy na dobrej jakości rozmów i nie chcesz kupować dwa razy, to dołóż trochę grosza i kup lepsze radyjko... przy tym radyjku ważny jest dobór anteny do radia i samochodu, nie z każdym gra jak się tego oczekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy masz to radio, żeby stwierdzić, że jest złe

A czy ktoś stwierdził że jest złe???

"każda 'potwora' znajdzie swego amatora"

Kupuj co chcesz ale jeśli rady innych burzą Twój plan, to po co Ci odpowiedzi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś stwierdził że jest złe???

brudijr napisał: Ja bym sobie odpuścił to radyjko, podróbka Uniedena.

To chyba znaczy, że uważa to radio za złe.

 

Dziękuję wszystkim za rady ale prosiłem o pomoc w związku z tym, czy nie ma problemów z elektryką.

Za te pieniądze chyba nie ma dobrego radia i wszystkie są podobnej jakości a nie kupię Presidenta za 600zł.

Zastanawiałem się jeszcze na Intek M-130 PLUS ale róźnie o nim piszą.

 

Co do Yosana to pomijając fakt jego działania to jest koszmarnie brzydki a 3 funkcyjne pokrętło mi nie odpowiada. Wolę osobne pokrętła do każdej z funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli patrzysz na wygląd radia, a nie zależy Ci na odsłuchu, to bierz cokolwiek.

Mam ML-145 i ściąga bardzo dobrze, czasem aż za dobrze (zbiera wszystko z okolicy).

Następnym razem bym chyba kupił już coś w okolicach metra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba znaczy, że uważa to radio za złe.

To oznacza, że nadinterpretujesz czyjeś wypowiedzi....

Unideny choć zazwyczaj z brakiem homologacji, tez mają dobre opinie, (jak kto trafił i zależnie od auta) choć są one tańszą podróbka Presidenta. Jedni chwalą pod niebiosy, inni po próbach wywalają, bo to szumofon.

M-TECH to kolejny wybieg marketingowy, by ominąć problemy homologacyjne Ubota i sprzedać to co nie schodziło.

Tu masz do porównania unidena i presidenta:

Wygląd, wielkość, funkcje i bebechy praktycznie te same co M-TECH.

A co do porad, to faktycznie zastanów się nad tym co wcześniej koledzy napisali.

Chyba byłem pierwszy z tego forum, który z pewną dozą nieśmiałości i obaw zakupił Yosana 120PRO do sceniola. Jest w nim nadal i spisuje się wyśmienicie, a w sceniolu drugim jeździ drugi identyczny, choć już na rynku Yosan-y JC2204 były. Jednak ręczna regulacja RF-gain w 120PRO przebiła sprawnością i funkcjonalnością posiadanie ASQ w JC2204. (sprawdzałem praktycznie jak to działa, miałem już w tym czasie jako takie doświadczenie i wiedziałem czego się spodziewać) Do swoich radyjek nawet nie stosuję dodatkowych głośników ani wzmacniaczy mikrofonowych. Anteny to SIRIO TURBO 1000 na uchwycie na starszym i SIRIO TURBO 800 na magnesie 16cm na sceniolu drugim ze szklanym dachem. (tylko kawałek blechy na dachu, a stroi wzorcowo) Fotki w odpowiednim temacie. Za te pieniądze to faktycznie jeden z bardziej udanych CB.

No i jak już to gdzieś napisałem- ja osobiście wolę mieć oryginalnego południowo koreańskiego YOSANA jak Presidenta czy Unidena z CHRL, choć to ten sam region.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź gdzieś u siebie do punktu sprzedaży, montażu CB i poproś o możliwość próbnego odsłuchania jak to działa. Te radia zdobyły już sobie swoimi fantastycznymi filtrami i funkcjonalnością kawałek rynku i są prawie wszędzie dostępne. (ja swoje pierwsze kupowałem w necie jak kota w worku. Nawet renomowany serwis CB w Rybniku wówczas o nich tylko słyszał)

Za drugim podejściem do tematu CB, (do sceniola drugiego) punkt CB już miał na stanie Yosany i to w kilku modelach.

Tak więc była możliwość podłączyć do zakupionej tydzień wcześniej i zestrojonej z autem anteny i bezpośrednio na aucie porównać.

Zapłaciłem co prawda około 20 zł drożej jak ceny z neta ale doliczając przesyłkę to tylko około 10 dołożyłem. Widziałem za to i słyszałem co kupuję i serwis mam na miejscu. To samo z anteną, pierwsza kupowana w ciemno w Krakowie, druga w Rybniku, tam gdzie radyjko. Z tego tytułu, że zestaw kupowany w jednym miejscu, choć w odstępach tygodniowych, na całość otrzymałem rabat w porównaniu do jednostkowych cen w tym punkcie. Czasami nie warto tych kilka złotówek żałować, poszukując najtańszego towaru w necie. Pomoc serwisu na miejscu, jako dla swojego klienta, jest czasami nie do wycenienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wyraziłem swoją opinię, nie mówię, że tamten jest zły, ale czytałem bardzo dużo opini na forum cb-radio.pl i wiem, że Yosan będzie na pewno lepszy, jeszcze jak zrobisz sobie mały myk z 2 tranzystorami (koszt 10zł) masz świetne radyjko za niską cenę, do tego AS-100 i na prawdę zestaw godny polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cb-forum.pl/login.php?redirect=printview.htm&t=14229 - zaloguj się i wszystko masz jak na dłoni. Akcja trwa do 30min, kosztuje Cie, jeśli robisz sam - 2zł jak ktoś góra 20zł... Wystarczy umiejętność posługiwania się lutownicą ;) A powiem Ci, że warto, bo radyjko, nie do poznania ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!