Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uniemożliwienie odpalenia auta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktos zna jakis prosty sposób na to aby ktos kto posiada karte do auta wyejdzie do niego ale nie bedzie mógł go odpalić?

Chodzi mi o odpiecie czasowe jakiegoś bezpiecznika czy tez czujnika zeby nie dało sie odpalić auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcięcie na pompie paliwa, np przez fizyczne rozcięcie kabelków i połączenie za pomocą ukrytego wyłącznika lub wyjęcie bezpiecznika pompy paliwa.

Tylko nie pytaj, który to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjęcie bezpiecznika pompy paliwa jest w pełni bezpieczne dla auta?

Chodzi mi o to czy jak sie go wyjmie a ktos podejmie próbe odpalenia(która mam nadzieje sie nie powiedzie)po czym ja przyjde wsadze bezpiecznik to bedzie wszycho chodziło jak dawniej?

 

A moze ktos wie który to bezpiecznik ,albo gdzie go szukac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie jest przekodować karty, jeśli np. zagubiłeś kartę powinieneś udać się do ASO i dorobić nową, a tę zagubioną usunąć z pamięci komputera auta. Każda ma swój unikalny numer, kod. Jeśli nawet ktoś dostanie się do auta, bo jest jeszcze kluczyk, (grot) przy karcie, to go poprostu nie odpali. Auto nie będzie widzieć zaginionej karty. Można oczywiście wymienić także wkładkę zamka i dorobić nowy grot. Jest wielu magików. którzy się tym zajmują, wychodzi taniej. Wystarczy poszukać.

 

Zabawa bezpiecznikami może powodować generowanie błędów komputera przy próbie odpalenia. Najlepiej jest załorzyć blokadę np. skrzyni biegów, kierownicy, czy też blokadę odcięcia zapłonu, alarm.

Edytowane przez hymmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjęcie bezpiecznika pompy paliwa jest w pełni bezpieczne dla auta?

Przy takim rozwiązaniu nie będzie zasilania pompy, nie pamiętam jednak czy jeszcze coś jest na tym bezpieczniku, dlatego wg, mnie lepiej zrobić wyłącznik na zasilaniu pompy.

Bezpiecznie jest przekodować karty,

Nie widzę, żeby ktoś tu wspominała coś o zgubieniu karty.

blokadę odcięcia zapłonu, alarm.

nie dopisałeś, że niektóre z tych "odcięć" przerywają obwód zasilania pompy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!