Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Objawy padającej poduszki skrzyni biegów


painter007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Proszę kolegów o pomoc w zdiagnozowaniu mojego problemu. Mianowicie, po kupnie auta dgało mi wnętrze (wycieraczka wibrowała po szybie itd.) wymieniłem na hutchinson i po wymianie jak ręką odjął. Lecz drga mi pedał sprzęgła na biegu jałowym i przy wzroście predkości wibracje się nasilają...moze być to wina poduszki skrzyni biegów? lewarek mi nie drga i nie mam problemów z wrzucaniem biegów. Być moze poduszka ósemka się wywaliła? kurcze nie wiem w jakim kierunku mam isc. Ponadto na postoju dalej wibracje są, mniejsze ale jednak. Auto ma przejechane 173000km, moze koło dwumasowe juz jest rozklekotane?

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsowanie na pedale sprzęgła, wibracje nadwozia na postoju, wibracje podczas jazdy, hałas i wibracje podczas gaszenia auta to typowe objawy padniętej dwumasy. Masz spory przebieg więc jest duże prawdopodobieństwo, że właśnie u Ciebie jest ona padnięta. Szukaj w tym kierunku. Padnięta "ósemka" to szarpnięcie przy przyspieszaniu i zmianie biegu na wyższy. Czuć zwłaszcza przy zmianie 1 na 2 oraz 2 na 3. Potem odczucia są coraz mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za informacje! mam objawy takie ja napisales, jeslichodzi o ósemke i dwumasę.Przeczytałem wiele tematów na temat zamiany dwumasy na jednomas.. mam mieszane uczucia, podobno jednomas jest tanszy ale gorszy! co myslicie o regeneracji dwumasówki?a dwumas jakos slychac jak jest uszkodzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumas najpierw będzie powodował drgania, a dopiero później jak będzie już na max wybity to dopiero będzie hałasował. Próbuj się przysłuchać czy przy gaszeniu i odpalaniu nie słychać nic podejrzanego. Ja na twoim miejscu powymieniałbym najpierw poduszki, bo dwumas to już większy wydatek. Jeżeli chodzi o regeneracje koła dwumasowego, to mój znajomy regenerował swoje koło jakiś 70 tys km temu w Poznaniu i do dziś jest wszystko w porządku. Natomiast zamiana koła na jednomasowe hmm... no tutaj zdania są mocno podzielone. Czytałem gdzieś tu na forum że podobno to czuć. Ja osobiście jechałem laguną 1.9 dCi na kole sztywnym i nie zauważyłem zmiany w pracy sprzęgła, czy zwiększonych drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że drgania występują również gdy auto jedzie na biegu jałowym. Moim zdaniem "myszkuje" więc to może być wina amorów?Przy odpalaniu i gaszeniu nic nadzwyczajnego nie słychać. Poza tym, że szarpie i przy zapalaniu, i trochę bardziej przy gaszeniu. Na postoju (bieg jałowy) występują takie drgania ale punktowo wydają się mocne. Jak uruchomię klimatyzację to są bardziej wyczuwalne!. Nigdy nie miałem diesla, dlatego zadaję tyle (może głupich) pytań..

 

opielowski, wielkie dzięki za informacje! Ja osobiscie zaryzykuje regenerację dwu-masowego koła, poniewaz slyszalem tez od paru znajomych, ze takim mozna przejechac kolejne 100tys km.

Edytowane przez painter007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień najpierw poduszkę pzy rozrządzie, jej koszt to 200 zł, a 90% przypadków z drganiami powoduje właśnie ona. Pamiętaj tylko żeby poduszka była firmy Hutchinson, w żadne inne firmy się nie pakuj.

Edytowane przez opielowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !

 

Panowie dołączę się do postu o poduszkach. Byłem ostatnio u mechanika i powymieniał mi dwie poduchy - olejowa i dolna (ósemka taka) i była znaczna poprawa. Dodatkowo zamówiłem tą przy skrzyni, ale była później. Przyjechałem na montaż tej ostatniej i okazało się, że wymontowana przez niego oryginalna poducha jest taka:

poduszka oryginał , a tą którą zainstalował wygląda tak: poduszka nowa . W zasadzie rozstaw śrub itd wszystko niby takie same, ale jednak jest inna. Twierdzi, że po VINie wykazało mu taką część, a wg katalogu i tego co było w samochodzie kształt jest inny. Proszę o info czy ktoś wie czy są jakieś wielkie różnice i czy ją zostawiać czy na upartego wymienić.. Będę wdzięczny za szybką odpowiedź, pozdr

 

(Megane 1,5 dCi 101 KM 74 kW, sedan 2005 r.)

Zdjęcie zamieszczone nie zgodnie z regulaminem. Proszę zapoznać się z regulaminem zamieszczania zdjęć. Aston76

 

Dodano: 12 lis 2013 - 10:41

Witam !

 

Trudno jest samemu sobie odpowiadać, postanowiłem działać. Wszystkie poduchy wymienione, ta przy skrzyni wymieniona została na taką, jaka była wcześniej zainstalowana ('poduszka oryginał' w poście powyżej). Co ciekawe, uważam, że wszystko trzęsie gorzej niż z poprzednią poduszką ('poduszka nowa'), ale już nie kombinowałem więcej. Bardziej irytuje mnie to, że drgania dalej są wyczuwalne, może mniej, ale jednak.

 

Ktoś ma jakiś pomysł co może być powodem takiego stanu ?

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Kuzan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!