Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Modyfikacja Yosan Pro-120/110/Lafayette Atena/Yosan Excalibur


Rekomendowane odpowiedzi

Zamieszczam instrukcję zaczerpniętą z innego forum.

Nie jest to moja modyfikacja, nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia. Ps. u mnie działa.

Prosiłbym o plusika jeśli u Was też zadziała ;)

 

"Witam tak sie oczytalem i osluchalem i wiekszosc uzytkownikow po czasie zauwazyla ze Yosan Pro-120/110/Lafayette Atene oraz Yosan Excalibur wycinaja silne sygnaly co drogie slowo w przypadku ustawienia SQ w pozycji skrejnej na okolo godzine 9-11. Kolejny problem to przeskakiwanie z ciszy na granicy w szum i juz nie powracanie do ciszy.

Wynalazlem ze da sie to ogarnac nakladem finansowym rzedu 1zl 50gr jesli ma sie lutownice (ja preferuje transformatorowa zeby lut byl pewny) cyne i kalafonie.

 

Oto fotki z mojego wykonania. Warto skupic sie na robocie nie napaprac kalafonia czy nie popalic elementow tak zeby (jesli mamy gwarancje) po odlutowaniu nie bylo sladu modyfikacji. Radia te nie maja zadnych plomb wiec smialo mozna je rozkrecac uwazajac by nie podrapac wkretow.

 

Do wykonania modyfikacji potrzeba

 

-lutownica najlepiej nie wiecej niz 75w

-cyna jedynie do pocynowania koncowek elementow dostawianych bo tej na plycie starczy do ich polutowania

-kalafonia do oczyszczenia koncowek elementow

-kondensator elektrolitowy 22uF 50V

-rezystor 100kohm (0,25-0,5W)

-lampka do oswietlenia miejsca lutowania

-5 minut wolnego czasu

-1 piwko zeby uczcic nowe zycie radia"

 

Zdjęcia w załącznikach. Jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je w tym temacie, postaram się pomóc ;)

post-22514-0-44176500-1339085377_thumb.jpg

post-22514-0-33275500-1339085437_thumb.jpg

Edytowane przez brudijr
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten schemat z "mostkiem" jest nieadekwatny z tym co na fotkach....(albo brakuje jeszcze jednego)

Gdzie w schemacie ten kondensator 22µF/50V, oraz drugie miejsce lutowania rezystora 100kΩ???

Wzorowalem sie na tym http://obrazki.elektroda.net/69_1269961914.jpg schemacie z elektrody. Tam dotyczy to Ateny, ale jak sie okazuje radia wymienione przeze mnie tez maja ten problem i co najprzyjemniejsze w problemie to maja identyczny sektor SQ wiec ten schemat jest uniwersalny do nich.

Cytat zaczerpnięty z posta usera: PanMloteczek, z którego treść skopiowałeś. Wynika jednoznacznie, że schemat dotyczy czegoś innego.

Może najpierw podpytaj autora pomysłu, czy to ten schemat.....

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat dotyczy innego radia, dlatego ja w ogóle nie patrzyłem na schemat, tylko na zdjęcia, powyżej napisałem, że to nie mój pomysł, tylko zaczerpnięty z innego forum, na zdjęciach masz wszystko ładnie przedstawione co i gdzie wlutować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to potrafię jako tako przeczytać, nawet zakwestionować, jednak w tym zestawieniu schemat wprowadza w błąd. Dlatego też, podważam zasadność jego zamieszczania razem z fotkami wnętrzności radia. Proponuje schemat wykasować z tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!