Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

MODUL UCH (BSI)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Reno Megane Coupe z 96r.

Siadało mi pokoleji co związane było z elektryką, m.in. otwieranie szyb, wycieraczki, itp. Stykało coś w przekaźnikach, gdy uruchamiałem poszczególne rzeczy. Okazało się że ktoś grzebał w module, więc kupiłem najtanszy aby wymienić przekaźniki, bo nie wiedziałem, że z tamtego modulu syf się zrobił. Elekrtyk przeprogramował zakupiony moduł podłączył i działało.. Po pewnym czasię kontolka od immobilajzera wogule nie świeciła, i moduł się rozprogramował. Próbowaliśmy 3 razy i trzy razy się jakoś rozprogramował i kazał mi kupić moduł bsi z podobnymi cyframi oprogramowania czy coś takiego, bo powiedział, że immo i tak siądzie. I właśnie mam pytanie, czego jest przyczyną, że przeprogramowany moduł, na którym tego samego dnia jeździłem, zamykałem auto, na drugi dzień siadł i już nic nie mogłem zrobić? Czy mogę usunąć immo i wszystko będzie grało? Czy centralny zamek będę mógł otworzyć przez kluczyk, gdy nie będzie immo? Bardzo potrzebuje pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś miał moduł o tych numerach to by było fajnie 7703297183G S103600300 J , lecz elekrtyk powiedział mi że potrzebny jest moduł o tym drugim numerze, pierwszy numer nie koniecznie musi sie zgadzać.

 

Co do starego modułu ktoś w nim grzebał i robił jakieś "lewe" przejscia. Porobiłem zdjęcia, może ktoś będzie wiedział (zaznaczyłem ktore częsci za pomocą kabelka się złączyły)

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

także przekaźnik pod okrągłym przekażnikiem był łączony z miejscem nad okrągłym przekaźnikiem

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Też mam problem z bsi, teraz szukam informacji na temat co muszę zrobić po przekładce, dodam, że mam działające (na razie immo) w obecnej skrzynce, chciałem zmienić tylko bsi bez kluczyka... da się później zgrać jakoś kluczyk z nowym bsi?

 

Wszelkie informacje z zakresu przekładki tego ustrojstwa mile widziane :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz immo to musisz kupić skrzynkę z elektroniczną częścią kluczyka inaczej nie odpalisz lub kupić zestaw do uruchomienia (na alle... za 300-400zł) i przekładasz wszystko co w zestawie i odpalisz auto bez problemu wszystko już jest opisane na ten temat użyj tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hey,

Nie jestem elektrykiem samochodowym a chciałbym uniknąć za wszelka cene niepotrzebnych kosztów.

 

Mam problem z nawiewem. Mam wypalony pin w jednej z kości ww. obraku. Próbuję otworzyć skrzyneczkę ale chyba nie mam cierpliwości i boję się że coś urwe i rozwalę. Przeczytałem parę postów i doradzono mi abym zasilanie wentylatora nawiewu pociagnął, przez bezpiecznik, prosto ze stacyjki- "piętnastki".

pytanie moje jest takie:

Czy do tej skrzyneczki (Ucebik) dochodzi albo wychodzi owa "piętnastka?, gdzie jej dokłądnie szukać? Kt to przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jak będziesz ciągnął prąd do wentylatora ze stacyjki, to ją usmażysz. A możliwe, że i z auta zrobisz ognisko.

Wentylator ciągnie dosyć dużo prądu, na który stacyjka nie jest zaprojektowana.

A ta "piętnastka", to chyba chodzi o bezpiecznik 15 Amper...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!