Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zgaśnięcie i problem z zapalaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś przydarzyła mi się nieprzyjemna usterka,mianowicie jechałem po drodze kamienistej z prekością ok 40 kilometrów i w pewnym momencie auto zgasło gdy wrzuciłem na luz.Stanąłem na poboczu i próbowałem zapalić jednak nie udało się rozrusznik kręci wszystkie kontrolki się świecą tak jak powinny wszytsko ok,tylko nie może zaskoczyć.Na miejscu sprawdziłem czy jest iskra bo miałem zapasową świece iskry nie ma na żadnym z cylindrów.Scholowałem auto do domu sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w kabinie i te co są obok silnika wszystkie są dobre.Zadzwoniłem po kolęge aby podłączył auto pod komputer po sprawdzeniu błędów pokazuje takie coś:ADAC obwód przerwany lub zwarty,i przekaźnik pompy paliwa.Zdażyło mi się to pierwszy raz.Samochód to Renault Megane Coupe rocznik 1998 Silnik 1.6 8v K7M+LPG.Prosił bym o rady jaka może być przyczyna dlaczego moje auto nie chce zapalić Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu jaki przedstawiłeś obstawiałbym na przerwanie przewodu przy aparacie zapłonowym.

Miałem tak kiedyś w Skodzie 105.

Nie wiem jak jest z układem zapłonowym przy silniku 8v w Megance.

Może to być również przewód zasilający pompę paliwa.

 

Poniżej ciekawostka "przyrodnicza" ;)

 

Wczoraj późnym popołudniem wpadłem na pomysł, naprawienia tylnej wycieraczki w Megance.

Wszystko było dobrze dopóki nie chciałem sprawdzić, czy wogóle silniczek działa...

Oprócz tego, że nic się nie wydarzyło...

...to przestały działać:

- kierunkowskazy (awaryjne działały)

- wycieraczki

- lewa przednia szyba

- światło cofania

- autko nie chciało odpalić (immobilizer stale migał)

 

2 godziny spędziłem na forum szukając przyczyny i jak z tego wybrnąć.

Na koniec zarejestrowałem się, aby pobrać małe co nieco i nic...

 

Dzisiaj coś mnie olśniło... zacząłem szukać w bezpiecznikach i znalałem 15A od tylnej wyciaraczki i światła cofania.

Wymieniłem i... wszystko zaczęło działać.

Od czasu jak przy "trąbieniu" przy ok. 130 km/h zapaliły mi się kontrolki (SERV) i (ABS), myślałem że nic mnie już nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na lewym nadkolu poniżej zbiorniczka wyrównawczego płyny chłodzenia, a przed pompą hamulcową takiego czegoś:

http://moto.allegro.pl/megane-scenic-laguna-wylacznik-czujnik-uderzeniowy-i2340067553.html

Czerwoną gumową częścią zwrócony do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację, ale kiedyś oglądałem program tvn "usterka" i tam wyłącznik bezwładnościowy umieszczony był ,o ile mnie pamięć nie myli, w skrzynce z bezpiecznikami. zksRamzes pytał czy "W takiej czarnej skrzynce" bo nie znalazł koło zbiornika wyrównawczego i tak mi się skojarzyło.

Może były stosowane dwa rozwiązania?

Edytowane przez aniewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaśnie dioda od immo po przekręceniu kluczyka?

Może być też czujnik obrotów wału...

Mówisz o problemie z pompą paliwa, ale jak nie ma iskry, to musi być coś z układem zapłonowym.

A tak dla pewności: sprawdzałeś bezpieczniki (te w aucie i te w komorze silnika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!